05.03.2017, 20:23 | czytano: 5984

Tablice ogłoszeniowe znów powodem niezadowolenia nowotarżan

zdj. M. Adamowski
NOWY TARG. Zawarta w ubiegłym roku przez Urząd Miasta umowa ze spółką, w ramach której prywatnej firmie powierzona została administracja i nadzór tablic ogłoszeniowych - wciąż jest tematem interwencji radnych. Na ostatniej sesji kolejny raz padły zarzuty dotyczące odpłatności za zamieszczanie na tablicach nekrologów. Zdziwienia pretensjami nie kryje przedstawiciel spółki.
Jak mówił Paweł Liszka, mieszkańcy zauważają, że na tablicach panuje ład, ale podnoszą, że "niedopuszczalny jest dla nich brak możliwości bezpłatnego wieszania nekrologów, wieszania ich z opóźnieniem czasowym". - Mieszkańcy potwierdzili w jednym z zakładów pogrzebowych, że nekrologi nie mogą być wieszane bezpośrednio przez zakład, tylko muszą być dostarczane do firmy obsługującej tablice i dopiero on je rozwiesza. Powoduje to pewną lukę czasową z dotarciem z informacją - mówił radny I dodał, że "mieszkańcy oczekują zmiany, czyli bezpłatnego umieszczania nekrologów i możliwości realizacji tej czynności przez zakłady pogrzebowe bezpośrednio po ich wydrukowaniu. W przypadku braku reakcji w tej kwestii ze strony pana burmistrza - zapowiedzieli, że zorganizują protest - oświadczył radny Liszka.
Zapytał także, dlaczego wieszaniem ogłoszeń na tablicach nie zajmuje się ZGZiR, który tego typu usługi realizuje na słupach ogłoszeniowych. - Dlaczego pozbawia pan burmistrz w ten sposób nasz zakład miejski, dodatkowych dochodów? - pytał.- Usługa w postaci wieszania nekrologów nigdy nie była darmowa - tłumaczył Robert Rokicki. Przedstawiciel firmy dzierżawiącej tablice dodał, że wcześniej opłatę pobierała firma pogrzebowa. - To kosztuje 58 zł za dwa dni. Współpracujemy ze wszystkimi zakładami pogrzebowymi z Miasta i okolic, z którymi zostały omówione zasady.

Na zarzut istnienia "luki czasowej" odpowiada - Nie rozumiem tej uwagi. Rozwieszamy nekrologi tego samego dnia, gdy załatwiane są sprawy pogrzebowe. Nie ma żadnych opóźnień.
Przedsiębiorca przyznaje, że swoistym egzaminem dla nowego administratora będzie kampania wyborcza. W poprzednich latach poszczególne komitety wyborcze prześcigały się w zaklejaniu plakatów innych kandydatów. - Opracujemy dokładny regulamin, żeby nadal na tablicach panował porządek - zapowiada.

s/ zdj. M. Adamowski
zobacz także
komentarze
Winkor10.03.2017, 18:45
Nowotarżanko. Wywołałaś wilka z lasu. Współwłaściciel J jest z Nowego Targu. Kolesiostwo widoczne. Kandydat na radnego w 2010 r. razem na liście G.W. z tego samego okręgu. Nasze Masto to ich miasto.
nowotarżanka09.03.2017, 10:00
Do episcop skąd taka pewność, że Ci Panowie są z Ludźmierza? Jak łatwo jest osądzać drugiego w sposób anonimowy. Dla Twojej wiadomości właściciele Tej Firmy są z Nowego Targu i w żaden sposób nie są spokrewnieni z władzami Nowego Targu. To, że żaden z Was tu wypowiadających się nie wpadł na pomysł wydzierżawienia od Miasta tych tablic to świadczy o waszej małej kreatywności i braku pomysłu na swój biznes. Proponuję otworzyć własną działalność i sprostać jej prowadzeniu. Życzę powodzenia Firmie NTablice i wytrwałości w wysłuchiwaniu ciągłych pretensji od ludzi którym tak łatwo przychodzi osądzanie innych i którzy pewnie ani razu żadnego ogłoszenia tam nie zawiesili. Tablice teraz wyglądają ładnie i wkońcu zapanował porządek.
gośka09.03.2017, 09:47
To jest wina RADNYCH. Dłubanie w nosie i pierdzenie w stołek też zajęcie . Problem w tym jak się zrobi z tego etat.
Ech duraki06.03.2017, 13:14
Jak tak dalej pójdzie to ogłoszenia przejdą na płoty ,drzewa i prywatne tablice . I tam będziemy walczyć z estetyką i ładem publicznym może oprócz opłat od obywateli wpłyną jeszcze kary do budżetu.A miasto wyda te pieniądze na nowe tablice które przekaże do administrowania.
Ech duraki
Uwolnić Orkę06.03.2017, 12:48
Jaja se robicie czyj to pomysł Joanny ?
Informacja w dzisiejszej dobie jest najważniejszą częścią naszego życia społecznego .Działa NTVK, Internet darmowy ,strona Miasta a co najważniejsze staraniem Radnych poprzednich kadencji wyznaczono i wykonano z budżetu tablice ogłoszeniowe .Istnienie takich tablic i udostępnianie ich Mieszkańcom ZA DARMO jest obowiązkiem Miasta.
Nic nie tłumaczy sprzedania tematu komuś . To działanie na szkodę obywateli i utrudnianie dostępu im do informacji .
Czy jest jakiś problem z cofnięciem głupiej decyzji.
ewa06.03.2017, 12:16
ktos nie rozumie ze nekrologi to sprawa zakladu pogrzebowego i ona zleca firmie rozwieszenie teraz placa pare groszy fimiie ktora to pieknie rozwiesza a kiedys zozwieszal zaklad pogrzebowy ktory zawsze bral za to pieniadze od klienka===
Nowotarżanka06.03.2017, 10:25
Nie do wiary. Płacimy podatki do miasta a miasto każe jeszcze w tak trudnych momentach żałoby szukać firmy aby móc zawiesić informacje o ostatniej drodze najbliższych. Opamiętajcie się włodarze bo to już jest kompromitacja!!!!!!!!
ewa06.03.2017, 09:55
dzieki firmie ktora sie zajela tymi tablicami dzis wygladaja estetycznie i sa czytelne ----
episcop06.03.2017, 07:51
Bardzo ciekawy jestem kim dla władzy są panowie z ludzmierza i z miasta czy miasto ma dużo kasy że ZGZiR nie ogarnia tego mając tylu ludzi?
Przedsiębiorca06.03.2017, 07:28
Jakie wybory? Skąd ta pewność że biznes będzie się kręcił do wyborów? Będziecie usuwać nieoplacone klepsydry? Możecie juz sie pakować.
Leming doskonały06.03.2017, 07:25
Twierdzenie, że " Usługa w postaci wieszania nekrologów nigdy nie była darmowa" - to wierutna bzdura. Sam przypinałem - rozwieszałem klepsydry - nekrologi na miejskich tablicach (dot. mojego krewnego) i nikomu za to nie płaciłem żadnych pieniędzy.
MF06.03.2017, 06:57
Takich mamy radnych itakie bzdurne zrzadzania wstyd radni....
Jo23lata06.03.2017, 06:10
do @bryndza, nie atakujemy autora ale jego czyny...
...06.03.2017, 01:31
uwielbiam kretynów, dlatego z takim namaszczeniem się w lustrze co rano przegląda...
uwielbiam kretynów05.03.2017, 22:09
"zarabianie na nieboszczykach" - jakie zarabianie? zawsze się za to płaciło, tylko wcześniej zakładom pogrzebowym a teraz komuś innemu.

Kolejna - "baba": ogłoszenia drobne można wieszać za darmo.

Po co piszecie takie pierdoły? Po co rozpowszechniacie kłamstwa? Z głupoty czy z niewiedzy?
baha05.03.2017, 22:03
tablice powinny być dostępne dla wszystkich to jest kpina i kretyński pomysł,żeby mieszkańcy nie mogli wieszać drobnych ogłoszeń tylko zlecać to jakiejś firmie .
Ździu05.03.2017, 21:52
Macie Burmistrza z Elity PO biznesmena co na nieboszczykach zarabia ! doczekali się mieszkańcy . Tablice powinny być administrowane przez Zakład Zieleni oczyszczane i konserwowane , a nie prywata kosztem nieboszczyków. A tak nawiasem to choć tyle się należy mieszkańcom w ostatniej drodze do miasta .
bryndza05.03.2017, 21:50
ty misiek a mniejszej czcionki nie dałeś rady wrzucić

ctrl i + nie działa? Moderator.
dirt05.03.2017, 21:10
Czy w Nowym Targu można za darmo chodzić w butach po chodniku.
pinezka05.03.2017, 20:45
Ej bata by trzeba na tych urzędasów i radnych. Ja rozumiem, żeby miasto nie miało swojego zakładu, świadczącego tego typu usług, ale żeby aż tak kombinować z nekrologami na miejskich tablicach, na miejskim gruncie, to po prostu skandal, który nie ma nic wspólnego z outsourcingiem.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl