20.01.2017, 19:10 | czytano: 4492

Krupówki i Puchar Świata w skokach narciarskich: mnóstwo handlarzy i mandatów

Fot. Józef Słowik
ZAKOPANE. Na Krupówkach mnożą się handlarze trąbek, szalików czy flag dla kibiców. Piętnastu właścicieli nielegalnych stoisk z gadżetami kibica zostało dzisiaj ukaranych przez Straż Miejską w Zakopanem mandatami, ale handlarze nic sobie z tego nie robią.
Płacą kilkuset złotowe mandaty i handlują dalej. Stoisk jest tak dużo, że Straż Miejska, która ma też inne zajęcia, nie radzi sobie z zalewem handlarzy – wszystkich nie jest w stanie ani skontrolować, ani ukarać. Zresztą nielegalni handlarze nic sobie nie robią z obecności strażników. Jak mówią, mandaty szybko odrobią, bo gadżety dla kibiców cieszą się ogromną popularnością.
- Każdemu z handlujących, kto nie dostosuje się do przepisów Ustawy o ochronie zabytków i Parku Kulturowym grozi nawet 500 zł mandatu - ostrzega komendant Marek Trzaskoś.

js/
zobacz także
komentarze
Marek - piła łańcuchowa21.01.2017, 12:48
Urząd Skarbowy do akcji. Sprzedający towar czy usługi muszą posiadać kasę fiskalną, na protesty w tej sprawie był czas wcześniej. Zagłosowano uchwalono teraz nos do ula. Mandat czy jego groźba od SM to jedno i nie jest jak widać skuteczny. Natomiast sprawa karno-skarbowa to już inna kategoria. Część jest pod tym względem kontrolowana część i tu jest naruszenie Konstytucji o równości wobec prawa.
TakJuzBylo21.01.2017, 10:21
Kiedyś w podobnych sytuacjach zakopiański tygodnik nazwał straż z nowego targu łapówkarzami na okładce i nigdy nie przeprosił.
Zibi9721.01.2017, 10:04
A ja chcialem kupic taka czapke i dostac fakture no i oczywiscie na zadnym stoisku nie dalo sie zadnego rachunku. paragonu, czy innego dowodu zakupu dostac. Poza straza miejska ktora po prostu powinna rekwiriwac towar dodatkowo w teren powinien udac sie urzad skarbowy, ktory egzekwowalby legalnosc samej sprzedazy!!!
Bzdura21.01.2017, 09:01
Po mandacie nadal to samo to natychmiast sprawa do sądu! Ktoś nie zna przepisów? Niech przyjeżdżają potem kilka razy do sądu w Zakopanem to zrozumieją. Dane do wniosku sądowego mają już w mandacie! Może się nie chce pisać wniosków?
Dodo21.01.2017, 07:59
Brednie brednie i jeszcze raz brednie, po calej Polsce mozna tak handlowac i to oczywiscie legalnie, wystarczy placic oplate targowa, pozwolili postawic galerie kolo oczka a ludzia bronia zarobic pare groszy, wszystkie takie stoiska to caly klimat krupowek, ludzie tu przyjezdzaja na zabawe, relaks, odpoczac. Moze gmina zazdrosci ze handlarze zarabiaja, to w takim razie niech ze swojego budynku zrobia sklep chinski.
Zenon20.01.2017, 23:52
Podpowiedź dla Straży Miejskiej!
Po przyjęciu mandatu osoba nielegalnie handlująca powinna niezwłocznie zwinąć interes, jeśli tego nie robi SM powinno skierować wniosek do Sądu Rejonowego o ukaranie.

Mandat nie jest przepustką do dalszego łamania przepisów!

A dlaczego przeciwdziałać takim procederom?

Każdy handlujący ze straganikiem szalikowym mógł wystarać się o zgodę na handel w tym czy w innym miejscu. Ale to kosztuje.

Osoby które na Krupówkach legalnie handlują płacą i do tego mają spore ograniczenia w eksponowaniu swojego towaru. Dlaczego mają być gorzej traktowani jak handlarze szalikami i innymi gadżetami?
Ciekawski20.01.2017, 22:58
"grozi mandat nawet 500 zł mandatu..."
Maslo maslane
Biały Dom -to Park Kulturowy20.01.2017, 20:41
A może by tak Zakopiańscy Strażnicy dawali też mandaty tym handlarzom którzy w Waszyngtonie sprzedawali gadżety na zaprzysiężenia Prezydenta Trampa
Zobacz pełną wersję podhale24.pl