06.04.2017, 17:55 | czytano: 3344

Pisanki duże i małe - wielkanocna akcja Fundacji im. A. Worwy (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. Fundacja im. Adama Worwy kolejny raz zorganizowała wielkanocną akcję ozdabiania jaj. W Galerii Nowotarskiej dzieci z okolicznych szkół i przedszkoli wykonały metodą oklejania siedem dużych pisanek, a dorośli - ozdabiali mniejsze jajka, które sprzedano w drodze aukcji. Zebrano w ten sposób ponad 4 tysiące zł.
Pisanki wykonane przez uczniów z Nowego Targu, Klikuszowej, Ostrowska, Boru i Ludźmierza oraz podopiecznych dwóch przedszkoli - "Lokomotywa" i "Chatki" przekazane zostaną do nowotarskiego szpitala, by sprawić przyjemność pacjentom poszczególnych oddziałów. Do czwartku można je oglądać w galerii.
Z kolei zaproszeni do zabawy dorośli wykonali ok. 20 pisanek w przeróżnych technikach. Najwyższą cenę podczas licytacji osiągnęło dzieło Anny Zgierskiej. Ta pisanka sprzedana została za 450 zł.Swoje pisanki wykonali m. in. wiceburmistrz Nowego Targu, wicestarosta nowotarski, przedstawiciele Nadleśnictwa, Policji. W sumie zebrano ponad 4 tys. zł, które przeznaczone będą na działalność Fundacji im. Adama Worwy.

Licytacja odbyła się na górnym piętrze hotelu. - Dziękujemy wiceprezesowi spółki Valg Podhale, panu Lionelowi Lhermitte za użyczenie nam lokalu oraz zorganizowanie poczęstunku - mówi w imieniu organizatorów Jolanta Łapsa.

s/ zdj. Michał Adamowski
zobacz także
komentarze
anna07.04.2017, 07:40
Nie było Bolesława Odnowiciela ?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl