04.01.2017, 10:18 | czytano: 2257

TPN wydzierżawił dla fiakrów fragment drogi do Morskiego Oka

O kolejny rok, do końca 2017, Tatrzański Park Narodowy będzie dzierżawił pas drogi z Łysej Polany do Morskiego Oka. Za 250 metrów kwadratowych powierzchni, która wykorzystywana jest przez fiakrów, co miesiąc TPN będzie płacił do kasy starostwa blisko 11,4 tys. zł.
- Zmieniła się niewiele tylko powierzchnia dzierżawy, ponieważ budka, gdzie sprzedawane są bilety wstępu na teren parku została przesunięta na parking – mówi Piotr Bąk, starosta tatrzański. – Jeszcze przed zawarciem tej umowy z parkiem doszliśmy do porozumienia, że TPN będzie w przyszłości również pomagał nam w remoncie drogi. Ponieważ chociaż właścicielem wyremontowanej przed kilku lat jezdni w kierunku Włosienicy jest powiat, to opłaty od fiakrów pobiera park i to on czerpie nie małe korzyści, m.in. od fiakrów, którzy dokonują tam przewozów turystów. Dlatego chcemy, aby w przyszłości, również TPN partycypował w kosztach remontu tej drogi.
Władze powiatu twierdzą, że droga, która była remontowana blisko 10 lat temu już niedługo będzie wymagała położenia nowego asfaltu. Wynika to przede wszystkim z jej lokalizacji na dużej wysokości, nachylenia i działania silnych warunków atmosferycznych w górach.

js/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
fghjh04.01.2017, 22:56
trasa Transfogarska jest na duzo wiekszej wysokości, do tego ma 150 km i ruch tam jak na Krupówkach. Nikt tam nie kładzie asfaltu co 10 lat. położony chyba za Causescu jest do dzisiaj, tylko tam fiakrzy nie jeżdżą,...
Ne tyn od loeieczek04.01.2017, 17:50
No to teraz ino wozoki maja tam prawo, a te auta nawet powiatowe Cy parkowe pow in y placic i te cepry co laza tyz,tylko sarny jelynie i inne zwiezynta zostana zwolnione z myta
lhotse04.01.2017, 10:40
"Wynika to przede wszystkim z jej lokalizacji na dużej wysokości, nachylenia i działania silnych warunków atmosferycznych w górach." - władze niech w końcu przyznają, że droga jest dewastowana przed podkute konie ! Przecież nie trzeba być specjalistą żeby to stwierdzić, ale przecież lepiej się do tego nie przyznawać...zapłacimy My wszyscy nie fiakrzy, którzy na tej drodze zbijają kokosy !
Be04.01.2017, 10:38
Jest w Polsce gdzieś druga taka droga powiatowa?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl