18.12.2016, 10:20 | czytano: 2372

Przedłużono termin składania wniosków o wymianę pieca

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. Termin składania wniosków o otrzymanie dotacji na wymianę kotła węglowego został wydłużony o tydzień – do piątku 23 grudnia - informuje zakopiański Urząd Miasta.
- W ostatnim czasie obserwujemy olbrzymie zainteresowanie naszym programem. Tylko w czwartek wpłynęło do nas 80 ankiet. Wychodząc naprzeciw prośbom mieszkańców, postanowiliśmy przedłużyć możliwość składania wniosków o tydzień – wyjaśnia Krzysztof Topór-Huciański, zakopiański ekodoradca.
Ponadto w poniedziałek 19 grudnia, o godzinie 17:30, w Urzędzie Miasta Zakopane odbędzie się ostatnie spotkanie informacyjne w ramach kampanii „Wymień piec, póki są dotacje”. Mieszkańcy będą mogli zapoznać się z zasadami dofinansowania, otrzymają broszurki informacyjne oraz będą otrzymają pomoc w wypełnieniu ankiety, która jest wstępną deklaracją chęci skorzystania z dotacji. Ankietę można też będzie zabrać ze sobą do domu i – wypełnioną – oddać w Urzędzie Miasta Zakopane lub wysłać mailowo.W ramach kampanii „Wymień piec, póki są dotacje” właściciele domów jedno- i wielorodzinnych w Gminie Miasto Zakopane będą mogli starać się o dofinansowanie na wymianę starego pieca węglowego na geotermię, kocioł gazowy, pompę ciepła lub – w miejscach, gdzie nie ma możliwości przyłączenia do sieci ciepłowniczej – na ekologiczny kocioł 5 klasy na biomasę (np. pelet) lub na węgiel. Wysokość dofinansowania może dojść do 8 000 zł na wymianę pieca (350 zł na każdy kilowat nowego kotła) i – jeśli będzie taka potrzeba – do 6 000 zł na wymianę instalacji (80 zł na każdy metr kwadratowy ogrzewanej powierzchni). Osoby, które zadeklarują chęć wymiany pieca, będą miały pierwszeństwo w pozyskaniu środków. Czas na złożenie wypełnionej ankiety mija 23 grudnia 2016 r. Warto skorzystać z dotacji, ponieważ Sejmik Województwa Małopolskiego w styczniu przyjmie uchwałę antysmogową dla całej Małopolski, która ma wprowadzić rygorystyczne normy emisyjne dla domowych źródeł ciepła.

Szczegóły na stronie www.zakopane.eu/piece

opr. s/
zobacz także
komentarze
.18.12.2016, 12:14
Oo w końcu się wzięli za wymianę. Było wcześniej brać przykład z NT!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl