22.12.2016, 16:00 | czytano: 2020

Jubileusz gminnej wigilii

Już po raz 10. mieszkańcy gminy Raba Wyżna, na zaproszenie władz gminy, spotkali się w hali Gimnazjum nr 1 na corocznej Gminnej Wigilii. To wydarzenie, które na Podhalu organizuje tylko rabiańska gmina, zgromadziło ok. 600 osób.
W tym roku funkcję gospodarzy sprawowali dyrektorzy placówek oświatowych ze Skawy, które reprezentowali - Marek Kościelniak, dyrektor Zespołu Szkół, oraz Robert Krupowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Świętego Brata Alberta.
Przybywających gości witały dźwięki kolęd w wykonaniu orkiestry dętej ze Skawy, pod kierownictwem Roberta Pustuły. Następnie przybyłych gości powitał wójt gminy Raba Wyżna Andrzej Dziwisz, dziękując za coroczną obecność i zaangażowanie w organizację spotkania tak dużej grupy osób i instytucji. W atmosferę świąt Bożego Narodzenia wprowadzili uczniowie, w krótkim przedstawieniu oraz gość specjalny - Andrzej Cierniewski. Koncert został zorganizowany dzięki współpracy z Instytutem Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Podczas spotkania wystąpił również zespół GIM-BAND pod kierunkiem Marioli Chowaniec.

oprac. r/ źródło: UG Raba Wyżna
zobacz także
komentarze
kt23.12.2016, 08:18
Widzę że Raba się integruje. Brawo!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl