01.06.2017, 19:58 | czytano: 8645

Mieszkańcy ul. Kościelnej proszą burmistrza o interwencję. Sporu wokół "Plamy" - ciąg dalszy

google street view
NOWY TARG. "Zwracamy się do Szanownego Pana o interwencję, jako naturalnego arbitra w sprawach lokalnej społeczności" - piszą mieszkańcy ulicy Kościelnej w liście do Grzegorza Watychy. Opisują burmistrzowi, na jakie niedogodności są narażeni wskutek sąsiedztwa pubu Plama.
Temat Plamy pojawił się ponad tydzień temu na posiedzeniu miejskiej Komisji Mieszkaniowej, Opieki Społecznej, Zdrowia i Porządku Publicznego. Radni mówili m. in. o przypadkach naruszania porządku przez klientów lokalu, skargach mieszkańców na hałas, o podejrzeniach handlu w tym miejscu narkotykami. Przykładem nieobyczajnego zachowania miały być przypadki uprawiania seksu w bramie kamienicy, w której znajduje się lokal. W obronie klientów stanął właściciel Plamy Gabriel Szyrszeń oraz Stowarzyszenie Wolnościowe Podhale. Radni podtrzymują swoje obiekcje. Ich zdaniem należy lokalowi odebrać koncesję.
Kamienica ma dwóch właścicieli. Jeden z nich wynajął pomieszczenia na działalność Plamy. Drugi którego reprezentuje m.in. Aneta Larysa Knap nie kryje niezadowolenia z powodu uciążliwego sąsiedztwa. Więcej o tym - wkrótce.

Głos zabrali także sąsiedzi. Do Urzędu Miasta wpłynęło pismo podpisane przez sześciu sąsiadów "Plamy". Oto jego treść:

"My niżej podpisani mieszkańcy ulicy Kościelnej obserwując życie i rozwój naszego miasta z przykrością konstatujemy, że komfort życia naszej okolicy znacznie się pogorszył.

Powodem powyższego jest funkcjonowanie przy naszej ulicy pubu Plama, którego działalność zakłóca spokój i porządek zwyczajowo przynależny najbliższym sąsiadom. Objawia się to bardzo głośną muzyką, zaśmiecaniem, załatwianiem potrzeb fizjologicznych na nasze elewacje i bramy nierzadko też uszkodzeniom naszych samochodów. Rozmowy z najemną lokalu panem Gabrielem Szyrszeniem w sprawie usunięcia dolegliwości nas dotykających nie przynoszą zadowalającego rezultatu. Pragniemy również zaznaczyć, że o powyższej sytuacji poinformowaliśmy właściciela lokalu /.../, niestety nie mamy informacji, czy postanowił w tej sprawie poczynić jakieś kroki. Wyrażamy też obawy czy w związku przebudową i remontem przeprowadzonym w pubie - zostały dochowane zasady bezpieczeństwa wymagane stosownymi przepisami budowlanymi.
W związku z zaistniałą sytuacją zwracamy się do Szanownego Pana o interwencję, jako naturalnego arbitra w sprawach lokalnej społeczności".

Burmistrz Grzegorz Watycha widział już pismo. Potwierdza, że sprawa nie jest prosta i wymaga rozwiązania.

s/
zobacz także
komentarze
jaaaaa08.06.2017, 19:36
pub to tragedia, speluna, na stolikach kartony po pizzy , syf i porazka.
Salcia Goldberg03.06.2017, 16:27
typowe dla Nowego Targu : opluc ,lub zrobic kupe pod konkurencja,donoesc
obgadac ana koniec isc do kosciola a jeszcze lepiej na procesje w pierwszym rzedzie z feretronem na ramionach. FUJ FUJ FUJ
X02.06.2017, 23:48
Do wojt : opisz coś więcej jak to było z ta kamienicą , nie bardzo mam czas grzebać
asdf02.06.2017, 14:20
Plama to jest NIC w porównianu do adhd. Klientela tego lokalu robi burdel nie tylko na rynku ale nawet na parkingu pod kinem gdzie maja darmowy postój. Wystarczy podejść do parkingowej i zapytać ile ma roboty dodatkowej z mietłą i nie tylko w piątek z rana po nocy bogatej w uciechy bywalców adhd.
adhd trzeba zamknąć a nie plamę dla studeciaków.
fajerman02.06.2017, 14:13
do ,,Mieszkańców ul.Kościelnej,,. Parkujcie autka normalnie,myśląc, bo jak nie daj Boże będzie się paliło na Kościelnej (np.Plama) to straż na rowerach będzie miała trudności z dojechaniem.
pazerne knypy02.06.2017, 13:28
Wiadomo czyja to robota. Ale trzeba być ...........żeby drugiemu gire podkładać .i to jeszcze w taki sposób. To już nie jest zwykłe świństwo. To MEGA świństwo do kwadratu.
KNT02.06.2017, 11:44
Mieszkancy jakos wczesniej nie narzekali !!! Dopiero teraz ?!?!?!?! Ciekawe dlaczego akurat teraz jak obok otworzyla konkurencja ???
takie tam myśli02.06.2017, 11:34
biedny Burmistrz .... każdy oczekuje, że będzie rozwiązywał wszystkie problemy sąsiedzkie. Swoją drogą to mi najbardziej przeszkadza :
- kosiarka u sąsiada
- barany zanieczyszczające ścieżki rowerowe i wszystko wkoło niszczące
- korki w mieście - koniecznie ograniczyć ruch
- ooo ludzie zajmujący cały chodnik i nie da się przejść w Rynku koło lodów i na Sokoła - koniecznie zlikwidować albo naliczyć zajęcie pasa drogowego
- procesje blokujące ulice
- sąsiad który trzepie dywan na balkonie i wszystkie śmieci lecą do mnie
- sąsiad który w boksie śmietnikowym robi bałagan rzucając śmieci gdziekolwiek
- mieszkańcy którzy stawiają skrzynki na chodnikach żeby nikt nie parkował koło ich domu
- itd itp
A serio niech każdy zajmie się sobą. Mieszkańcy ulicy Kościelnej jakoś nie narzekają na to, że w ciągu dnia, korzystając z lokalizacji swoich domów , zarabiają pieniądze samemu prowadząc działalność gospodarczą albo wynajmując lokale. To muszą mieć jakieś minusy związane z atrakcyjnym miejscem swojego domostwa. Proponuję aby ci którzy mieszkają koło torów zażądali w trybie pilnym zakazu poruszania się pociągów.
Aldek Olszowiec02.06.2017, 10:43
Jestem bezpośrednim sąsiądem "Plamy" czy Wy czytacie ze zrozumieniem co jest w treści listu ? Czy jest tam jakiś postulat o zamknięcie lokalu ?
Czy nie ma wyraźnach zastrzeżeń , że rozmawiamy z Gabrysiem . Czy Wy obrońcy Plamy , jako szpica i awangarda nowotarskiej kultury , intelektualny panteon przemawiający z za kurtyny anonimowości nie macie sobie nic do zarzucenia ? Czy stać Was tylko na konformizm bez żadnej refleksji ?
mieszczanin02.06.2017, 10:41
Stary sposób żeby oczernić ofiarę. Robienie zdjęć z butelkami po alkoholu SZOK. Sex w bramie też nabiera innego wymiaru. Skoro już wiemy kto butelki rozstawiał do zdjęcia ,to podążając tym tropem może wytopimy miłosną obsadę w bramie?
Powywracane02.06.2017, 09:21
A mnie się wydaje że więcej do powiedzenia ma właściciel lokalu, to z nim powinni rozmawiać sąsiedzi.
lb02.06.2017, 09:16
widzialem jak bylo w miescie 20 pubow i zycie towarzyskie kwitlo. pamietam jak zostalo pubow 10. pewno dozyje czasu jak nie bedzie zadnego. zamiast kulturalnych spotkan, koncertow, wernisazy zostana nam w miescie jedynie bandy mlodziezy na dopalaczach, platajacej sie po walach, miedzy blokami, po rynku, nie bardzo wiedzacej co ze soba zrobic. w imie hipokryzji i obludy. parafrazujac slowa klasyka - zostaniemy taka zielona wyspa Polski, ba, nawet Podhala. adios muchachos, nadal zyjmy tylko targowica i piknikiem lotniczym. no i strojami fokowymi oczywiscie.
oko02.06.2017, 09:07
A tak niedawno A L K współpracowała z "Plamą". Coż się porobiło, że teraz z zaciekłością atakuje właściciela tego przybytku. Jak donosi TP istnieją nagrania na których widać prezesa ZP w Nowym Targu prywatnie tatusia A L K wyrzucającego z kubłów śmieci, ustawiającego butelki po alkoholu jako swoistą scenografię do zdjęć, które później wykonywał. Taki design ? Zamiłowanie do fotografii ? Ciekawe. Swoją drogą członkowie Związku powinni coś z tym faktem zrobić - prezes ośmieszający organizacje chluby przynosi.
wojt02.06.2017, 08:59
Co za konfliktowa rodzina. A wszyscy wiedzą jaka jest historia tej kamienicy.
zbyszek02.06.2017, 08:54
A i jeszcze jedno. Co z panem Gabrielem Samolejem, który tak bardzo " rzuca" się na zachowanie w Plamie. Niech zapyta sie właściciela knajpy przy ulicy Królowej Jadwigi w której przebywa prawie codziennie, czy i tam nie ma " incydentów" związanych z nadmiernym spozyciem alkoholu , bo sam czasem wygląda... niecodziennie
obiektwyny02.06.2017, 08:32
Ludzie w NT są okropni. To tak naprawdę jedyna " stylowa " knajpa w okolicy. Najlepiej zróbmy tak żeby nie bł tu niczego. To jest dziura ten Nowy Targ a ludzie dążą do tego żeby była dziurą totalna.
Zbyszek02.06.2017, 08:12
Spoko.... Nie pochodzę stąd . Mieszkam tu prawie dekadę, ale tak zacofanej społeczności nie spotkałem nigdzie, a trochę kraju i świata zwiedziłem.
Ciekawostka.... Jestem katolikiem ( wolno mi, tak jak każdemu wolno być muzułmaninem czy żydem i ok.) Chodzę po knajpach i kościołach .
Wczoraj rano wstapiłem do kościoła na sekundę sie pomodlić ( wolno mi ) . Wspomnę , że to kościół przy tej samej ulicy co "PLAMA". Ciszy której potrzebowałem nie zastałem bo kilka pań odmawiało modlitwy " wspólnie". No więc modle się i modlę miedzy innymi o to , żeby mniej pić, aż pewna pani odmawiając modlitwy podaje intencje na głos... " Módlmy się w intencji papieża Franciszka i za radio Maryja i telewizję trwam " (dosłownie) . No powiem wam, że nigdy nie pomyślałem o zamknieciu kościoła , ale w Plamie takiej " krzywizny" która tak odrywa od rzeczywistości nie spotkałem nigdy ..... I kogo burmistrz powinien wziąć pod lupę ( nie mylić z Lupim - pozdro Piotrek ;) ) ???
pamiętający02.06.2017, 07:15
Podobną nagonkę przechodził w przeszłości pub "Big Star" w Rynku - o ile mnie pamięć nie myli - sprawa trafiła do Sądu i ??? "Big Star" wygrał. Równie głośno było o tym na podhale24. Wierzę, że tak samo zakończy się sprawa z "Plamą" - trzymam za nią kciuki.
DR MARTENS02.06.2017, 07:13
Ej zawistni ludzie z tejze ulicy,sklepy wam nie przeszkadzają?Dzwony kościelne nie za glosno bija?Ptaszki was nie budza o 4 nad ranem?Zawisc to taka polska specjalność...
Anty Bolek02.06.2017, 05:24
Za rok wybory- zmienimy bo jest żle.
Wyrocznia02.06.2017, 00:16
Widać, że sąsiedzi niezbyt myślący są. Informując właściciela Plamy oczekują, że zmieni zachowania swoich klientów. Niech sobie otworzą taki lokal to zobaczą jak ciężko jest zapanować nad zachowaniami ludzi. W życiu nie słyszałem żeby przy jakimś lokalu z alkoholem, otwartym nocą, było kulturalnie. Zawsze się coś wydarzy. Pod jednym lokalem rzadziej, pod innym częściej, ale zawsze coś.
moro02.06.2017, 00:13
o widze że pani *** namówiła ze dwóch sąsiadów do płaczu . zastanówmy się czy lepsza knajpa z duszą czy firma mieszajaca folk i moro w tandetny sposób?

mm02.06.2017, 00:03
a ta anetka to niezly buel profanujacy goralszczyzne
baciok@01.06.2017, 23:31
Proponuję ogłosić prohibicję w całym mieście, zero seksu, zero muzyki. Wprowadzić patrole wojsk obrony terytorialnej sprawdzające obywateli.
ZP wKNT01.06.2017, 23:30
A.Knep ma ochotę na ten lokal. Prezes podhalanin z nominacji, nie z wyboru Knep załatwi sprawę.
Burok01.06.2017, 23:28
Dzisiaj przejeżdżałem Kościuszki i na piętrze jest napis Kawiarnia , jakas tam , czyli wykonczyć plamę i obok prowadzić samemu . To sie szanowni Państwo sprowadza do jednego slowa MAFIA , czyli do wykorzystywania władzy do swoich celów . Wykończyć PLAMĘ rekami miasta i samemu obok robić to samo . Obrzydliwe .
icek01.06.2017, 22:59
Hirch, oczywiście - ale zaraz po tym jak żydzi oddadzą to co skradli przed wojną,i potem możesz dyskutować.
bieniek01.06.2017, 22:58
ulubiony Pub, świetny klimat, byłem tam wiele razy, nigdy nie spotkałem się z opisywanym problemem, czemu nie można normalnie się dogadać jak ludzie...?, wakacje niebawem, słonko wyszło, cieszyć się z życia, ehh ludzie..
Gabryś jestem z Tobą01.06.2017, 22:35
Niech sobie wielka pani Aneta L.K. przypomni jak sama uczęszczała do tego lokalu 16lat temu jak powstała tam pierwsza PLAMA jakoś w tedy jej to bardzo nie przeszkadzało.
ela01.06.2017, 22:24
"a" ma rację ,ktoś chyba przesadza i skąd może wiedzieć czy na Kościelnej nie schodzą się ludzie z rynku ,czy okolicy ,a może ktoś celowo rozpętał wojnę tak dla zasady .Też mieszkam w centrum koło bardzo ruchliwej ulicy i różne ekscesy miały miejsce a nigdy nikt nie robił z tego problemu,może jesteśmy bardziej światowymi ludzmi ?Kogo mieliśmy sądzić np bardzo hałaśliwych kibiców kto wie jakiego klubu albo całe towarzycho z różnych stron świata,które po prostu hałaśliwie wędruje ...A panna Laryska też szalała i to jak chyba zapomniała.
...01.06.2017, 22:14
@ Kali
o czym mowa?

Prawda jest taka, że to wcale nie chodzi o hałas itp bo Plama to miejsce gdzie nie ma głośnej muzyki ani imprez na cały regulator jak w klubach typu ADHD. Tu chodzi nie o Plamę ale o jej lokal bo Pani A. razem z całą rodzinką wojuje gdzie się da...
bernadeta01.06.2017, 21:51
a klienci adhd nie istnieją tam nie ma żadnych ekscesów...ewidentnie podkopywanie dołka bo komuś nie pasuje sąsiędztwo innej knajpki
a01.06.2017, 21:45
Zapraszam wielkich mieszczan z Nowego Targu wieczorami na rynek do Krakowa, Wrocławia, Katowic, Torunia czy innych większych miast :) Francuskie Pieski :)
????01.06.2017, 21:34
A czy ktoś sprawdził kto i w jaki sposób wszedł w posiadanie tej kamienicy? Ktoś coś wie? Kto był pierwszym właścicielem ?
e201.06.2017, 21:24
Idąc tym tokiem myślenia to należy wszystkie lokale pozamykać, zwłaszcza ADHD bo obok było morderstwo, zamknąć basen, stary kościół, lodowisko, wały bo tam w okolicach piją i uprawiają sex. Nie przesadzjmy, ktoś ma w tym interes, a to tajemnica poliszynela kto? Wszyscy wiedzą , wstyd, nie ładnie robić komuś świńswa. Fajna jest ta Plama, szkoda ją niszczyć, jestem starsza ale czasem tam zaglądam. Ma klimat! Radni zajmicie się dopalaczami bo to jest problem, a nie bzdurami na czyjeś zamówienie!
maliniak01.06.2017, 21:22
Panie Burmistrzu - ile było interwencji policji w tym lokalu? ile spraw nadzoruje prokuratura, a do złamania prawa doszło w tym lokalu? ZERO!!!! I trzymamy kciuki Panie Burmistrzu, że nie da się Pan wyprowadzić w maliny w tym temacie przez grupę oszołomów.
alkohol jest ohydny:)01.06.2017, 21:21
Wnoszę o zamknięcie wszystkich miejsc w mieście, gdzie można napić się alkoholu, gdyż przynajmniej raz w tygodniu koło mojego domu przechodzą ludzie którzy krzyczą, czasem nawet mi kosze do ogrodu wrzucają!!!
To jest jedyne rozwiązanie, PROHIBICJA NA CAŁYM PODHALU.

Zawsze uważałem że do polityki idą ludzie "sami sobie dodajcie" i tylko PO KASĘ!!!

:)
E.01.06.2017, 21:12
Komedia. Byłam tam wielokrotnie. Nigdy nie słyszałam głośnej muzyki (no chyba, że podczas koncertu, które są organizowane do 22.00). Nigdy nie widziałam rzygowin czy śmieci na chodniku (swoją drogą sama się temu dziwie...). Za to byłam dwukrotnie zaczepiona przez sąsiadów (raz idąc do Plamy kobieta zaczęła na mnie krzyczeć bez powodu z okna, raz kiedy przed Plamą rozmawiałam z koleżanką). Nie twierdzę, że jakieś przypadki się nie zdarzyły i nie mogą zdarzyć. Ale prawda jest taka, że to zwykłe pieniactwo. Pani Aneta wywołała burzę. Ciekawe ilu w mieście znajdzie zwolenników (i wielbicieli swojego "talentu" :P)... A ilu mieszkańców miasta murem stanie za Panem Gabrielem. Dla mnie sprawa jest oczywista.
Apel01.06.2017, 21:08
A mi przeszkadzaja mieszkańcy ul.koscielnej .proszę ich eksmitowac i Adhd i Jeszcze duzo inych rzeczy
Kali01.06.2017, 21:07
Ja widzę idealne miejsce na taki lokal jak Plama, między Castoramą a KFC. W niedługim czasie ma powstać NOWA ul. Szaflarska na której powstanie wiele lokali z atrakcjami o których nikt jeszcze nie wspomina. Ważny jest dojazd, darmowy parking i bliskie żarełko do którego można szybko zajrzeć w każdej chwili. Mam nadzieję, że tak będzie. Sukces gwarantowany. Trzymam kciuki za projekt i za realizację.
Hirch01.06.2017, 20:21
Najpierw oddajcie żydom skradzione po wojnie kamienice a potem dyskutujcie.
Stanisław01.06.2017, 20:15
Hahah takie sa uroki mieszkania w centrum Szanowni Państwo. Czy jako mieszkaniec kamienicy przy rynku tez mam wnioskować o zamknięcie knajp i restauracji w rynku? Tam tez sprzedają alkohol a klienci pijani chodzą po rynku. Ludzie odpuśćcie zycie jest za krótkie na takie piwrdoly.
Knyp01.06.2017, 20:06
Anetka robi burzę w szklance wody. A jak niewiadomo o co chodzi to...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl