22.05.2017, 21:33 | czytano: 2313

Gmina chce wprowadzić Kodeks Reklamowy do walki z reklamami wielkoformatowymi

Fot. Regina Korczak-Watycha
Gmina Kościelisko rozpoczyna walkę z reklamami wielkoformatowymi, które jak grzyby po deszczu wyrastają w Kościelisku czy Witowie.
Na dzisiejszym posiedzeniu Komisji d.s. Planu Zagospodarowania Przestrzennego i Inwentaryzacji Mienia Komunalnego radni zaopiniowali pozytywnie uchwałę uprawniającą wójta do rozpoczęcia prac nad sporządzeniem Kodeksu Reklamowego. Uchwała przyjęta zostanie na najbliższej sesji Rady Gminy.
Kodeks reklamowy to uchwała, która porządkuje zasady umieszczania tablic i urządzeń reklamowych w przestrzeni gminy oraz pozwala pobierać opłaty za możliwość ustawienia nośników reklamowych. Gminy zyskały to narzędzie dzięki nowelizacji tzw. Ustawy Krajobrazowej.

W Kościelisku kodeks objąć ma teren całej gminy. Sporządzony będzie przez firmę zewnętrzną zatrudnioną przez urząd.

- Kodeks pozwoli nam uporządkować przestrzeń na przykład Białego Potoku. Dzięki niemu będziemy mogli ustalić gdzie mogą być umiejscowione reklamy, jakiej mogą być maksymalnej wielkości i z jakiego materiału mogą być wykonane. - mówi Roman Krupa, przewodniczący Rady Gminy Kościelisko.

rk-w/
zobacz także
komentarze
turysta23.05.2017, 15:08
Od Białego Dunajca w stronę Zakopanego przynajmniej rudery przy drodze zasłaniają.
impuls23.05.2017, 09:28
Im większa tym bardziej badziewna. Gmina Nowy Targ też powinna pomyśleć o likwidacji tego badziewstwa na drogach dojazdowych do Nowego Targu.
@kierowca - te reklamy naprawdę straszą kierowców
major23.05.2017, 08:22
w zielone świątki,powinno się robić porządek z takimi reklamami,po prostu tradycyjnie
kierowca22.05.2017, 23:43
Wszystkie te reklamy przy drogach na Podhalu po prostu STRASZĄ!!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl