19.04.2017, 10:39 | czytano: 5183

Basen nie został zamknięty z powodu braku ratowników. Zatrudniono nowych - tych samych, których... wcześniej zwolniono

Fot. NTVK /YouTube.pl
NOWY TARG. Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji tłumaczył się przed dziennikarzami, dlaczego w piątek rozwiązał umowę z dbającą o bezpieczeństwo na basenie firmą - z powodu nieprawidłowego zachowania jej ratowników, a w poniedziałek - zatrudnił do pracy tych samych ludzi.
Konferencja prasowa Cezarego Szafrańca w dużej części była poświęcona wydarzeniom z piątku, kiedy to dyrektor, po zgłoszonych nieprawidłowościach i przyjrzeniu się zachowaniu ratowników na pływalni na kamerach monitoringu, rozwiązał w trybie natychmiastowym umowę z Wodnym Pogotowiem Ratunkowym. Dyrektor uznał, że firma ta w nieodpowiedni sposób dba o bezpieczeństwo osób korzystających z pływalni. Ratownicy złamali, zdaniem dyrektora, podstawowe zasady bezpieczeństwa. Najbardziej karygodnym przykładem była sytuacja, że jeden z nich opuścił stanowisko pracy na 40 minut. Pozostali ratownicy, którzy zostali na basenie, prowadzili tym czasie miedzą sobą pogawędkę - jak mówił Szafraniec - nie przejmując się zbytnio tym, co się dzieje na basenie.
Basen nie został jednak bez ratowników. Podpisana została w trybie awaryjnym nowa umowa na okres do końca maja, z firmą Multigrupa, która tymczasowo będzie dbała o bezpieczeństwo kąpiących się. - Musieliśmy to zrobić, bo inaczej trzeba byłoby zamknąć basen - podkreślił dyrektor MCSiR.

Jak się okazuje, nowa firma skorzystała z usług tych samych ratowników, którzy dotychczas pracowali na basenie i stracili pracę wskutek nieprawidłowości.

- Osoba, która naruszyła podstawową zasadę, czyli opuściła halę basenową i stanowisko dyżurki, ona tu nie pracuje i nie ma możliwości, żeby tu pracowała. Ma zakaz podjęcia tu pracy - poinformował Cezary Szafraniec.

W przypadku pozostałych ratowników wina była mniejsza, więc dyrektor nie widzi niczego nagannego w tym, żeby pracowali oni nadal na basenie, choć pod szyldem innej firmy. - To małe środowisko - mówił Szafraniec. - Dziś pracują w tej firmie, jutro będą w kolejnej. Najważniejszy jest nadzór nad tymi pracownikami, żeby był rzetelny, a koordynator miał posłuch. Bo wszyscy doskonale procedurę znają, a chodzi o to, by jej przestrzegali - dodał.
Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Nowym Targu poinformował, że wybierając nową firmę do zapewnienia bezpieczeństwa na basenie, będzie wymagane, by ratownicy w niej zatrudnieni mieli umowy o pracę. - Umowa o pracę jest formą stabilnej pracy. Na takiej pracy będzie pracownikowi bardziej zależeć i będzie bardziej przykładał się do wypełniania obowiązków. Standard pracy będzie wyższy, a pracownicy będą się identyfikować z tym, co robią - uważa dyrektor.

Istnieje też możliwość, że MCSiR nie ogłosi przetargu, ale samodzielnie zatrudni ratowników do pracy.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Oscyp23.04.2017, 09:42
Panie J masz i tak pozamiatane w tym nowym Targu... Kucyku galopuj że gdzieniegdzie byleby dalej stela!
bobo22.04.2017, 08:47
apeluje o powołanie specjalnej komisji śledczej niech się zajmą tym wszystkim . zaczną od sprawdzenia kto pracuje na basenie w jakich okolicznościach przyjęto ich
Bols21.04.2017, 21:58
Prezes Kolo broni swojej świty. Napewno nakręci odpowiedni film
Kolo21.04.2017, 09:41
Hejcik świty pana J. Nie ratownicy zostali zwolnieni a rozwiązano umowę z firmą pana J. Ratownicy w większości to ci sami ludzie od kilku lat. Zmieniają się tylko firmy. Pan J. Po wygraniu przetargu do zestawu dołączył tylko pana K. I to cała działalność pana J.
Na szczęście dyscyplinarne rozwiązanie umowy zamyka firmie pana J. drogę do przetargów, na pewno na Podhalu a zapewne kontroferenci użyją tego faktu także w innych częściach Polski. I tak runęła kolejna dziadowska korporacja. Karma wraca panie J.
koza20.04.2017, 10:29
Teraz tylko patrzeć jak ponownie zatrudnią parkę od sex afery. Ale z drugiej strony skoro ratowników zatrudnili ponownie to dlaczego sexowników mają pominąć? Co mają na celu takie działania pozorowane? Basenowa szopa trwa w najlepsze.
lecho20.04.2017, 09:43
To co wczoraj zrobiła kablówka to skandal i prywata. Może ktoś wyciągnie konsekwencje w stosunku do *** a nas przeprosić. Co to za forma dziennikarstwa którą uprawia NTVK? Ja jestem oburzony. Rada nadzorcza powinna się tym zająć.
Rzozef20.04.2017, 09:41
Miescon masz rację w całej rozciągłości. Zgadzam się nasza telewizja snuje swoją wizję. Wizje burmistrzową. Wizję jedynej racji. Tam jest 10 burmistrzów na metr kliszy. Prezes galaretka musi się troszczyć o wizerunek szefa.
Brawa dla Pana Redaktora: )19.04.2017, 16:57
"Basen nie został zamknięty z powodu braku ratowników. Zatrudniono nowych - tych samych, których... wcześniej zwolniono" -Rozbawilo mnie to do łez: )
Marna to reklama!19.04.2017, 16:30
A ten "prezes"To jakie ma kompetencje do kierowania basenem? Sądząc po tych marnych decyzjach to myślę że on pracował w masarni. Spory bałagan jest na tym basenie plemniki pijaństwo, legionella i inne badziewie. Myślę że Miasto powinno tym kierować i DBAĆ o swój basen i wszelkie sprawy wewnętrzne załatwiać w środku u siebie a nie żalić się w tv czy innym info. Błaznowanie i cyrk pod publikę się robi a klienci rezygnują z usług pływalni .Wstyd i pośmiewisko dla Miasta z tymi aferami.
Buuhaha:)19.04.2017, 15:20
To Pan Dyrektor powinien Nobla dostać albo Oskara! Ładny bajzel! Była kara czyli zwolnienie ludzi a teraz premia bo zostali przyjęci: ) Skoro Burmistrz pozwala na takie wałki to ktoś powinien z góry się tym zająć co się tam wyprawia. NIK albo jakieś CBŚ powinno zerknąć na ten "Basen" :)
Miescon - bredzisz19.04.2017, 13:09
Miescon - bredzisz.
Jaka "druga strona"? Masz na myśli ratowników, którzy mimo zapowiedzi - nie przyszli?
Dusia19.04.2017, 12:49
Weźcie się uspokójcie i nie plujcie jadem, co Burmistrz ma wszędzie osobiście być? Może ma pływać w rurze jak poprzednik. Po to kowal ma kleszcze,żeby ich użyć. jest nowy dyrektor i dajcie mu zrobić porządek, a pan Ścisłowicz niech się po prostu weźmie do pracy, bo zupełnie się odzwyczaił to jemu przecież podlega basen. Ratownicy powinni odpowiednio zarabiać tak by nie wykonywali w czasie dyżuru innych prac. Zatrudnianie ich w szkodliwych w końcu warunkach po 15 godzin jest nieludzkie i niezgodne z prawem. Gdzież to był sprawiedliwy Pan Jasiński i mamuśka -Pani Korwin.
plywak19.04.2017, 12:47
Madrosc i inteligencja szefostwa "kompleksu" sportowego przeszla do zeniyu !!!! Skad takich fachowcow macie !!!
fan fali19.04.2017, 12:38
Pytanie gdzie jest burmistrz odpowiedz na fali tylko że odpływu
emeryt19.04.2017, 12:32
@szuwarek: doskonały pomysł można powiedzieć sprawdzony w wielu miejscach , ale nie w ....Nowym Targu.Tu musimy poczekać na III wojnę światową . Myślisz ,że to trafi do decydentów? Jeżeli nawet połkną ten haczyk , to i tak go wypaczą dokumentnie .Bo tym miastem rządzą nieudacznicy i dyletanci totalni.
Miescon19.04.2017, 12:19
Najlepsza była wczoraj transmisja LIVE z konferencji burmistrzowej telewizji, w której nie dali się wypowiedzieć drugiej stronie, a po prostu bezczelnie ją wyłączyli.

Czekam na koniec mojej umowy z NTVK i zmieniam operatora. Nie zgadzam się by ta patologiczna wizja dziennikarstwa prowadzona przez pana Kosa była finansowana z moich pieniędzy.
obiektywny19.04.2017, 12:18
donk
Zamiast siedzieć przed telewizorem z winem w rece to weź się do roboty i kandydowania. Cała ta śmietanka premii trzynastek czeka na ciebie.
Zywobity baran19.04.2017, 11:58
PO musi wrócić do władzy by było tak jak było, haj !!!
abc19.04.2017, 11:48
jak nie plemniki to bakterie!!!
ile jeszcze do wyborów?
niech ktoś to skończy, bo wstyd się przyznać do takiego miasta!!!
śmieją się wszyscy wokół z tej "miejscowości" przy zakopiance, a najgorsze, że jeszcze bardziej się pogrążamy!
mam pytanko - co robił p. "dyrektor" czy "prezes" (ciekawe co jeszcze wymyślą?) zanim "posiadł" tę posadkę (ma jakiekolwiek przygotowanie, praktykę czy cokolwiek?)?
gosiek19.04.2017, 11:45
Kto jest odpowiedzialny za tego człowieka? Co to za dyrektor który dokonuje zwolnień z uwagi na zaniechanie obowiązków a następnie zatrudnia TYCH SAMYCH to ja się pytam kto tu postradał zmysły. Bo o jakimkolwiek autorytecie zwierzchnika to nawet nie ma co wspominać. W takim razie proszę zatrudnić na nowo sex aferowiczów. Bo w obliczu tych faktów są równi i równiejsi a taka jawna polewka nie powinna mieć miejsca .
mieszkaniec królewskiego miasta19.04.2017, 11:16
Kogo Watycha/Steg/ zatrudnił jako "dyrektora" Miejskiego Ośrodka Sportu?Kto i gdzie ma rozum i oczy? Teraz schowali się i nie pokazują mieszkańcom . Zakopali się pod ziemię . Wstyd tylko dla miasta i chucpa na całego .
donk19.04.2017, 11:13
Rzecz cała w wielkim skrócie. Zabili go i uciekł. Ha ha ha... Gdzie jest do ......................burmistrz. Może by tak zwolnić całą Krzywą i przyjąć od nowa bez 13-tek,premii i innych finansowych frykasów o których normalny człowiek w tym kraju może tylko pomarzyć. Jaja jak balony. A balony małe nie są.
szuwarek19.04.2017, 11:05
Moja propozycja - zlikwidować w saunarium niecki do moczenia - chłodzenia stóp a w ich miejsce ustawić ze 4 leżaki. Jest to jedyne saunarium w Polsce, gdzie po skorzystaniu z sauny nie ma gdzie i na czym odpocząć. Betonowa ława się do tego kompletnie nie nadaje. W dalszym ciągu czekam na łączony bilet ulgowy basen + sauna.
Krupa19.04.2017, 11:00
Cyrk z tym basenem był jeszcze nim go otworzyli.
m19.04.2017, 10:48
ale cyrk z tym basenem wstyd gdzie burmistrz
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl