09.03.2017, 12:01 | czytano: 3325

Przygotowania do sezonu flisackiego idą pełną parą

Fot. Michał Adamowski
Nowa przystań flisacka w Krościenku będzie jedną z najbardziej widocznych zmian na trasie tegorocznego spływu Dunajcem, który ruszy tradycyjnie 1 kwietnia.
Końcowa stacja spływu od dawna prosiła się o zmianę wizerunkową i wygląda na to, że się jej doczekała. Na przystani powstał nowy, stylowy budynek gospodarczy z oczekiwanymi przez wszystkich toaletami. Wypiękniało miejsce, w którym zatrzymują się łodzie, ale przede wszystkim wszyscy, którzy się tu zatrzymują, doczekają się nowego, wygodnego parkingu samochodowego przy drodze wojewódzkiej. Zakończenie jego budowy planowane jest na maj-czerwiec.
- Myślę, że od tego sezonu, miejsce to będzie ozdobą Krościenka - mówi prezes flisaków pienińskich Jan Sienkiewicz. - Chcemy by największa atrakcja Małopolski spełniała standardy europejskie.

Trwają też ostatnie przygotowania do samego spływu, który tradycyjnie ma wystartować 1 kwietnia. Końcem marca odbędzie się przegląd koryta Dunajca i spływ kontrolny. 1 kwietnia ruszy spływ, a na Dunajcu pojawi się 40 łodzi. Około połowy kwietnia dołączy do nich kolejnych 60, a z końcem kwietnia pływać będzie już pełna flota 250 łodzi.

W tym roku wprowadzone zostaną podwyżki - w sezonie normalnym cena spływu wzrośnie o 3 zł, a w wakacyjnym o 5 zł.

r/
zobacz także
komentarze
misio09.03.2017, 22:04
Zmniejsza sie korki w Szczawnicy
progres09.03.2017, 21:14
miejscowy to Ci troszkę wyjaśnię - najpierw parking, za chwilę planowany tam dworzec bus z kioskami handlowymi. W między czasie likwidacja parkingu w Rynku. Jak się jest obrotną radną, to się robi takie właśnie inwestycje, dla "dobra ogółu".
prosty09.03.2017, 20:37
Tak naprawdę parking jest dla pobożnych mieszkańców Krościenka. W tym błocie nie można było parkować, właśnie w niedzielą i święta parking Mili i Kościuszki była cała zajęta. Założę się, że w czasie obrządków religijnych nie będzie opłat.
miejscowy09.03.2017, 18:04
do Mila- Piszesz że parking dla MILI a czy tam jest aż tylu klientów że nie mieszczą się na swoim? Jak nie masz nic konkretnego do powiedzenia to daj spokój
Mila09.03.2017, 15:12
Parking to głównie dla MILI się zrobił, bo o to w tym wszystkim chodziło. A Przystań to dla kogo? 99,90% turystów wysiada przecież w mieście Szczawnica.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl