17.02.2017, 09:38 | czytano: 3263

Bohdan Pitoń: "Nasza gazeta nie będzie tubą propagandową wójta. To mój pierwszy i ostatni wywiad"

Gmina Kościelisko postanowiła wydawać własną gazetę. Ukazał się właśnie pierwszy numer magazynu "Nowiny gminy Kościelisko".
- Jestem przekonany, że jest zapotrzebowanie na bezpłatną, gminną gazetę, łatwo dostępną dla mieszkańca i dla każdego - przekonuje w pierwszym numerze wójt gminy Bohdan Pitoń. - Marzy mi się, żeby gazeta ta nie lądowała od razu w śmietniku, ale żeby tak jak kiedyś, miała swoje miejsce na półce; żeby po jakimś czasie można było do niej wrócić i sprawdzić, czy to co w niej napisano, zostało wykonane.
- Jednak czy to dobry pomysł, zadecydują mieszkańcy.Na początek planujemy wydać dwa numery. Jeżeli ten pomysł się spodoba, będą kolejne - zapowiada wójt Pitoń i dodaje: - To mieszkańcy mają być bohaterami gazety, a nie wójt i urzędnicy. To nie będzie „tuba propagandowa wójta”.O tym Państwa zapewniam. Mój dzisiejszy wywiad będzie pierwszym i ostatnim. Chcemy przekazywać nie tylko suche informacje, które oczywiście będą, bo są potrzebne, ale przede wszystkim felietony, wywiady i relacje z ciekawych wydarzeń, których w naszej gminie nie brakuje, lecz mało o nich wiemy. Chcemy pobudzić mieszkańców do większej aktywności i integracji. Chcemy również podziękować za aktywność.

Gazetę można obejrzeć: TUTAJ

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Urzędas17.02.2017, 20:35
Nie oceniam pomysłu, oceniam stronę formalną:
kompletne lekceważenie art 27 pkt 1 Ustawy Prawo Prasowe w zakresie podpunktów 1, 2, 3, 4 i 6 czyli właściwie prawie całego. Ciekaw jestem również, czy wójt zadbał o rejestrację tytułu we właściwym Sądzie Okręgowym.
Reszty nie czytałem, na razie domniemam że dobra.
Baca17.02.2017, 20:11
"Skarbonka" teraz będzie miał same pozytywne komentarze!
PasterzPPP17.02.2017, 11:02
Pomimo dobrych chęci sprzeciwiam się, żeby gmina zajmowała się biznesem i wydawała gazety, prowadziła telewizję itp
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl