31.12.2016, 14:00 | czytano: 2209

Historyczny budżet gminy

Fot. Robert Miśkowiec
W 2017 roku budżet gminy Nowy Targu po raz pierwszy w historii przekroczy 100 milionów złotych.
Przyszłoroczny budżet uchwaliła na ostatniej sesji w 2016 roku Rada Gminy Nowy Targ. Gmina po raz pierwszy w dziejach będzie miała do dyspozycji 100 mln zł za sprawą programu 500 plus, z którego do gminy spłynęły miliony złotych z przeznaczeniem na dzieci.
W 2017 roku gmina zaplanowała pozyskać 102 mln zł, a wydać trzy miliony więcej. Różnicę, która stanowi deficyt, gmina spłaci z zaciągniętych kredytów.

Ponad 20 mln zł pójdzie na inwestycje. Do najważniejszych należą m.in.: rozbudowa drogi powiatowej w Ludźmierzu, przebudowa drogi Na Gąsorkowym w Rogoźniku i Ludźmierzu, wykonanie ścieżki rowerowej na odcinku Krauszów - Morawczyna, Gronków - Dursztyn oraz z Harklowej do Dębna, modernizacja remizy OSP w Waksmundzie, budowa sali gimnastycznej w Krauszowie, budowa oczyszczalni ścieków w Krempachach, budowa boiska sportowego w Morawczynie i boiska ze sztuczną nawierzchnią w Lasku.

- To budżet rozwojowy, może nie aż tak jakby sobie życzyli tego mieszkańcy i radni, ale jednak taki, który rozwija naszą gminę - podkreślił przed głosowaniem wójt Jan Smarduch.

r/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl