23.03.2017, 13:46 | czytano: 5883

Polacy przyłapani przy produkcji nielegalnego tytoniu niedaleko granicy w Chyżnem

Słowacka służba celna wykryła w przygranicznej Trstenie, miejscowości położonej po drugiej stronie przejścia granicznego w Chyżnem na Orawie, nielegalną fabrykę tytoniu, w której pracowali dwaj Polacy. Na miejscu zabezpieczono 1,6 tony surowca, straty skarbu państwa szacowane są na prawie 120 tys. euro.
Produkcja przebiegała w opuszczonej hali, gdzie dwaj pracownicy mieli za zadanie ciąć i suszyć zgromadzony materiał. Jak informuje Urząd Celny w Żylinie, miejscowi funkcjonariusze w trakcie rewizji magazynu zabezpieczyli 26 nylonowych worków i 22 tekturowe pudła wypełnione tytoniem. W hali znajdowało się także urządzenie napędzane silnikiem elektrycznym przeznaczone do obróbki liści.


Z zeznań mężczyzn wynika, że jeden z nich znalazł pracę na polskiej stronie internetowej, która miała polegać na cięciu kory do celów ogrodniczych. Na stanowisko potrzebowano dwie osoby, dlatego zaprosił do współpracy swojego kolegę. Zapewniono im mieszkanie, wyżywienie oraz miesięczną pensję w wysokości 1 tys. euro. Na miejscu okazało się jednak, że pudła w których miała znajdować się kora wypełnione są tytoniem. Mimo to zdecydowali się wykonać powierzone im zadanie. Po wszczęciu postępowania zatrzymali Polacy zostali wydaleni ze Słowacji.ah/ źródło: financnasprava.sk
zobacz także
komentarze
bolek z gdańska24.03.2017, 22:52
Podwyżka papierosów to efekt domina coraz większe szare strefy
Piotrek-cudzich24.03.2017, 20:59
Biedny skarb państwa :)
Brawo Panowie więcej takich!!!24.03.2017, 10:00
Oby więcej takich to papierosy stanieją ,wszyscy powinni przejść do podziemia w takim kraju to jedyne rozsądne wyjście Brawo Panowie ! zajdcie nową miejsówke i do dzieła.Ze Słowacją doskonały pomysł bez KASiarzy;)
CEL Rządu!!! ...macie być bydłem pracującym dla korporacji za grosze..na kasach w tesco lub lidlu czy biedronce...ale jak wam przyjdzie do głowy żeby samemu pracować , założyć firmę coś tworzyć dla siebie ..to wtedy NWO , Morawiecki i jego psy fiskalne sprawdza was na ziemie i wybiją z głowy te brednie o niezależności..macie być bydłem ..dojnym wyzyskiwanym bydłem ..... kiedy w Polsce tacy pseudo politycy nie będą mogli niszczyć ludzi i podcinać im skrzydła , niszczyć chęci i optymizm poprzez TOTALNA FISKALIZACJE ?
rak23.03.2017, 14:48
Podrabiają podróbki.Marlboro gorsze od starych Sportów. Jak nic kara śmierci dla właścicieli ,,fabryczki,,. Gorzej. Niech wykurzą to co zrobili.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl