11.01.2017, 16:00 | czytano: 2355

Zgodny budżet dla Łapsz Niżnych

Wyważony i uwzględniający obietnice wyborcze - taki zdaniem wójta Jakuba Jamroza jest budżet gminy Łapsze Niżne na 2017 rok przyjęty przez radę gminy.
Przed podjęciem uchwały budżetowej wójt Jamróz podkreślał, zwracając się do radnych, że budżet musi być zrównoważony, tak aby z jednej strony podnosił poziom życia mieszkańców, a z drugiej strony był w stanie finansować ważne i potrzebne inwestycje. Rolą samorządu jest te kwestie wyważyć. - Żeby z jednej strony ludziom żyło się dobrze, taniej, a z drugiej strony rozwijać gminę infrastrukturalnie - dodał.
Wójt przypomniał też, że budżet odzwierciedla obietnice wyborcze. - Ludzie głosują na człowieka, ale też na jego program - zaznaczył. - Dziękuję, że państwo to rozumiecie i pozwalacie konsekwentnie ten program realizować - dodał. - Zdarza się, że mamy różnicę zdań, ale w konsekwencji udaje nam się osiągnąć kompromis.

W 2017 r. gmina planuje pozyskać 36,5 mln zł, a wydać 39,2 mln zł. Deficyt w wysokości 2,7 mln zł gmina chce spłacić m.in. z zaciągniętej pożyczki. Wydatki majątkowe, czyli na inwestycje, mają wynieść 5,6 mln zł. Gmina planuje w tym roku m.in. rozbudowę dróg gminnych we Frydmanie na kwotę pół miliona złotych oraz mniejsze inwestycje drogowe w Łapszach Niżnych i Niedzicy. Dużymi inwestycjami będą budowa odcinka Szlaku Rowerowego Wokół Tatr, który przetnie gminę Łapsze Niżne oraz budowa ścieżki rowerowej wokół Jeziora Czorsztyńskiego. Oba te zadania szacowane są na kwotę łącznie ok. 3 mln zł. W planach jest również zakup samochodu bojowego dla OSP Trybsz oraz budowa boisk wielofunkcyjnych i siłowni zewnętrznych.

Głosowanie nad uchwałą było prawie jednomyślne. Zaproponowany przez wójta budżet poparło 14 radnych, przeciw była tylko jedna osoba.

r/
zobacz także
komentarze
ciekawy20.11.2017, 13:21
Miało być tak pięknie Wójcie budżet wspaniały, gabinet polityczny utworzony doradcy powołani a jest jak jest tego nie da się ukryć. Nasuwa się pytanie gdzie leży problem, asystent do zwolnienia doradcy do bani co jest grane ja jako wyborca zupełnie nie rozumie o co tutaj chodzi do końca. Skoro jest tak dobrze to dlaczego tak trudno załapać się Gminie na jakieś pieniądze tego akurat nie rozumie kompletnie.
obserwator15.10.2017, 10:15
A jednak coś pozytywnego w Gminie się dzieje to cieszy, pytanie czyja to zasługa......i oby tak dalej.Bo rzeczywiście wybory tuż tuż Władzo i jednak trzeba się z tym będzie zmierzyć p. Radni.
abc11.10.2017, 17:03
Ostania sesja to znaczy 32ga w wydaniu Rady oraz Władzy Gminy masakra,no takiego czego jeszcze nie było PANIE Wójcie normalny ro.....j. No ale w tym wypadku nie ma się czemu dziwić bowiem jaki przewodniczący taka Rada jacy Radni takie uchwały jaki Wójt taka Gmina i.t.d. Ta wazelina albo ucieka albo jest nie obecna na sesji. Trzeba myśleć głową a nie d.... moi drodzy Panowie bo czas wyborów się zbliża dużymi krokami.
edek08.10.2017, 14:29
Taka jest prawda niestety Radni podzieleni i taka to sytuacja trwa już prawie trzy lata a efekty tego sporu widać jak na dłoni. Dobrze że wybory są już za rok to może sytuacja się zmieni.
mieszkaniec05.10.2017, 13:38
Oj Iza rzeczywiście trzeba by było brać pod uwagę to co mówi p. Radna z Niedzicy, to rzeczywiście twarda kobieta i wie co mówi na sesjach.Dobre rozumowanie rozwiązać to dziadostwo i niech rządzą na własnym podwórku skoro nie mogą się dogadać, dosyć już tego dziadostwa i tego pajacowania. Tak ze strony Rady jak i Wójta czas pomyśleć o rozwoju Gminy a nie tylko o zabawie ewentualnie nagrodach.
iza13.08.2017, 11:51
hele p.Wójcie trzeba się było słuchać naszej p. Radnej, nie było by tego co jest obecnie. Właśnie p. Radna nauczyła mnie osobiście myśleć logicznie i patrzeć ma świat realnie za co serdecznie dziękuję.
Krak.....17.07.2017, 18:09
Och coś jednak drgnęło w końcu w Niedzicy, sesja jak zwykle kabaretowa, ale widać tak już będzie do końca kadencji. Ważne że coś się dzieje w tej pięknej miejscowości, oby tak dalej.... Radni.
góral02.07.2017, 15:56
Do Panów mających nadzieję oglądajcie ten cyrk w wydaniu Sam. Gminy i ich poronionych pomysłów, sami zrozumiecie co to za Gmina bo takiej drugiej niema hej.
krakowianin28.06.2017, 17:44
No właśnie trzeba mieć nadzieję na lepsze jutro i ja osobiście jestem tego samego zdania co Pan jak rozumie. Cierpliwie czekam do kolejnej sesji jak to wszystko dalej się potoczy przyznam że bardzo mnie to interesuje to znaczy rozwój Niedzicy i Gminy bo jedno z drugim jest powiązane tak sądzę i chyba się nie mylę.
mieszkaniec26.06.2017, 14:48
Cieszy taki pozytywny Pana wpis o miejscowości Niedzicy i to że chce Pan wracać jak by nie było w ten piękny zakątek Polski. Słuszna racja co do inwestycji, ale jaka Władza taki budżet jaki budżet takie inwestycje to jest fakt słuszna uwaga. Trzeba być dobrej myśli i mieć nadzieję na lepsze jutro.
krakowianin20.06.2017, 20:32
Niedzica piękna miejscowość to na pewno ale inwestycje żadne to wielki błąd p. Wójta czy Rady Gminy jeśli czytam wpisy na tej stronie. Pewnie ludzie różnie myślą ale fakty są nie do obalenia ta miejscowość się nie rozwinie przy takiej Władzy jaka jest obecnie, bez obrazy p. Wójcie ale takie są wpisy na Pańskiej stronie jak sądzę. Proszę to przemyśleć bo naprawdę warto. Ostatnio oglądam sesje to istotnie można się uśmiać z Radnych tej Gminy to jakiś wybryk przepraszam natury, co jeden to lepszy filozof. A szkoda mnie Niedzica się podoba i do niej wracam.
niecierpliwy12.06.2017, 21:37
A mnie ciekawi kiedy społeczeństwo wykopie z Gminy te buraki ćwikłowe które sami posadzili na tych stołkach. Wiejska inteligencja się odzywa psia krew, właśnie co sesja to nowe głupoty.
jak to jest05.06.2017, 13:19
No tak wspaniały budżet jeszcze nie ma połowy roku a KRÓL jest nagi, i zaczyna się żebranie Wójta o przeforsowanie każdej poprawki. Ale mnie osobiście ciekawi fakt jak zachowa się wyborca, odnośnie podziału właśnie tego zakalca upieczonego jak sądzę przez p. Wójta a pożeranego przez Radnych tej zbolałej Gminy. Tak sobie cicho liczę ilu z obecnej Władzy w roku wyborczym pocałuje klamkę z drugiej strony sali obrad czy Gminy jako Urzędu. Dalej nurtuje mnie myśl jak długo społeczeństwo pozwoli na robienie z siebie idiotów, pożyjemy zobaczymy.
i co dalej24.05.2017, 14:29
Szkoda pisać to towarzystwo różańcowe niczego się nie nauczy, i nic nie wyniesie bo co można wynieść z takiej Gminy. Chyba krzesło ale nie każdemu będzie pasować do kompletu tak myślę jetem nawet pewny. Co do budżetu to na pewno tworzył go wybitny spec to widać gołym okiem po jego realizowaniu.Co sesja nowa niespodzianka i autopoprawka,a bezradni rączka w górę jak zwykle, szkoda męczyć szare komórki wystarczy prawa rączka prawda byle do następnych wyborów.
ubawiony29.04.2017, 13:36
TO jest bajka o budżecie czyli ucho prezesa, baju baju będziesz w raju drogi wyborco.
i t d23.04.2017, 21:41
Naprawdę wspaniały budżet co sesja to autopoprawka, do następnej autopoprawki i tak dalej i tak dalej. Tu widać jak na dłoni wiedzę odnośnie budżetu i nie tylko Wójta, Rady czy nawet co niektórych pracowników Gminy. Druga sprawa to płodzenie uchwał które z góry są skazane na odrzucenie jak by to powiedzieć były by poronione przy ich realizacji. Komisja budżetowa czy Radni Klubu Sam. Gmina to dopiero politycy dali popis swojej wiedzy na ostatniej sesji w tym wypadku to jest już poziom Dunajca. Ale tego można było się spodziewać po tak szanownej Władzy.
komentarz17.02.2017, 08:59
Do to wiem p. Radna dobrze wiedziała jaki jest p. Zdzisław p. Jakub czy p. Antek a jednak ich popierała , no to ma podziękowanie bowiem ci Panowie to obywatele jak by nie było Niedzicy ale chyba o tym zapomnieli. Pan Zdzisław był dyrektorem szkoły z resztom do bani czego do dzisiaj mamy wyniki jego owocnej pracy, to jak może być dobrym Radnym. Pani Radna ma pani szansę na podsumowanie działalności tej Władzy. Nasza prośba proszę im popędzić kota i to porządnie dosyć już tej arogancji.
to wiem27.01.2017, 20:09
Człowieku to jest tylko pobożne życzenie oglądnij ostatnią sesje i masz obraz jaki jest poziom prowadzącego obrady , totalna klęska facet nie wie o czym mówi ba bredzi o czymś czego zupełnie nie rozumie takie odniosłem wrażenie. Proponować Radnej budowanie drogi z własnej kieszeni pytam czyj to taki szalony pomysł to się nadaje do kabaretu a nie sesje. Za co te brawka nie wiem , chyba za bezradność owej Rady żenada Radni , życzę powodzenia w dalszych obradach .
kompat 225.01.2017, 13:22
brawo radni, brawo wójt, może w końcu zagości spokój w tej gminie, bo do tej pory to tylko podchody i donosy do wojewody. Wstyd Panie Płachta i Klubie Radnych - to co czytałem w TP to po prostu jest żenujące wręcz dziecinne. . może w końcu staniecie ponad politykę i będziecie rozwijać wspólnie tą gminę.
uwaga16.01.2017, 15:02
Rosiek my się chyba nie rozumiemy pewnie,że nawet możesz przesunąć, nawet jezioro ale pytam po co,to nie ja wyjechałem z tym rzyganiem tylko Ty. Więc jak coś piszesz to się nad tym zastanów.Nie wiem do kogo kierujesz te żale.Prawdą jest ,że Niedzica leży na terenie POLSKI ....to jest fakt oczywisty,czy poniosła straty mniejsze czy większe niż okoliczne miejscowości tego nie wiem.Z Twojego wpisu wynika ,że za Niedzicą nie przepadasz ,a szkoda......
Rosiek15.01.2017, 15:08
Uwaga:
Zapora na dzień dzisiejszy jest Państwa, a więc każdego Polaka. To że leży na granicy dwóch gmin to nie zasługa Niedzicy i Niedzicanów, tylko architekta. Zapamiętaj jedno, siedzibę spółki zawsze można przenieść i wtedy już tak różowo nie będzie, tak samo jak wydzielić obszar Gminy Niedzica (jak to Sobie co niektórzy marza). Największe wyrzeczenia przy budowie zapory poniosły Maniowy, nie Niedzica.

Ps: Właśnie nie jestem z tej Waszej gminy, ale sąsiaduje z Niedzicą.
czekam14.01.2017, 18:25
Ludzie czy nie widzicie jak Radni modlą się gorąco o swoje zdrowie i jak przypuszczam rozum to Wam nie wystarcza. Czego jeszcze chcecie .Wójt wspaniale dzieli jednym kurkę drugim jaje trzecim wała daje czy to tak trudno zrozumieć . Budżet wspaniały rodem z PRL każdemu według potrzeb ,doradca chyba z okresu PZPR jeśli się nie mylę kraina łagodności,Gmina zaś miodem płynie czego tu więcej oczekiwać pytam. Rozgrzeszenie tej arogancji kiedyś jednak nastąpi tego jestem pewny.
wnerwiony14.01.2017, 14:58
No brawo jestem za , rozwalić te klikę darmozjadów granatem oderwanych od pługa , jeśli nie potrafią myśleć .
uwaga14.01.2017, 13:41
Rosiek rozumie że jesteś blisko Gminy , rzygaj ale skieruj te wymioty i te kretyńskie mądrości swoje w kierunku tej nieudolnej Gminy.Co zaś tyczy się Zapory i Niedzicy to moja rada raz na zawsze się od nas odp.......Jeśli tak myślisz, to wystąpcie o odłączenie nas od tej Gminy,my sobie damy bez Was radę.Zapora póki co jest w Niedzicy,a nie w Łapszach.
do niejakiego Rośka13.01.2017, 22:50
szkoda że nie powiedział że wszyscy niech tyle samo wpłacą to tyle samo sobie wezmą (ZEW nie wchodzi oczywiście w grę). Ciekawe który rodzic zabiera jednemu dziecku by dawać innemu???? I czy długo tak pociągnie....
Patrzmy na to bardziej sprawiedliwie a nie z zazdrością ....
Rosiek13.01.2017, 18:14
Rzygać się mi chce od tego słuchania, że Niedzica wpłaca najwięcej do budżetu...... W żadnej wsi w Gminie Łapsze Niżne PAŃSTWO POLSKIE nie wepchało tyle pieniędzy co w Niedzicę!! Popatrzcie Sobie Niedzicany na Białkę......im tam Państwo nic nie dało, a się rozwinęli tak, że WY to możecie sobie śnić.....

A co do budżetu......jeszcze tylko 2018 i rozliczymy ten prawiedliwy podział, bo jak to Wójt w odpowiedzi radnej powiedział, na końcu kadencji wyjdzie, że wszystkie wsie otrzymają po równo.....
hej12.01.2017, 17:19
che che Łapson gdyby Niedzica miała więcej Radnych takich jak nasza p.Radna to ta Rada i p. Wójt mieli by przechlapane, o żadnych poniżaniach Niedzicy już nigdy nie może być mowy.Mając naszą Radną po naszej stronie zadbamy o nasze prawa.
trzeżwo myślący12.01.2017, 11:46
corny moje pytanie będzie proste czy Ty wiesz jaka jest różnica między mózgiem a rozumem myślę że nie, no to podpowiem mózg mają wszyscy rozum niestety nie.Niedzica jako najbogatsza miejscowość nie powinna o nic prosić gdy co roku wpłaca do budżetu 4miliony,którymi obdziela ta nieszczęsna Gmina wszystkie miejscowości.Im te inwestycje należą się przysłowiowo jak psu kość.
corny12.01.2017, 09:37
niedzica1@ - a co boli, że wreszcie inwestuje sie gdzieś indziej, niż TYLKO w Niedzicy??
niedzica111.01.2017, 22:29
no tak zgodny bo wiedza naszych radnych gminy Łapsze Nizne i ich zaangażowanie w rozwój gminy to totalna żenada i porażka dotyczy to również tych radnych z długoletnim stażem. Niech nie robia wstydu i zrezygnuja ze startu w najbliższych wyborach, zresztą i tak ich zweryfikujemy!!!
Teraz w Niedzicy to sobie możemy rowery kupić i zęby powybijać na ul. Nadwodniej :-) Dziękujemy naszemu WÓJTOWI. Już niedługo!!!
z Łapszanki11.01.2017, 19:07
Brawo Wójt:D.
Łapsan co obserwuje - hej!!!11.01.2017, 18:11
sory ale za 8 lat wójtowania pana Pawła D. to Niedzica powinna się już do poniżania przyzwyczaić .....
Do zatroskany11.01.2017, 17:58
Zatroskany chyba żyje w wirtualnym świecie,Przypomnę samochód strażacki i remont przedszkola-są to kwoty milionowe wydane w poprzednich 2 latach.
zatroskany11.01.2017, 17:00
Tylko Wójt chyba zapomniał dodać,że ta inwestycja w Niedzicy opiewa na kwotę 100 tys. złotych gdzie przez ostatnie dwa lata swojego włodarzenia na drogi w Niedzicy nie wydał ani złotówki .Jeśli Jego zdaniem jest to budżet zrównoważony ,to pytam z kogo robi idiotów.......Czy to czasem nie jest kpina z mieszkańców NIEDZICY.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl