30.05.2017, 11:30 | czytano: 7468

Nowi kapłani również z Podhala

Fot. Szymon Pyzowski
Metropolita abp Marek Jędraszewski udzielił sakramentu święceń kapłańskich 13 diakonom archidiecezji krakowskiej i skierował ich do pracy duszpasterskiej w parafiach. Jest wśród nich ksiądz z naszego regionu, a część z wyświęconych kapłanów trafi do parafii na Podhale.
Wśród wyświęconych na Wawelu diakonów był ks. Paweł Ostwald z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu. Nowotarski kapłan został skierowany do posługi w parafii MB Różańcowej w Krakowie-Piaskach Nowych.
W sumie święcenia przyjęło 13 diakonów. Był wśród nich ks. Wojciech Borowiec z Krakowa, który roczną praktykę duszpasterską odbył parafii Świętego Stefana w Lipnicy Małej. Został on skierowany do Sułkowic. Ks. Marcin Jakubiak z Myślenic, po rocznej praktyce w Krempachach, pojedzie pełnić posługę duszpasterską w parafii Rudawie. Po rocznej praktyce w parafii Świętej Jadwigi Śląskiej w Waksmundzie ks. Paweł Odziomek został skierowany do parafii w Dziekanowicach.

Do Nowego Targu, do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, trafi z kolei ks. Michał Mroszczak z Juszczyna, a ks. Marcin Napora, po rocznej praktyce w parafii Świętego Jana Pawła II w Nowym Targu, uda się do Czarnego Dunajca. Do parafii św. Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej został natomiast skierowany ks. Damian Obrał z Gdowa.

- Musicie przyjąć Chrystusowy styl życia kapłańskiego, będącego jednym wielkim posługiwaniem braciom. Niekiedy wbrew sobie, niekiedy przeciwko sobie, własnemu zmęczeniu, chęci zamknięcia się we własnym ja - mówił abp Marek Jędraszewski do kandydatów na kapłanów podczas święceń prezbiteratu, które odbyły się 27 maja w katedrze na Wawelu.

Metropolita krakowski podkreślał także, że najbardziej podstawowym kierunkiem życia kapłańskiego jest troska o zbawienie ludzi - Zbawienie innych musi być priorytetem waszego serca, waszego sposobu myślenia i postepowania. Wiąże się z tym konieczność ciągłego pogłębiania wrażliwości, gdy chodzi o pragnienie ludzi, by dostąpili łaski – wyjaśniał. Arcybiskup apelował, by kapłani nie zadowalali się tylko tymi wiernymi, którzy będą przychodzić prosić o słowo i sakramenty, lecz by wychodzili na spotkanie tym, którzy nie poznali Boga - Musicie wychodzić na spotkanie tego świata. Mówiąc językiem Ojca Świętego Franciszka, trzeba nieustanie wychodzić, także wam, na peryferie współczesności, szukać i odnajdywać tych wszystkich, którzy się pogubili i pokazywać im proste drogi powrotu do Ojca. Jakże wielu szuka właśnie tych prostych dróg i jakże wielu potrzebuje tych jednoznacznych przewodników w powrotnej drodze do Ojca – apelował.

Źródło: Kuria Metropolitarna w Krakowie, oprac. r/ zdjęcia Szymon Pyzowski
zobacz także
komentarze
Ted31.05.2017, 16:56
Szczęść Wam Boże !!!!!!!!!!!!!
Anonimka31.05.2017, 15:56
Haha widzimy tam same ASY z Podhala! :D żenujace!
Karakan Dunajecki31.05.2017, 15:14
Jednego z tych nowych ksiezy znam osobiscie z lat dzieciecych i smialo moge stwierdzic, ze ma nierowno pod sufitem! Czarna formacja przygarnela w swoje szeregi dobrego zawodnika...
ceper31.05.2017, 03:51
czy ktos policzyl ilosc wpisow na temat seksu w bialy dzien na bulwarach i ilosci komentarzy z reszta prostackich lotow na temat swiecen kaplanskich !!! czy aby Podhalanie byli z pewnoscia tak oddani wierze i Gazdzinie Podhalanskiej?
Średniowiecze30.05.2017, 19:22
Czy to napewno mamy XXI wiek a tak na marginesie na grochu niech ulegną a ni leżą jak w sypialni
Prawda30.05.2017, 16:51
Czemu się dziwić? Łatwe życie, a na Podhalu to już wogóle "życie jak w Madrycie" - kusi... Osobiście opodatkowałbym, znacjonalizował dobra kościelne (czytaj: polskie) i pognałbym do jakiejś uczciwej pracy. W tej którą mają i tak się nie sprawdzają.
Kaśka30.05.2017, 16:00
W Polsce mnożą się jak grzyby po deszczu
Potrzebna zmiana30.05.2017, 14:58
Proboszczów pozmieniać i to rychło
bajkon30.05.2017, 11:52
Pokażcie nam lekarzy skierowanych do pracy w podhalańskich placówkach NFZ.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl