02.02.2017, 11:00 | czytano: 4610

Siedmiu Ukraińców zatrzymanych za nielegalną pracę w Zakopanem

Fot. Karpacki Oddział Straży Granicznej
Ukraińcy pracowali nielegalnie w jednym z tatrzańskich domów wczasowych - informuje straż graniczna.
- Do zatrzymania doszło w wyniku uprzednio przeprowadzonej kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców oraz powierzenia pracy cudzoziemcom - informuje Michał Tokarczyk z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Zakopanem. - Cudzoziemcy wykonywali pracę nielegalnie, nie posiadając wymaganych zezwoleń na pracę lub zarejestrowanych w powiatowym urzędzie pracy oświadczeń o zamiarze powierzenia wykonywania pracy oraz bez wymaganych umów o pracę lub innych umów cywilnoprawnych.
Wszyscy dostali nakaz wyjazdu z Polski i zakaz wjazdu na terytorium RP przez okres roku.

Komendant Placówki Straży Granicznej w Zakopanem wszczął również wobec pracodawcy postępowanie w sprawie o wykroczenia w związku z naruszeniem przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

oprac. r/ źródło: KOSG
zobacz także
komentarze
nadziewany pieróg03.02.2017, 16:26
Oj nowina .Ukraińców zatrudnili na czarno. A od kiedy? Będzie z 15 lat. Ha ha ha. Ale to nic! zatrudniają na czarno tubylców,podobno sami o to proszą ,bo chcą 500+ pobierać! Niemożliwe? I to się opłaca? A jak! Najlepszy biznes to samozatrudnienie w rodzinnej firmie. Ale nie ma lekko narobić się trza. Widać litościwi ci restauratorzy i nijak odmówić nie potrafią ,jak wyż demograficzny nastanie zmienia postawę.
kleopatra03.02.2017, 14:49
@kleopatra ...czytaj ze zrozumieniem bo ja zaś widzę że jesteś z tych nowobogackich co ciągle narzekają i wykorzystują pracowników ...a ja akurat pracowałam na czarno za granicą i dzięki temu w Polsce powodzi mi się całkiem nie zle ...i wierz mi mój pracodawca za granicą był o niebo lepszy od psełdo chlebodawców z Zakopanego i okolic którzy najwięcej wysiłku wkładają na myślenie jak wykorzystać pracownika nie tylko ze Wschodu ...z małymi wyjątkami ...płacą grosze a wymagają jakby płacili tysiące ...a co do rączek to stać mnie na super zadbane dłonie ...a wy milionery narzekacie na koszty a budujecie hotel za hotelem knajpę za knajpą ...to powtarzam zatrudniajcie malowane małżonki z lewymi rękami do roboty i rozwydrzone bachory które spędzają czas przy konsoli nie wiedząc co ze sobą zrobić ...a nie będziecie musieli narzekać ile to kosztów przy zatrudnieniu pracowników i jak się to na swoim z.....la ...i w ogóle wstydu waść oszczędz
ANTY GÓROL03.02.2017, 12:28
Wołyn pamietacie ale jak gubernatora Franko witaliscie w Zakopanym to juz pewnie nie. Ja to bym gorali z polski wydalił za kolaboracje z niemcami podczas 2 WŚ.Sami robicia na czarnucha w Usa lub za psie pieniadze w austri(tylko rynek psujecie) Poczytajcie sobie na temat wlasnej historii a potem cos piszczie dopiero bo o goralenvolk malo kto z was slyszal
do pomocy kuchennej03.02.2017, 10:32
Widzę że się nie szanujesz. Nawet pracownicy z Ukrainy za mniej niż 10zł/h nie chcą pracować
@ kleopatra03.02.2017, 09:25
Polak za granicą siedzi cicho do puki ma pracą która mu się opłaca. Jak mu kasa nie zagra dymi gorzej od turka. A w 95% polak pracuje na czarno i tu mam pytanie dla CIEBIE. Skoro pracodawcy w Unii tak chamsko wyzyskują gazarbajtera polaka ,to dlaczego ten polski patriota tam zapierdziela na czarno? Pewnie wiesz.Bo ja nie mam pojęcia. Ten sam Czesio w Polsce domaga się coraz wyższego wynagrodzenia i innych przywilejów . To może mi wytłumaczysz dlaczego o "mądra" kleopatro bo ja tu widzę cwaniactwo nieroba .Niech no Czesio sam założy firmę w Polsce i pracuje na swoim i nie pozwoli się wykorzystywać. Ale pan Czesio nie potrafi nic oprócz narzekania i wytykania brudnym palcem tych co im się lepiej powodzi. Czy kleopatra to rozumie?
zyg.03.02.2017, 08:32
Większość Ukrainy jest zatrudnionych w rest Watra w Zakopanem.
DR MARTENS03.02.2017, 01:46
Do pomoc kuchenna -Zakopane czy Ty bys pracowal lub pracowala za 7 złotych za godzine?Mysle ze nie.ja mam 11 zeta i wiem ze to sa grosze.Chodzi mi o to ,ze nieważne czy to jest ktoś z Ukrainy, Mongolii itd.biora taka prace gdzie Polak za taka niska stawke by nie pracowal.Tak samo my Polacy w Europie zalewamy tamte kraje bo jesteśmy tańszymi pracownikami...i tyle w temacie pozdrawiam serdecznie....
kleopatra02.02.2017, 20:53
Dobrze że nas Polaków nie wywalają z krajów Europy i Ameryki pod panowaniem potomków z wermachtu skazani byliśmy najczęściej na pracę na czarno i raczej nikt nas z tego powodu nie deportował ...skoro już przyjechali na zaproszenie polskiego rządu to powinni pracować ...powinni surowo karać tego typu polskich biznesmenów którzy próbują ominąć polską stawkę wynagrodzeń w taki właśnie sposób zatrudniając nielegalnych emigrantów na czarno ...jak was nie stać na legalnie zatrudnionego pracownika to sami się wezcie do roboty w swoich obiektach milionerzy przecież całymi rodzinami możecie kręcić wielki biznes ...a jak nie to zatrudniajcie jak Bóg przykazuje
tutejszy02.02.2017, 20:44
@wild international
Ciebie bym na wojne wysłała za to,ze nie odbyłeś zasadniczej służby wojskowej.Wybrali by ci ptaszki z głowy.
@Janek
Ile pamietasz z wojny?Tylko o Wołyniu słyszałeś?
wojak02.02.2017, 19:17
Zamiast bronić swojej ojczyzny dorabiają na lewo w Polsce. Wysłać na wojnę patriotów za 5 groszy.
pomoc kuchenna -Zakopane02.02.2017, 18:52
DO DR MARTENS:
"Mniej zamożne narody"?O kim Ty mówisz!!! Przecież tu chodzi o Polaków Wyobraź sobie, że nie wszyscy Polacy zarabiają kokosy!! W kuchni albo chcesz pracować i pracujesz za ok. 7zł albo co? Sprowadzą Ukraińców!! Człowieku - gdyby nie Ukraińcy nie jeden pracodawca poszedł by po rozum do głowy i podniósł stawkę aby tylko mieć pracownika. I nie mów o "mniej zamożnych narodach" bo przez nich to my mamy stawki takie a nie inne !
Jan od kudzi z Austri02.02.2017, 18:49
na orawie jest ich tysiace!!!
b02.02.2017, 18:36
A może by tak kontrole w innych zakładach pracy....oj było by było...Może nie tylko Ukraincy , ale też wiele Polaków pracuje na czarno...bo pracodawca "nie ma na ZUS" dla pracowników!!!A ludzie i ich rodziny jeść i żyć muszą..i nie mają wyboru!!!
Janek .02.02.2017, 14:50
Brawo! Dobra robota niepotrzeba nam tu Banderowców. WOŁYŃ POMIĘTAMY.
DR MARTENS02.02.2017, 14:48
Odezwali się ci co szukają pracy za 6,7 złotych...za taka kase niech mniej zamożne narody pracują.Tak jak np. w Europie zachodniej Polacy ale Wy widzicie tylko to co się dzieje u nas.Typowo Polskie podejście my możemy a inni nie.Jestescie zalosni i zawistni.Do Ela a Twój maz brat gdzie pracuja, co?Zapewnie w Austrii za marna kase...lub na czarno w Stanach.
ela02.02.2017, 14:00
To pracodawca powinien dostać karę bo nie chciał ich zatrudnić! Takich na Podhalu mogę wymienić kilkudziesięciu!
wild international02.02.2017, 13:56
oh wielki sukces, przecież na Podhalu szczególnie w gastronomii i turystyce nie ma w ogóle pracy ! należy ich jak najszybciej deportować, może i na wojnę ich wyślą, to będą mieli nauczkę.
3302.02.2017, 13:13
jednak Polska to chory kraj, dobrze ze z Ameryki nas nie wywalano. a bohaterzy ze straży to pewnie jakie premie dostana za to że zlapali moze jedynych zywicieli rodzin.
elo02.02.2017, 13:02
niedlugo ich tu bedzie wiecej niz Polaków
kartofel02.02.2017, 12:31
Może by tak małe kontrole na Orawie też wykonać? Tu się ich aż roi.
fred02.02.2017, 12:14
Ta zatrzymali ukrainców to bardzo dobrze,ale też kara dla tego co u nie go pracowali i to bardzo wysoka żeby najpierw kazdy pomyślał jak będzie zatrudniał na czarno.
kryska02.02.2017, 11:10
W jednym domu wczasowym. A ile jest domów wczasowych w zakopanym? A ile w Białce i Bukowinie.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl