30.05.2017, 00:22 | czytano: 8451

Dżem, Jeżowska, Zioła, Bednarek i Obligato - lato w Mieście zapowiada się nader ciekawie

NOWY TARG. - Rozpoczynamy sezon na wydarzenia artystyczne, rozrywkowe i te bardziej ambitne, dla wymagającej publiczności. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie - zapowiada burmistrz Grzegorz Watycha. W ofercie koncertowej na letnie miesiące są wykonawcy zarówno rockowi, jak i symfoniczni, raperzy i bluesmani, pojawią się akcenty irlandzkie i bałkańskie, hip-hop i muzyka operowa.
- Na początek, 23 i 24 czerwca koncerty na Powitanie lata. Impreza organizowana po raz trzeci. Za pierwszym razem spotykaliśmy się w Parku Miejskim, ale przyszło tyle osób, że doszliśmy do wniosku, iż Rynek będzie lepszym miejscem na masową imprezę - mówi Joanna Iskrzyńska-Steg.
Pierwszy koncert o godzinie 18.oo. Wystąpi Majka Jeżowska, która zagrała już kilka tysięcy koncertów. Znana jest przede wszystkim z repertuaru dla dzieci, ale jej piosenki znają także dorośli. Przygotowywana jest też niespodzianka.

Pisaliśmy już o tym, że duet Beti@Bobas wraz z dziećmi z zespołu Hyrni nagrywają piosenkę promującą Miasto. W projekt zaangażowała się Majka Jeżowska, która przyjedzie do Nowego Targu kilka dni wcześniej, by wziąć udział w nagraniu utworu i teledysku. Piosenka wraz z klipem zaprezentowana zostanie po raz pierwszy publicznie - właśnie na koncercie.

- Będzie kolorowe, wesoło i energetycznie. A potem - sentymentalnie. O godzinie 20.oo wystąpi Piotr Zioła. Przystojny 21-latek, który zauroczył nas swoim głosem. I mieliśmy nosa, bo ten piosenkarz zauroczył nie tylko nas. W tym roku otrzymał Fryderyka w kategorii Fonograficzny debiut roku - dodaje wiceburmistrz.

Władze Miasta podkreślają, że ponieważ kontrakt negocjowano zanim wokalista otrzymał nagrodę - kwota jest dużo niższa, niż stawki, których teraz artysta wymaga.

Wieczorem wystąpi brytyjski zespół UK Legends, wykonujący przeboje gwiazd lat 70-tych: The Animal, Smokie, Joe Cockera, czy Thin Lizzy. Muzycy kiedyś byli członkami Animalsów, czy Smokie.W sobotę na scenie pojawi się polski zespół wykonujący muzykę irlandzką, czyli Carrantuohill. Koncert rozpocznie się o 20.oo, ale już od od 18.oo trwać będą warsztaty taneczne połączone z nauką tańca irlandzkiego. Kolejny zespół, który pojawi się 24 czerwca na scenie to szczecińska grupa Dikanda, wykonująca muzykę bałkańską i cygańską. Wieczór zakończy dyskoteka na płycie Rynku, zaplanowana do godziny 2 w nocy.

A ponieważ samą muzyką nie można żyć - będzie i coś dla ciała. - Zapraszamy naszych restauratorów. Związek Podhalan już lepi pierogi - żartuje wiceburmistrz.
Kolejna duża impreza to Jarmark Podhalański. - W tym roku to już 17 edycja. Impreza potrwa od piątku do niedzieli, od 18 do 20 sierpnia - mówi Bolesław Bara. - Zapowiada się wspaniale. Udało się nam zaprosić kultowy zespół Dżem. Zespołowi towarzyszyć będzie ok. 40 osobowa orkiestra symfoniczna. Ten koncert już w sobotę 19 sierpnia. Wcześniej, czyli w piątek, na rozpoczęcie Jarmarku Podhalańskiego - parada i koncert Kamila Bednarka. Niedziela 20 sierpnia przeznaczona będzie dla młodej widowni, będzie trochę sportu i dużo rapu i hip-hopu. W ramach Festiwalu Drużyny Mistrzów wystąpi m. in. Bosski Roman KAEN, Pih, Arkadio, Anatom, Żaru. Będą oczywiście artyści-rękodzielnicy, będzie Strefa Rodzinna na Placu Słowackiego, mini zoo i warsztaty ginących zawodów. W sobotę przed Dżem'em wystąpi Orkiestra Obligato z repertuarem "Polskie Przeboje Opole". Z Orkiestrą wystąpią nowotarscy artyści - wymienia dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury.

- Rozmawialiśmy z Obligato o repertuarze koncertu, nie wiedząc, że takie perypetie z Opolem będą - mówi Grzegorz Watycha. Burmistrz ma nadzieję, że na koncerty do Nowego Targu uda się zaprosić gości przebywających w tym czasie miejscowościach turystycznych, dlatego plakaty zapowiadające nowotarskie atrakcje pojawią siew Białce Tatrzańskiej, Bukowinie Tatrzańskiej i Zakopanem.Nie zabraknie też Piotra Lupiego Lubertowicza. Nowotarski bluesman wystąpi w specjalnej, muzycznej sesji z duetem Mr Pollack.

- Tym razem koncert na Powitanie lata będzie skromniejszy, niż przed rokiem, kiedy miał on rozmach z racji 670-lecia lokacji Miasta, ale mam nadzieję, że choć będzie skromniej to nie rozczaruje publiczności - dodaje burmistrz.

Według zapowiedzi na Rynku pojawi się duża scena, dwa telebimy i profesjonalne nagłośnienie. O kosztach koncertów, czy samego Jarmarku Podhalańskiego nie chcą mówić - tłumaczą, że jeszcze są "dopinane kosztorysy". Jedyna kwota, która została podana to przybliżony koszt zaproszenia zespołu Dżem - ponad 50 tys zł.

s/
zobacz także
komentarze
Ja10.08.2017, 13:01
Fajnie niech się dzieje. Każda taka impreza (która weszła już w tradycję) to super promocja dla tego miasta. To przysparza turystów i w efekcie kasy. Hej Wy protestujący Podhalańczycy, czy Wy tego nie wiecie? wstyd
Muzykolog06.06.2017, 14:12
Oczywiście beti bobas bo jakże inaczej.to już przecięcie.
podwędzany03.06.2017, 14:21
znowu pójdą setki tysięcy na wiejskich grajków, a może by tak dofinansować wymianę paru pieców kopciuchów w zamian?Ale to chyba zbyt ambitne przedsięwzięcie dla obecnego burmistrza
@ Fan01.06.2017, 16:21
Oj dzieje się dzieje. owce bez majtek chodzą. Brawo życzymy dalszych sukcesów.
Kasia31.05.2017, 21:00
Kamil u nas super
Fan31.05.2017, 10:16
No i świetnie. Wreszcie coś się dzieje w tym mieście. Brawo panie Grzegorzu
grzesiek31.05.2017, 09:26
O koszty jak zwykle nie pytajcie (podobnie było rok temu). Kidy wreszcie do tych państwa dotrze że są opłacani z naszych pieniędzy i wydają nasze pieniądze.
Ewa30.05.2017, 20:18
Carrantuohill i Bednarek? Super!!! :D
Andrew30.05.2017, 19:50
Wszystko ok ,tylko nie Bednarek! Bedzie jeczal i stekal i wysylal pozytywna energie,on ma caly czas jakis problem z tym pradem.No ile można !
mietek30.05.2017, 14:37
Kułtura przez duże K
ani mru30.05.2017, 08:12
Grzesiek kim Ty się otaczasz, same kabareciarze.
Donek30.05.2017, 06:31
A Łupi ???????
Zobacz pełną wersję podhale24.pl