05.04.2017, 14:20 | czytano: 4765

Policja odzyskała skradzioną lawetę

Rabczańscy policjanci zatrzymali 25-latka, który w Skawie ukradł lawetę.
Wczoraj późnym popołudniem do Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju, zadzwonił mieszkaniec Rabki-Zroju informując, że w Skawie została mu skradziona auto-laweta marki Mercedes wraz z przyczepą o wartości 96 tys. złotych. - Policjanci od razu podjęci działania penetracyjno-pościgowe terenu Skawy oraz okolicznych miejscowości. Właściciel również na własną udał się na poszukiwania skradzionego pojazdu. Będąc cały czas w kontakcie z policjantami w miejscowości Chabówka właściciel zauważył własny pojazd, który nie mógł wycofać na wąskiej drodze - relacjonuje podkomisarz Roman Wolski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.
Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę kradzieży 25 letniego mieszkańca Skawy oraz pasażera, 25-letniego mieszkańca Chabówki. - Po wykonaniu czynności skradziony pojazd zwrócono właścicielowi, a sprawcę osadzono w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury. Pasażera po wykonaniu czynności zwolniono. Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności - informuje rzecznik.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
sokrateles07.04.2017, 21:36
@ Jędrek z AZ:
Pozwól że dopowiem to co prawdopodobnie masz na myśli: po prostu tutejsza Policja ma donosicieli i współpracowników wśród lokalnych bandziorów i drobnych przestępców! Jak mieliby zaaresztować złodziejaszka, który o wszystkim co się w terenie dzieje karnie i systematycznie im melduje? Przychodzi tu na myśl "Infiltracja", genialny film Scorsese o mafii która podstawiła swojego człowieka do policji w Chicago i odwrotnie, chicagowskiej policji udało się wstawić policjanta do mafii. Nasza policja ma specyficzne procedury śledcze.
Jedrek z AZ06.04.2017, 05:43
Panie ministrze od Policji, jak to możliwe ze głównego złodzieja podwładni wypuszczaja,a tylko wspólnik kierowca zatrzymany ?komendant do zwolnienia w trybie natychmiastowym
Tymon05.04.2017, 21:52
A, policja odzyskała, bo właściciel sam sobie znalazł! Skuteczność polskiej milicji mnie rozwala.
Grant05.04.2017, 19:48
co się dziwicie ze nie mogl wycofać przecież on nie mial kategorii E dopiero w ten piątek miał isc zdawać i chciał se jeszcze potrenować na wąskich Chabufczanskich drogach , a tu zaraz AFERA ze ukradli ....ehhhh
SDSSSS05.04.2017, 17:01
A pasażerowi za współudział? Bo przecież sprawca nie podjechał po kumpla z tekstem "Chodź, pobujamy się lawetą po wioskach"
Góral05.04.2017, 16:17
Ja bym już nie zadzwonił na Policje ale złodziej by już chodził bez rąk.....
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl