05.02.2017, 12:35 | czytano: 2467

Trwa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (zdjęcia)

zdj. Regina Korczak-Watycha
Już po raz siódmy gospodarzem OOM jest Małopolska. Zmagania sportowców potrwają do 12 marca. Jako pierwsi o medale walczą młodzi sportowcy rywalizujący w łyżwiarstwie szybkim, którzy swoje zawody rozgrywają na torze lodowym Centralnego Ośrodka Sportu OPO w Zakopanem.
W imprezie bierze udział w sumie ponad 2 tys. zawodników z całej Polski. Kolejne miejscowości-gospodarze OOM to Krynica-Zdrój, Oświęcim, Nowy Targ, Bochnia, Wieliczka, Kościelisko, Jurgów i Suche.
Młodzi sportowcy w kategorii wiekowej juniora młodszego, dla których są to jedne z najważniejszych zawodów w dotychczasowej karierze będą rywalizować w kilkunastu konkurencjach: biathlonie, curlingu, hokeju na lodzie, łyżwiarstwie figurowym, szybkim i short tracku oraz narciarstwie alpejskim i klasycznym (biegi, skoki, kombinacja norweska), snowboardzie (sbx, freestyle, alpejski) i saneczkarstwie.
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to impreza sportowa o randze Mistrzostw Polski dla startujących w niej zawodników. Leszek Zegzda z zarządu województwa nie ma wątpliwości, że będzie to prawdziwe święto sportu - Małopolska jest kolebką polskiego sportu. To stąd wywodzi się wielu znakomitych sportowców, reprezentantów Polski i medalistów najważniejszych imprez. To oni są naszą wizytówką, dlatego przykładamy wielką wagę do rozpowszechniania wśród najmłodszych miłości do sportu, ale też gościmy u nas najlepszych sportowców z całego świata. Małopolska słynie bowiem z organizacji imprez sportowych najwyższej rangi. Nasze bogate doświadczenie, odpowiednia infrastruktura sportowa oraz znakomici fachowcy dają gwarancję, że czekają nas kolejne niezapomniane zawody.

opr.s/ zdj. Regina Korczak-Watycha
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl