01.04.2017, 10:02 | czytano: 2150

Gmina wybuduje nową halę sportową

Murzasichle w gminie Poronin będzie miało halę sportową. Połowę kosztów budowy pokryje gmina, drugą połowę obiecał dać Minister Sportu Witold Bańka, podczas niedawnej wizyty w tej miejscowości.
- Projekt, który kosztował 150 tys. zł mamy już wykonany - mówi sołtys, a zarazem radny z Murzasichla Adam Pawlikowski. – Sala ma powstać w miejscu obecnego boiska sportowego koło szkoły. Ma to być pełnowymiarowa hala. Budowę obiektu wyceniono 3,3 mln zł. Zaczęliśmy zabiegać za pośrednictwem posłanki Anny Paluch, o wsparcie finansowe z ministerstwa sportu. Na miejscu pojawił się sam minister i zdecydował, że da połowę pieniędzy.
Rozpoczęcie budowy planowane jest jeszcze w tym roku, a zakończyć ma się już w przyszłym. Obecnie ponad 250 uczniów w Murzasichlu nie ma gdzie ćwiczyć w trakcie zajęć wychowania fizycznego. Sam budynek szkoły ma już ponad 100 lat. Zajęcia odbywają się w szatni. Sołtys Pawlikowski liczy, że w przyszłości uda rozpocząć się też budowę nowej szkoły, ponieważ minister zachęcił już gminę do realizacji projektu nowej placówki.

- W tym wypadku o pieniądze starać się będziemy w ministerstwie oświaty - mówi Pawlikowski.

js/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
xxx01.04.2017, 11:17
a może po górkach poganiać?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl