29.12.2016, 18:53 | czytano: 2304

Jedne przedszkola likwidują, inne budują

Urząd Miasta w Zakopanem zamierza od przyszłego roku zlikwidować oddział przedszkolny działający przy Szkole Podstawowej nr 3. Podczas sesji radni zastanawiali się, dlaczego w jednych rejonach miasta oddziały są likwidowane, podczas gdy na Harendzie budowane jest przy szkole nowe przedszkole za 3 miliony złotych.
Takich działań do końca nie rozumie chociażby radny Bartłomiej Bryjak. Według niego, budowanie nowych obiektów i remont nowych pomieszczeń, jak chociażby w Zakopiańskim Centrum Edukacji, na potrzeby nowych placówek przedszkolnych, jest od strony ekonomicznej mało przemyślane.
Jak wyjaśniała Zofia Kiełpińska, naczelnik wydziału edukacji turystyki i sportu w zakopiańskim magistracie, pomieszczenia, które były do tej pory wykorzystywane przez przedszkolaków w SP nr 3, teraz po wejściu w życie reformy oświaty zostaną przeznaczone dla szkoły podstawowej. Poza tym wszystkie dzieci z oddziału przedszkolnego przejdą do klasy 1.

- Na Harendzie budowane jest przedszkole, ponieważ spowoduje to, że te dzieci, które do niego będą uczęszczały, pozostaną w tej szkole, jako uczniowie i przejdą do klas pierwszych – tłumaczyła naczelnik Kiełpińska.

Jak przekonywała, w szkole podstawowej na Harendzie może to zapewnić ciągłość w naborze kolejnych uczniów do pierwszych klas.

Naczelniczka wyjaśniła również, że dostosowanie części w budynku Zakopiańskiego Centrum Edukacji dla przedszkola było konieczne, aby móc przenieść dzieci, które do tej pory uczęszczały do placówki mieszczącej się w Czerwonym Dworze. Obiekt nie spełniał norm bezpieczeństwa i sanitarnych, jakie są wymagane dla tego typu placówek.

js/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl