20.01.2017, 15:04 | czytano: 6509

Kibice i handlarze zalewają Krupówki, a miejscowi kupcy pytają, gdzie są przepisy Parku Kulturowego (zdjęcia)

Fot. Regina Korczak-Watycha
Do Zakopanego zaczynają zjeżdżać się kibice skoków narciarskich. Na zakopiance korki, a na Krupówkach coraz większy ruch. Główny deptak miasta zamienił się w wielki bazar. Na ustawionych co kilka metrów stoiskach kupić można wszelkie możliwe atrybuty kibica - czapki, szaliki, flagi, czy ulubione przez kibiców wuwuzele. Jest też wielu chętnych na bilety.
Czapki są po 25 złotych, a szalik za 30 zł. Kupcy korzystają z bezczynności straży miejskiej i policji, którzy na co dzień pilnują przestrzegania przepisów o zakazie pospolitego handlu na na terenie Parku Kulturowego i handlują jak chcą.

Fot. Józef Słowik

Sprzedawcy, którzy prowadzą handel w legalnie działających sklepikach pytają, co z przestrzeganiem przepisów Uchwały o Parku Kulturowym na Krupówkach. - Ludzie przyjechali wózkami bez stacjonarnych stoik z całej Polski i mają gdzieś nasze przepisy - skarżą się.

js/rk-w/ zdjęcia Regina Korczak Watycha
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
europodatnik23.01.2017, 12:23
Niech handluje kto może i czym tylko chce, to wolny kraj! Zakopiańczycy płaczą jak takie sietnioki, że nie zarobią. Miejscowi "uczciwi" nie istnieją, a cały ten cyrk z parkiem kulturowym to porażka Burmistrza i jego pachołków. Zobaczcie w zwykły dzień, bajzel na Krupówkach jak na hinduskim targu, a teraz nagle narodowe barwy im przeszkadzają.
bil ejts22.01.2017, 23:03
,,Legalnie działające sklepiki,, a tu nielegalni. Może na odwrót ? (jejku jaka bieda przez dwa dni będzie u ,,legalnych,, współczuję)
ja21.01.2017, 08:38
ale badziewie !! :)
andron21.01.2017, 08:16
Od nas jako przedsiębiorców wymagało się dostosowania do nowej ustawy, zmiana reklam, uporządkowanie fasady , wszystko to wymagalo nakładów finansowych ale nie było wyjścia . Z jakiego powodu przez 3 dni w roku ustawa ma nie obowiązywać ? Dostosowując się do ustawy tego samego wymagamy od innych. Miasto jako ustawodawca oraz straż miejska nie potrafią zapanować nad tym od 12 lat. Wykręcaja się ze konfiskata towary trwa 3 g ale nie widziałam jeszcze strażnika który konfiskuje.. Wczoraj wzorowa akcja policji za zajmowanie pasa drogowego 2x500 zł ( właściciel oraz sprzedawca) wszystko trwało 20 minut , dało się. Wiadomo ze ciężko zapanować ale nasi urzędnicy nie maja żadnego pomysłu jak to ukręcić mało tego nawet nie próbują.
Wolna amerykanka jednym słowem !
Dodo21.01.2017, 08:03
Lepiej zamiast dawac mandaty handlarza niech kazdy straznik wezmie lopate do lapy i odsniezy ten snieg bo sie chodzic nie da aha i jeszcze posypie piachem chodnok kolo oczka bo co drugi tam lezy tak jest slisko, pieknie gmina potrafi zadbac o glowny deptak, do roboty lenie!!!!!!!
Turysta20.01.2017, 20:05
Na czas Pucharu Świata w skokach park kulturowy zawieszony.
Dajcie ludziom sprzedawać, kupować i bawić się choć raz w roku.
Sx20.01.2017, 16:59
W końcu krupowki odzyskały swój blask i dzieje się coś ciekawego ,jeden dzień w roku normalnie i kolorowo jak w ziemi świętej czy Watykanie
Jeremy20.01.2017, 16:40
Ojej, nagle uchwała o Parku Kulturowym przestała przeszkadzać? No jak to tak...? Nagle już nie chcecie jej unieważnienia? A po imprezie pewnie znowu będzie *be* i godzić w interesy lokalnych byznesmenów? :D
23420.01.2017, 16:00
Niech handluja jak im pasuje kazdy chce zrobic wolalabym od nich kupic niz od osob ktorzy maja stragany I niby wszystko oplacaja dajcie ludzie tez innym
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl