09.02.2017, 13:20 | czytano: 3692

Góralski Karnawał rozpoczęty! (nowe zdjęcia)

Fot. Robert Miśkowiec
W Bukowinie Tatrzańskiej rozpoczął się 45. Góralski Karnawał. Do niedzieli w Domu Ludowym odbywać się będą konkursy: kolędniczy, tańca zbójnickiego i par tanecznych. Ale atrakcji jest więcej.
Karnawał rozpoczął paradny przejazd zaprzęgów konnych przez wieś. Na czele parady jechali rozśpiewani pytace, a nimi muzyki, organizatorzy, goście i uczestnicy karnawału.
Następnie na scenie Domu Ludowego odbyło się oficjalne przywitanie i otwarcie imprezy, którego dokonali wójt gminy Stanisław Łukaszczyk, sołtyska Bukowiny Maria Kuchta i dyrektor Bukowiańskiego Centrum Kultury Bartłomiej Koszarek.

O początkach karnawału opowiedzieli zgromadzonym gościom jego pomysłodawcy i twórcy - Adam Sawina, Józef Koszarek, którym towarzyszył Andrzej Pach.

Impreza potrwa do niedzieli. Dziś o godz. 15.00 rozpocznie się konkurs grup kolędniczych. O godz. 19.00 odbędzie się WIECZÓR KRAKOWSKI i występ Zespołu Regionalnego „MOGILANIE” z Mogilan, a godzinę później wystartuje konkurs tańca zbójnickiego i popis par tanecznych.

Program kolejnych dni w "Co, gdzie, kiedy".

r/ zdjęcia: Robert Miśkowiec i Piotr Korczak
komentarze
bukowianka12.02.2017, 09:25
i po raz duzo szymu a coraz gorsze imprezy i bukowiański karnawał to ukartowana z gory impreza szkoda pieniedzy
bukowianka10.02.2017, 07:53
cuda dziwy były prezes STL w garniturze ,co on tam robi nowy lans................
uczesniczka09.02.2017, 18:01
Super zdjecia, mam nadziej ze w tym roku jury bedzie oceniało SPRAWIEDLIWIE, bo to co zrobili w zeszlym roku wola o pomste do nieba !!!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl