13.02.2017, 10:18 | czytano: 1987

Bukowianie i górale z Łącka najlepsi w tańcu zbójnickim

Fot. Piotr Korczak
Zespół Regionalny „Wiyrchowianie” (grupa starsza) z Bukowiny Tatrzańskiej i Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Górale Łąccy” z Łącka, to zwycięzcy Konkursu Tańca Zbójnickiego, który rozegrano podczas 45. Góralskiego Karnawału.
W konkursie tańca zbójnickiego wzięło udział 9 zespołów. Pierwsze miejsce jury przyznało ex aequo grupom z Bukowiny Tatrzańskiej i Łącka. W nagrodę otrzymały one Ciupagi Zbójnickie i nagrody pieniężne po 2000 zł.


Drugie miejsce wraz z Ciupagą Bacowską i nagrodą pieniężną w wysokości 1 500 zł otrzymał Studencki Zespół Góralski „Skalni” z Krakowa, a dwa równorzędne trzecie miejsca wraz z Ciupagami Juhaskimi i nagrodami pieniężnymi w wysokości po 1 000 zł otrzymały zespoły: Zespół Regionalny „Giewont” z Zakopanego-Olczy i Zespół Regionalny „Watra” z Czarnego Dunajca.

Wyróżnienia w postaci dyplomów i nagród pieniężnych w wysokości po 500 zł dostali: Zespół Góralski „Zbójecko Familia” z Gminy Czarny Dunajec, Zespół Regionalny „Wiyrchowianie” (grupa młodsza) z Bukowiny Tatrzańskiej.

Występy zbójników oceniała komisja w składzie: Aleksandra Bogucka, Dorota Majerczyk, Józef Pitoń, Jan Stachoń, Stanisław Bachleda i Stanisław Łukaszczyk-Kołoc. Komisja uznała, że poziom tegorocznego konkursu tańca zbójnickiego był wysoki.

oprac. r/ zdjęcia Piotr Korczak
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl