22.01.2017, 16:03 | czytano: 2105

Rachunki Sokoła z miastem wyrównane

ZAKOPANE. Samorząd Zakopanego nie poniósł w ubiegłym roku żadnych kosztów z tytułu korzystania z sali kina „Sokół”. Kwestia finansowych rozliczeń pomiędzy magistratem, a Towarzystwem Gimnastycznym „Sokół” interesowała szczególnie radnego Łukasza Filipowicza, przy okazji dyskusji na temat wsparcia Towarzystwa kwotą ok. 400 tysięcy. Przeznaczona ona zostanie na powstanie kina studyjnego w obiekcie „Sokoła”.
Według radnego Filipowicza tańsze byłoby dla miasta wynajęcie na organizację kulturalnych imprez miejskich - sali bankietowej w którymś z ośrodków wypoczynkowych.
- Ja nie wiem, czy to jest dobre partnerstwo - mówi radny Filipowicz. - Przekazujemy dla Sokoła ogromną kwotę, a jednocześnie płacimy za wynajem sali. Na razie nie znamy treści porozumienia na 2017 r., ale musimy się zastanowić, czy jest to ostatecznie opłacalne dla miasta.

Jak wyjaśnia Beata Majcher dyrektorka Zakopiańskiego Centrum Kultury, porozumienia na ten rok jeszcze nie ma. Natomiast zgodnie z tym z roku ubiegłego - miasto mogło bezpłatnie korzystać z sali widowiskowej przez pięć dni w roku. Gdyby przekroczono ten limit - magistrat musiałby uiścić dodatkową opłatę za każdą godzinę w wysokości 130 zł brutto. To stanowić ma pokrycie kosztów prądu, ogrzewania, wody i sprzątania sali.

- Zakopiańskie Centrum Kultury, które w imieniu miasta organizuje imprezy wykorzystało tylko salę kina w ramach właśnie tych pięciu dni – wyjaśnia Beata Majcher.

Dodatkowe imprezy zorganizowane poza wyznaczonym w porozumieniu dniami zostało rozliczone pomiędzy ZCK, a „Sokołem”w ramach kompensaty, czyli bezgotówkowo.

js/
zobacz także
komentarze
czlonek Zarzadu23.01.2017, 15:25
Dlaczego bufynek Towarxystwa Gimnastycxnego w Miescie nosi Inna nazwe ?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl