18.12.2016, 21:12 | czytano: 3517

"Nie pal śmieci, bo możesz fest wkurzyć sąsiada" - spot promujący walkę z niską emisją

"Nie truj sąsiada" to wprawdzie akcja prowadzona na terenie subregionu zachodniego województwa śląskiego, ale pomysły dotyczące walki z niską emisją warto zastosować i na naszym terenie. Prezentujemy świetny spot z udziałem Franciszka Pieczki.
Niestety dołączyliśmy do obszarów o największym zanieczyszczeniu powietrza w całej Polsce. Co gorsza - trujemy się sami, poprzez powszechne spalanie śmieci, korzystanie z najgorszych paliw i niewłaściwą eksploatację kotłów.
"Powodem są przede wszystkim długoletnie zaniedbania, niewłaściwe nawyki i brak wiedzy. Aby zmienić ten niekorzystny stan rzeczy wszystkie samorządy Subregionu Zachodniego (25 gmin oraz 3 powiaty) podejmują wspólną kampanię na rzecz walki z niską emisją i poprawy jakości powietrza. „Gmina z dobrą energią!” to modelowa kampania informacyjno-edukacyjna, której celem jest szerzenie wiedzy na temat niskiej emisji (przyczyny, konsekwencje zdrowotne) oraz metod walki z nią - termomodernizacja, efektywne ogrzewanie budynków, odnawialne źródła energii" - tłumaczą pomysłodawcy portalu www.gminazenergia.pl

Prezentujemy spot z udziałem Franciszka Pieczki promujący akcję pod hasłem "Nie truj sąsiada" mającą na celu walkę z niską emisją i propagowanie społecznego sprzeciwu wobec spalania śmieci.Na stronie gminazenergia.pl znajdują się m.in. gotowe do pobrania i wydruku zawieszki "NieTrujSasiada".

opr.s/
zobacz także
komentarze
nowotarżanin19.12.2016, 21:38
da się palić od góry bez problemu - wystarczy na węgiel położyć suche drewno potem szczapy i papier - odpalasz od góry z lekko uchylonymi górnymi drzwiczkami a potem je zamykasz i gotowe tak pale i super wychodzi a dym to 1/10 tego co sąsiad który kisi piec..
cc19.12.2016, 18:17
ciekawa jestem jak dlugo bedziemy debatowac puste w prozne i udawanie ze sie cos w tej sprawie robi
maja19.12.2016, 10:33
a ja mam zalozona instalacje gazowa za duze pieniadze i trwa od pazdziernika zalatwianie w urzedach pozwolenia na podlaczenie gazu,ostatnio uslyszalam ze inspektor na urlopie,dotacja gdy zezlomujesz piec,gdybym tak zrobila grzala bym sie u inspektora w domu,czy tu w tym balaganie bedzie cos dla ludzi czy stale klody
.19.12.2016, 07:44
@ fan rozczochranej Joaśki
Dokładnie, problem tkwi przede wszystkim w marnej jakości piecach, byle jakim węglu i drewnie. Ludzie też nie potrafią palić, kiszą opał w piecach i kopci na potęgę
7719.12.2016, 07:33
Przecież węgiel spalany w niskiej temperaturze bardzo kopci. Problem to nie spalanie śmieci tylko ogólnie węgiel. Spalanie górne też nie jest wyjściem z sytuacji. Kto próbował ten wie ile czasu trzeba poświęcić na rozpalanie i jak długo się nagrzewa.
PALCIE OD GÓRY !!! - NIE TRUJCI SIĘ !!!19.12.2016, 06:44
Najbardziej śmierdzi tam gdzie palą odpadami kuśnierskimi !!! Aż drapie w gardle !!!
A POZA TYM NIE JAKOŚĆ WĘGLA, TYLKO PALENIE OD GÓRY !!!! Wtedy unosi się tylko lekki biały dymek, słabo widoczny.
A korzyści:
- dłużej ciepło w domu !!!
- mniej węgla spalacie !!!
- mniej pracy przy paleniu
- mniej dymu i mniej trujemy samych siebie
Ved18.12.2016, 22:48
@fan rozczochranej Joaśki

Dokładnie, zgadzam się z Tobą. Czasem się zastanawiam czy UM zna realia naszego miasta.
palacz18.12.2016, 22:09
Nie tylko śmieci! Również np lakierowanego starego drewna z mebli, boazerii, węgla niskiej jakości kupowanego od nie wiadomo kogo z ciężarówki, kartonów z folią.

Z resztą polecam zakup węgla prosto od kopalni, przywożą paczkowany na paletach, ceny jak u nas na składach a węgiel suchy, z certyfikatem parametrów i super się pali.
fan rozczochranej Joaśki18.12.2016, 21:57
Nie pieprzcie o spalaniu śmieci (może to jakiś promil procenta w problemie złego powietrza), problem tkwi w rodzajach pieców i paliwie w nich stosowanym. Stare wysłużone piece i węgiel oraz ukształtowanie terenu (kotlina)to problem naszego miasta a nie spalanie śmieci-które to są odbierane w każdej ilości. Wystarczy wystawić worek przed dom w odpowiednie dni miesiąca.
Panowie i pani z Krzywej niech wezmą się w końcu do roboty, półmetek już za nimi a efektów zero, Grześ w tej kwestii wydał jedno oświadczenie aby nie palić złej jakości węglem i drewnem i nic więcej.
spm18.12.2016, 21:55
Piękne. Zabawne i mądre zarazem. Świetny spot.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl