22.04.2017, 18:37 | czytano: 4504

Sanepid zbadał wodę, którą piją nowotarżanie

NOWY TARG. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu przekazał Urzędowi Miasta w Nowym Targu ocenę jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi na terenie miasta w 2016 r.
W ubiegłym roku pod nadzorem sanepidu znajdowało się dziesięć wodociągów zaopatrujących ludzi w wodę do spożycia: dwa miejskie wodociągi publiczne dostarczające mieszkańcom wodę ze studni oraz ze stacji uzdatniania wody w Szaflarach, dwa wodociągi publiczne zarządzane przez Spółkę Wodną "Niwa-Buflak-Nowe" i Spółkę Wodną "Klikuszówka" oraz sześć wodociągów lokalnych.
- Ocena w szczególności potwierdza, że woda dostarczana przez Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Targu Sp. z o.o., w ciągu całego 2016 roku spełniała wymagania Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 listopada 2015r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi - poinformowała dyrektor Sanepidu Jolanta Bakalarz. - W ocenie stwierdzono również, że na koniec roku 2016 wszystkie nadzorowane wodociągi dostarczały wodę zdatną do spożycia dla ludzi.

oprac. r/
zobacz także
komentarze
Daga24.04.2017, 12:43
nie no niby ok, ale nie do picia. wolę zdecydowanie kupować, jak to teraz robię zapas wody id'eau - od razu na miesiąc. w kranówce to, co najwyżej można się umyć. Moja woda mineralna id'eau jest słabo alkaliczna i zawiera dużo tlenu. ułatwia trawienie i szybko się wchłania. Tak wolę!
luter_1723.04.2017, 23:49
Wściekły szuwarek:
Jeszcze musiałbyś przed sądem udowodnić i wykazać bezpośredni związek przyczynowo-skutkowy Twojego schorzenia z zanieczyszczeniami w wodzie, a to będzie praktycznie niemożliwe do udowodnienia (ale wiem, oczywiście kpisz sobie, a czystość wody to jest bardzo ważny społecznie temat, dlatego nie rób już tak więcej, proszę Cię).
Wściekły Szuwarek23.04.2017, 08:37
Aaa to dlatego mam suchą skórę i mi pęka. Czyli mogę zaskarżyć władze NT ew. P. J.Bakalarz za celowe mnie trucie? Zna ktoś odpowiedz ? Nudzi mi się to bym sie z urzedasami posadził, ma ktos jakis pomysł? A w NT woda najdroższa w Polsce a może i w Europie.
MF23.04.2017, 08:32
J.B do dymisji natentychmiast.....
Tadek23.04.2017, 07:39
Chlorowanie - to synonim - wodę się czyści chloraminą ........
(..) określenie SANEPIDU _ woda zdatna do picia to nic nie mówi bo zanieczyszczeń w wodzie z Białego Dunajca ( Szaflary) w ilości 20% w sieci wody Nowego Targu całkowicie zanieczyszcza 100% dostarczanej wody Nowego Targu - czyli w rurach z wodą po c.o. 6 zł jest śmiercionośny syf z mułem i innymi osadami z dróg wypłukanych przez deszcz i śnieg z DK ( droga krajowa ) Szaflary - Zakopane .
wyborca22.04.2017, 23:01
Panie i Panowie Radni! Co WY na to? My chcemy pić wodę źródlaną. Czekamy na Wasze pomysły opłacane "dietami"
luter_1722.04.2017, 22:55
Badura:
Dołączam się do Twojego zapytania pod adresem pani Jolanty Bakalarz i żądam odpowiedzi na nie. Chloruje się wodę tylko i wyłącznie dlatego że ludzie w to nie wnikają. A powinni. Znany ze swoich równie błyskotliwych jak i cynicznych wypowiedzi Władimir Putin powiedział kiedyś dosadnie: "gdy zapasy ropy i gazu się w Rosji wyczepią zaczniemy sprzedawać Europie zachodniej wodę z syberyjskich lodowców i woda ta może być nawet lepszym biznesem aniżeli sprzedaż ropy czy gazu, po czym gdy i zasoby ustrukturyzowanej wody z lodowców się wyczerpią, to wtedy przerzucimy się na sprzedawanie Europie zwykłej, normalnej żywności, ale wolnej od GMO" - w świetle tej wypowiedzi pragnę pogratulować pani dyrektor sanepidu zarówno dobrego samopoczucia jak i tupetu gdy zapewnia że chlorowana woda jest zdatna do picia (sic).
Zebi22.04.2017, 20:46
Ta informacja w porę się ukazała, dziś jest 22.04. 2017!!
Pewnie temu, że ostatnio sraczka panowała.
Badura22.04.2017, 20:42
Chciałem zapytać Pani dyrektor Sanepidu Jolantę Bakalarz. czy stwierdziła w jakim stopniu jest chlorowana woda z Dunajca bo taka sytuacja musi być skoro 20% zasilała /podczas niewydajności pomp/ sieć głębinową. A wymogi Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 listopada 2015r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi,stanowczo określają to przepisami . Chciałem nadmienić że chlorowanie wody powstrzymuje tylko rozprzestrzenianie się z wodą pitną zakaźnych bakterii oraz chorób .Nie łyka się już z wodą żywych bakterii ,proces ten niszczy je .Problem w tym , że śmiercionośny dla bakterii chlor również dla ludzi posiada skutki uboczne i przyczynia się do powstawania takich schorzeń ,jak
-rak wątroby i nerek
-rak pęcherza moczowego oraz jelita grubego
-rak piersi
-rak dwunastnicy i żołądka
-białaczka /rak krwi/
-podrażnienie ,suchość i pękanie skóry
-obniżenie odporności skóry na zakażenie grzybicami i drożdżycami
To nie wszystko .Wraz z nastaniem powszechnej chemizacji przybyło w wodzie setki zupełnie nowych związków chemicznych ,które po zetknięciu z aktywnym chlorem tworzą kolejne ,najczęściej toksyczne substancje takie jak chloroform ,bromoform,bromodichlorometan .itp.
Szkoda tylko że za tak wyśmienitą wodę mineralną trzeba tyle płacić.
Kuba22.04.2017, 20:35
W rabce wladze miasta zamowily raport czy smog jest szkodliwy dla zdrowia ten kto????????
Zobacz pełną wersję podhale24.pl