01.03.2017, 21:21 | czytano: 1672

Unijne miliony dla muzeum

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zdecydował o przyznaniu instytucjom kultury województwa małopolskiego unijnej dotacji w wysokości 44,4 mln zł. Dzięki nim uda się m.in. odnowić obiekty Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem.
W Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem uda się odnowić zabytkowe budynki, które są obecnie siedzibą: Muzeum Stylu Zakopiańskiego (willa Koliba), Galerii Sztuki XX wieku (willa Oksza), Galerii Władysława Hasiora, Muzeum Stylu Zakopiańskiego. Prace konserwacyjne obejmą również Zagrodę Sołtysów w Jurgowie i Zagrodę Korkoszów w Czarnej Górze.
Unijne pieniądze pomogą też gruntownie wyremontować siedzibę Filharmonii Krakowskiej i stworzyć multimedialną wystawę w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Środki pochodzą z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

oprac. r/ źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
zobacz także
komentarze
zygf02.03.2017, 12:46
Nie Unijne a Nasze, bo jednak Polska coś tam wpłaca, po za tym już niedługo będziemy do kasy unijnej więcej wpłacać niż dostawać. Pieniądze unijne to bzdurne określenie.
ejej01.03.2017, 22:41
Wille w ,,ułamku!,, w posiadaniu prywatnym podobno.Państwowe bez dotacji ostatnio podobno z żałości i biedy same się zapalają(likwidują).
Zobacz pełną wersję podhale24.pl