02.04.2017, 14:22 | czytano: 2959

Uroczysta sesja w Krościenku (zdjęcia)

zdj. Joanna Dziubińska
W Krościenku nad Dunajcem odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy, na którą przybyła posłanka Anna Paluch oraz wojewoda małopolski Józef Pilch.
Wójt gminy Jan Dyda przywitał zebranych gości, w gronie których znaleźli się także: radny powiatowy Jan Komorek, wójt gminy Łapsze Niżne Jakub Jamróz, wójt Ochotnicy Stanisław Jurkowski, zastępca wójta Czorsztyna Rafał Jandura oraz wójt Bukowiny Tatrzańskiej Stanisław Łukaszczyk. Niestety mimo zaproszenia nie było nikogo reprezentującego UMiG Szczawnica.
Wojewoda przedstawił zebranym najważniejsze aspekty głównych programów rządowych realizowanych w całym kraju, także w Małopolsce. Dużą część swojego wystąpienia poświęcił reformie edukacji oraz programowi 500+. Zachęcał też do powrotu do Polski młodych ludzi, którzy aktualnie pracują za granicą.

Podczas sesji z krótkim programem artystycznym wystąpiła Orkiestra Dęta przy OSP w Krościenku, pod dyrekcją Krzysztofa Szewczyka.

W czasie pobytu w Krościenku Wojewoda odwiedził plac budowy parkingu w Krościenku  przy przystani flisackiej, na który gmina otrzymała dotację w wysokości 1,5 mln Koszt inwestycji to kwota około 2,3 mln złotych, zakończenie prac planowane jest na czerwiec br.

Po części oficjalnej uroczystości odbyła się sesja Rady Gminy, na której m.in. podjęto uchwały w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego oraz dot. wpisu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO „Mezozoicznych dolin Zachodnich Karpat”. Pozytywnie przegłosowano projekt wydzierżawienia sal gimnazjum dla szkoły muzycznej oraz stawki za ścieki na kolejny rok.

Joanna Dziubińska pieniny24
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
jako tako jest11.04.2017, 14:13
Słuszne przemyślenia bo jak widać na sesji Rady Gminy Łapsze , wazelina leje się wiadrami na obradach Wysokiej Rady.Jak widać przewodniczący prowadzi obrady sam ze sobą ewentualnie z Wójtem, Rada zaś jest w tym wypadku podzielona czyli bezradna. Prasa jest nieobecna i jak widać co z tego mamy jedno wielkie g...... rządzenie . Rozumie że taka sytuacja chyba będzie trwać do następnych wyborów,i oby moje obawy się nie spełniły. To takie moje pobożne życzenie.
moje przemyślenia09.04.2017, 10:33
Jeśli Gmina Łapsze do tego czasu nic z dofinansowań jakichkolwiek nie otrzymała , no to chyba nie jest to temat do drwin, a raczej do zadumy. Trzeba się zastanowić gdzie a raczej w czym jest problem, że takie decyzje są podejmowane i jakie są tego skutki. Naprawdę nie jest to temat do żartowania, myślę że Rada w końcu zajmie się czymś konkretnym i nie będzie dworować tylko poczynaniom nieudolnym Wójta.Jak widać dotychczasowe wyniki pracy tej Władzy są opłakane.
tp08.04.2017, 13:53
er mamy Cyganów ale białych ha ha ha.........
er06.04.2017, 18:31
Do różowych okularów, szkoda że nie macie w gminie " Cyganów" bo wniosek napisany i od razu jest na nich kasa, tak jak w Krościenku
różowe okulary06.04.2017, 13:44
U ha po tym spotkaniu Wójta to będzie strumień kasy dla Gminy Łapsze. Jak do tej pory na nic się nie załapali i chyba się nie załapią, wszystko na to wskazuje .Na każdym kroku widać bezradność tej władzy oraz jej niemoc w pozyskiwaniu jakichkolwiek dofinansowań .Prosimy brać przykład z innych Gmin,które znalazły się na liście dofinansowań bo zegar wyborczy tyka.
wasyl05.04.2017, 17:04
Już raz PIS krzyczał głośno że wszyscy zobaczą jak inteligencja głosuje na nich. Nie udało się to postanowili wychodować swoich. I takich to czasów doczekaliśmy. Lepszy sort otrzymał kolosalne wsparcie w Krośnicy a tymczasem nikt wojewody nie zaprasza? A założenia 500+ realizowane z tak ogromnym zaangażowaniem mają pozostać niedocenione? Pani Poseł Paluch ! No niechże Pani stanie na wysokości zadania i pochwali się waszymi osiągnięciami w regionie. Nie obawia się Pani że opozycja was ubiegnie ?
oskar05.04.2017, 14:48
3000 zł. ROCZNIE.
konglomerat05.04.2017, 14:17
Pani poseł wraz z władzą samorządową siedzą d.... do występujących na scenie. No takie czasy, że trzeba nowej kultury suwerena nauczyć. Niewątpliwie koresponduje to z jedzeniem na sali obrad sejmu podczas jego posiedzenia, uczenia Francuzów jedzenia widelcem, krytykowaniem sztuki przez ministra, który nawet jej nie obejrzał, itp. Może jest to kultura zapożyczona od mieszkańców San Escobar? Sorry, sorry, sorry, już wiem - to na pewno są eliminacje do kolejnego odcinka The Voice of Poland! No i ..... nikt się nie obrócił, chociaż Wójt nieśmiało próbował. Ależ później było wielkie zdziwienie ze strony jurorów, że to zespół góralski występował. Czyżby małe faux pas (fo pa). Ależ skąd, ciemny lud to kupi. Zastanawiające jest tylko dlaczego wójt Krościenka nie pochwalił się przed wojewodą inwestycjami w Krośnicy, tymi dla lepszego sortu mieszkańców gminy. Chyba się zagapił, bo można było zapunktować u wojewody propagandą sukcesu zwłaszcza, że to dopiero I kadencja. No do kompletu brakło tylko władz ze Szczawnicy, ale tam chyba PO-woli burmistrz zaczął myśleć o swojej przyszłości, bo tyle zachodu na nic. II kadencja zmierza ku końcowi, a tu taki numer z kadencyjnością obóz rządzący wywinął. Co prawda wójt Czorsztyna jest w podobnej sytuacji, ale na wszelki wypadek swojego zastępcę wysłał, żeby nie było, że jest w opozycji do propagandy sukcesu. A pan wojewoda niech lepiej nie zachęca do powrotu młodych ludzi do kraju, bo jeśli oni wrócą to tylko po resztę swojej rodziny i pozostałe rzeczy. Ciekawe kto będzie spłacał dług programu 500+, jak Ci młodzi ludzie z gorszego sortu będą masowo na stałe wyjeżdżać za granicę w poszukiwaniu stabilności i normalności, a część pozostałych beneficjentów 500+ zacznie podnosić statystyki w urzędach pracy i opiece społecznej, aby podtrzymywać tradycje rodzinne.
oskar05.04.2017, 12:23
Student samodzielnie się utrzymujący ma stypendium socjalnego 3000zł!!!!!!!!!!!!!!! Bo WY daliście 500+. Oby was ........Z wasza sprawiedliwością i obiektywizmem. Mam nadzieję że was na taczkach wywiozą .
komórka04.04.2017, 18:01
Oj Rosiek masz dobre oko na tego p. Wójta z Łapsz, ale to młody człowiek i chce się bawić skoro Rada dała taką możliwość to z niej korzysta. Natomiast co wyniknie z tej zabawy tego akurat nie sposób przewidzieć na dzisiejszy dzień. To prawda że nic nie ma z tych zebrań dla Gminy czy Społeczeństwa no ale zabawa trwa w najlepsze. Oj żeby ta propaganda sukcesu nie trwała za długo bo to morze się odbić nie korzystnie na finansach Gminy. Co widać już na ostatniej sesji.
tez04.04.2017, 15:28
Panie Wojewodo i Pani Poseł. Ciągle nawracacie do programu 500+.
Chyba płyta się Wam zacięła.Stało się to już nudne.ale to jest sposób, żeby społeczeństwo nie zapomniało. Nie zapomną Wam również pracownicy oświaty. Nie tylko nauczyciele ale i pracownicy obsługi szkół, którzy stracą pracę. Los się zemści. Wylecicie z hukiem i życzę Wam stać w kolejce w biurze pracy.
wojtek03.04.2017, 12:34
Nie znam drugiego takiego nieudolnego programu socjalnego jak 500+. To nawet nie jest program socjalny tylko wypłacenie kwoty 500zł na dzieci. Polska nigdy nie była tak zadłużona jak za rządów PIS-u. Już jako społeczeństwo ponosimy koszty tych pisowskich fanaberii a to dopiero początek. Te dzieci pewnie nie zostaną w kraju gdzie podatki są nierealnie wysokie ,gdzie brak perspektyw na godne życie bo kolejne rządy zadłużyły państwo i życie jest koszmarnie drogie. Więc pojadą do Niemiec czy Anglii gdzie życie jest tańsze bo politycy maja mózgi na swoim miejscu. 500+ powinni dostać ludzie którzy pracują i to w formie odliczenia podatku na każde dziecko. Kwota wolna od podatku powinna być równa z rocznym zarobkiem pracownika w sektorze produkcyjnym/PIS ma problem z wprowadzeniem 8 tyś/ W Anglii to ok.60 tyś zł/ Nic dziwnego ze ich ta Europa kuje w oczy. A pani Paluch dziękujemy. Wasze 500+ wyciągacie nam z kieszeni ze zdwojona wielokrotnością podwyżek jakimi nas uraczyliście. I nie ma sobie co gęby wycierać tym udawanym dobrodziejstwem. A dlaczego pani nie poszła do osady romskiej? Przecież tam wasze 500+ ma najwyższy procent realizacji celu. Ja pani poseł nie rozumiem. Trzeba było iść i pogratulować tak ambitnego podejścia do programu.
baciok@02.04.2017, 22:05
Propaganda PiSkomuny. Starsi pamietają sprawozdania z narad aktywu partyjnego i propagandę sukcesu.
zaintereswoany02.04.2017, 19:57
." Pozytywnie przegłosowano projekt wydzierżawienia sal gimnazjum dla szkoły muzycznej"....... Na ile lat jest dzierżawa i kto wydzierżawił szkołę
Rosiek02.04.2017, 18:45
Czy Wójt Łapsz znów bawił się komórką jak to ma w zywczaju na zebraniach??
ttp02.04.2017, 18:28
Szczawnicy musi się wojewoda wkupić, a nie na darmochę.
abc02.04.2017, 14:31
"ójt gminy Jan Dyda przywitał zebranych gości, w gronie..."
proszę dopisać "W".
znów "licytacja" - oni to niedobrzy ,a MY to wspaniali.
żenada.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl