26.02.2017, 12:30 | czytano: 4601

Musical "Karol" - opowieść o życiu Jana Pawła II (zdjęcia)

zdj. Tomasz Cichocki
Wieczorem w Tauron Arenie Kraków odbyła się premiera musicalu "Karol" o życiu Karola Wojtyły. W roli Jana Pawła II wystąpił Jacek Kawalec. Obok niego zaśpiewali także: Edyta Geppert, Anna Wyszkoni, Piotr i Wojciech Cugowscy. Wydarzeniu patronowało Podhale24.
Narracja sceniczna została skonstruowana wokół ważnych dla dziejów i współczesności Polski wydarzeń i zjawisk historycznych: odzyskania niepodległości w 1918 r., II wojny światowej, okupacji niemieckiej i sowieckiej, powojennej odbudowy, relacji państwo-kościół w okresie PRL, konklawe w październiku 1978 r., zamachu na Placu Św. Piotra, karnawału "Solidarności", Jesieni Narodów.
- Przedstawiamy Ojca Świętego, który – wierny rodzinnym ideałom i młodzieńczej pasji - skutecznie przełamywał sztywny protokół Stolicy Piotrowej, na nowo prezentując światu nieco zakurzone cnoty chrześcijan – poczucie humoru, szczerość, skromność, serdeczność, otwartość na ludzi – deklarowali twórcy widowiska.

Autorem muzyki i kierownikiem muzycznym jest Filip Siejka, libretto napisał Michał Kaczmarczyk, który sprawował także kierownictwo artystyczne, reżyserem widowiska jest Krzysztof Korwin-Piotrowski, a choreografię przygotowała Anna Siwczyk.

Po krakowskiej premierze spektakl prezentowany będzie w ramach ogólnopolskiej trasy koncertowej i innych miastach Polski, planowana jest także trasa zagraniczna.

Tomasz Cichocki
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Paweł03.03.2017, 07:45
Byłem, widziałem, i jeżeli mogę kogoś przekonać, to mówię NIE IDŹCIE. Szkoda czasu, kasy, zdrowia (dym, lasery). Przeszło 3h niczego. Zdecydowanie nie polecam.
ewa28.02.2017, 13:39
bylam widzialam beznadziejne naglosnienie nie bylo slychac tekstow zaluje szkoda kasy arena za duza na takie widowisko przereklamowane
tofler27.02.2017, 22:48
PAL, nie masz po prostu prawa (zabrania Ci tego Konstytucja RP) wyrzucać polskich obywateli z Polski. Ja też Cię z naszej wspólnej ojczyzny oczywiście nie wyrzucam, ale mógłbyś spróbować gdzieś się po prostu ruszyć za granicę na parę dni, tylko nie do Rzymu, Lourdes, czy jakiegoś innego miejsca kultu, ale np. do Wielkiej Brytanii czy do Skandynawii, gdzie być może zderzyłbyś się z inaczej, czyli lepiej, zorganizowanym życiem społecznym. Na koniec Ci powiem, że ja też jestem i wierzącym i katolikiem, ale to nie oznacza że będę w zaparte twierdził że białe jest czarne, a dwa plus dwa to pięć, bo tak ksiądz na mszy ogłosił z ambony. Największym problemem na Podhalu jest to, że u nas ciągle o wszystkich najważniejszych sprawach non stop decydują ludzie którzy, poza pielgrzymkami, całe życie nosa nie wychylili poza swoje wioski i przez to są to ludzie którzy nie dostrzegają jak o niebo lepiej te same sprawy rozwiązuje się w lepiej od nas rządzonych miejscach na kuli ziemskiej, przy czym bynajmniej nie chodzi mi o eutanazję, której też jestem przeciwny.
Marian27.02.2017, 15:03
Byłem, widziałem, żałuję (wydanej kasy)
PAL27.02.2017, 12:11
tofler i Jasiek idżcie na ,,klątwe'' albo wyjedżcie do rozwiniętego postindustrialnego świata tam się nad wami zlitują poprzez eutanazje najwieksze osiągniecie postePOwego swiata
tofler26.02.2017, 15:28
@ Jasiek:
Wiesz, powiem Ci szczerze że ja nawet już nie o ukrywaniu pedofilii ani o tajemniczych finansach, bo to prawda ujawniona przez Financial Times że polski papież był po uszy zamieszany w afery finansowe. Zależy mi na czymś innym: żeby w końcu ten nasz biedny kraj ruszył z miejsca!!! Przecież my non stop mentalnie tkwimy w październiku 1978 roku!!! Niczym lokomotywa przyspawana do torów my nie możemy przejść do porządku dziennego nad "patriotycznymi" wydarzeniami. Jesteśmy i pośmiewiskiem na świecie i państwem nad którym rozwinięty, postindustrialny świat się po prostu lituje. Te gwiazdy wystąpiły tylko dlatego że im bardzo dobrze zapłacono i w zamian obiecano jakieś konfitury. Dlaczego ciągle musimy wszyscy robić tę idiotyczną wyliczankę dlaczego Jan Paweł II był wielki? Moim zdaniem wcale nie był wielki. Już nawet obecny Franciszek jest sto razy lepszym od niego papieżem.
Jasiek26.02.2017, 13:51
K kiedy film o ukrywanie pedofili i innych tajemnicach np finansów ,
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl