07.06.2017, 10:25 | czytano: 6403

Najważniejsze osoby w państwie na uroczystościach fatimskich w Zakopanem (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak
W Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach odbyła się uroczysta msza święta z okazji 20. rocznicy konsekracji zakopiańskiego kościoła zwanego "Polską Fatimą" oraz setnej rocznicy objawień fatimskich, podczas której biskupi odnowili "Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi".
W uroczystościach wzięły udział najwyższe władze państwowe i kościelne. Kilka dni wcześniej w Zakopanem odbyło się spotkanie Konferencji Episkopatu Polski, do Zakopanego przyjechali więc najważniejsi polscy hierarchowie, z abp Stanisławem Gądeckim na czele.
Z zaproszenia na Krzeptówki skorzystali również prezydent Andrzej Duda z małżonką, premier Beata Szydło, ministrowie jej rządu, min. Antoni Macierewicz, Jan Szyszko, Andrzej Adamczyk, czy Elżbieta Rafalska oraz parlamentarzyści, m.in. Krystyna Pawłowicz, Edward Siarka, czy Anna Paluch.

We mszy wzięli również udział zaproszeni goście. Wśród nich były burmistrz Adam Bachleda-Curuś z rodziną, nowy wojewoda małopolski Piotr Ćwik, starosta tatrzański Piotr Bąk i burmistrz Leszek Dorula.

rk-w/ zdjęcia Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
niezależny09.06.2017, 00:33
115 km ogląda tvn 24 to widać
atomek09.06.2017, 00:32
Romek jakby tak było jak mówisz to PO by miało na podhalu 100% poparcia. Nie wiem ale pewnie już nie pamiętasz obietnic PO np. o zielonej wyspie?
Suweren08.06.2017, 21:22
Najważniejsze osoby w Polsce to są te które pracują na tych PANÓW
@ wyborca08.06.2017, 09:03
no to utrafiłeś. Przy PIS-e będziesz tak samo bezpieczny jak wieprzek uskrzydlony.
115KM08.06.2017, 07:16
PiS to samo zło. Nawet ci, którzy biorą 500+ powoli o tym się przekonują. Jeśli nie zmienią ordynacji wyborczej na taką, która zagwarantuje im pewną wygraną, to....oknami będą uciekać
duzo zdrowia08.06.2017, 07:00
do@wyborca,wcześniej kup sobie młotek...
Romek do pulcheryji08.06.2017, 06:43
Podhale to taki Region, który władza uwielbia. Lud tu jest bardzo podatny na obietnice i łatwowierny. Każda władza zaczyna od Podhala. Część z nich była gotowa uwierzyć, że są plemieniem niemieckim. Tu trzeba się ukrywać jeśli się ma inne poglądy. Sąsiad sąsiada sprzeda, jeśli mu się to opłaci. Dowodem jest historia Podhala z II wojny światowej. Króluje tu rozmodlenie i obłuda. Az strach pomyśleć co będzie dalej. Jedno jest pewne, że PIS kiedyś przegra. Ciekawe komu zaczną służyć Ci którzy teraz za parę groszy padają na kolana. Nie przeszkadza mi rozmodlenie rządu, ale faryzeuszy nie akceptuję.
Jasiek górol08.06.2017, 00:29
kodziarstwo atakuje kłamstwami jak zwykle. I tak PIS wygra i to jeszcze z większą przewagą.
wyborca08.06.2017, 00:18
Na następnych wyborach głosuję na PIS bo chcę być bezpieczny!
obiektywny08.06.2017, 00:16
Jak tak porównamy prezydenta Andrzeja Dudę ze swoją małżonką do komorowskich to tak jakby porównać niebo z ziemią.
tylko PIS08.06.2017, 00:11
W końcu Polska doczekała się prawdziwego prezydenta i prawdziwego rządu który w końcu popatrzył na najbiedniejszych i na nic szczekanie kłamców i morderców z opozycji.
elka07.06.2017, 21:56
zastanawiam się często nad zachowaniem "katolików-polityków", jak się da pogodzić te setki kłamstw i obłudy, złośliwości itd. wypowiedzianych w ciągu roku z wiarą katolicką...dotyczy wszystkich opcji politycznych, ale tej władzy szczególnie bo się z tym obnoszą na każdym kroku...
a u nas we wsi podobnie im większy biznesmen wykorzystujący ludzi albo radny cwaniaczek to w pierwszej ławce w kościele siedzi...
Antoni.07.06.2017, 21:19
I diabła zaprosili.Poco i komu taka ,,pokazówka,,
sokrateles07.06.2017, 21:15
Agato, Prezydent RP ma niesamowitą władzę w postaci możliwości wpływania w bezpośredni sposób na tematykę poruszaną w mediach. Wyobraź sobie że pan Prezydent w jakimś wywiadzie poruszy sprawę np. toksyczności szczepionek, którymi się obecnie na lewo i prawo faszeruje małe dzieci w Polsce - czy naprawdę myślisz że media nie podjęłyby za Prezydentem RP tej skandalicznej sprawy i nie wymusiły, poprzez nagłośnienie, rozwiązania tego problemu? Szczepionki to tylko przykład, pierwszy z brzegu. Prezydent może bardzo dużo, lecz nie robi tego.
Tylko nie do cerkwi :)07.06.2017, 21:13
Przedstawienie to to jest niewątpliwie. W synagodze byli, w kościele byli, pora na meczet.
@agata07.06.2017, 19:09
Jak nie narty to uroczystości kościelne. Co z tego wynika? Nie interesuje mnie w co wierzy p. Prezydent czy też p. Premier. Ja oczekuję od nich realizacji ich zakresu czynności. Módl się po cichu, a pracuj wydajnie - tak chcę. Nasi włodarze chcą średniowiecza. Ciemnego ludu i zakłamanej władzy. P. Zalewska powinna przy każdym biurku w klasie przywiązać łańcuchem jedną książkę i już. Po co przemęczać dzieciątka?
zbulwersowany07.06.2017, 17:31
Obłuda "dobrej zmiany" nie ma granic .ktoś kiedyś mówił o fałszywych prorokach i oto oni. ci którzy za nic mają Konstytucje , prawo polskie, siadają w pierwszych ławkach w kościele .ludu ciemy ocknij się wreszcie i przejżyj na oczy!
tak to ocenił prezes07.06.2017, 17:05
Tym zjawiskiem jest korupcja, nepotyzm, kolesiostwo, które rozlało się dzisiaj po kraju w rozmiarach przedtem nieznanych ? tak surową ocenę Polsce wystawił sam prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński
Rufio07.06.2017, 16:51
Nie wiem ilu tam było biskupów, ale na pewno nie jeden. I żaden biskup ani ksiądz nie powiedział ani słowa a antychrześcijańskiej postawie tego rządu.
A powinni to głośno mówić !! tak samo jak mówią o aborcji i antykoncepcji. Czyżby ważniejsze było zycie nienarodzone od tego które już jest ? czy moze boja się utraty wpływów i pieniędzy ? czy tak naprawdę podzielaja zdanie rządu a dla pozoru po cichu gadają o ewangelii.
Myślę ze gdyby na poważnie traktowali swoje powołanie to przy takiej okazji mając wszystkich ważniejszych w państwie powinni głośno pytać co z korytarzami humanitarnymi ? kiedy rząd zezwoli na przyjęcie sierot z Syrii ? czy nie wstyd pani szydło że chwali się pomocą na miejscu dla syryjczyków a tymczasem dała na tą pomoc mnij niż kosztowały rozwalone przez BOR auta ? A co z listem episkopatu o patriotyźmie i popieraniem przez rząd narodowców, ONRu i reszty faszyzujących organizacji ? Przecież to się jedno z drugim kłóci jest całkowitym zaprzeczeniem tego co napisane w ewangeliach. I żaden biskup nie powie ani słowa ??? wstyd.
pulcheryja07.06.2017, 16:14
Do Sokrates jak ci pasuje dżihad to się zapisz ...najlepszy byt zapewniały POokemony garstce milionerów którzy w ramach ,,reprywatyzacji,,rozkradały majątek narodowy a w imię demokracji większość ludzi ledwie wiązała koniec z końcem ...wojtek plus brakuje ci tych co w ramach miłosierdzia jeżdżą po ludziach autami ? To zawsze możesz zmienić miejsce zamieszkania np. Londyn ,Monachium ...takie przeprowadzki proponowała P.Komorowska
N i K07.06.2017, 16:12
Kiedy się skończy ten dil rząd-kościół? Przez te 20 lat o których mowa spektakularnie wyrosły nam kościoły wypiękniały plebanie ,księża mają się coraz lepiej majątki też. A co zyskał Kowalski z Nowakiem?
Zmęczony07.06.2017, 15:09
Ile to wszystko kosztuje i to nas .nie mogli się pomodlić w Warszawie po cichu .wszystko po to by zdobyć sobie społeczeństwo. A skutek dla mnie jest odwrotny nie mogę się na to wszystko już patrzyć .Za wszelką cenę chcą mieć Górali po swojej stronie mam nadzieję że Górale są mądrzejsi
pk07.06.2017, 14:59
A gdzie rozdział Państwo-Kościół? Państwo wykorzystuje religię dla umocnienia władzy, a Kościół wykorzystuje władzę dla uzyskania jak największych przywilejów i kasy.Żenada
ulla07.06.2017, 14:04
jedna wielka żenada, czy w kraju nie ma ważniejszych spraw Polska to piękny ale dziwny kraj
@ Agata07.06.2017, 13:34
Odpowiedź na twoje pytanie jest prosta. Oczekujemy od rządu spełnienia obietnic wyborczych/ o prezydencie wszystkich polaków już nie wspomnę bo pan Duda sprostował temat/ Chcemy realne polityki gospodarczej wsparcia dla mikro i małych przedsiębiorstw a nie bełkotu o niczym i obiecanek bez pokrycia. Wiara jest prywatną sprawą każdego z nas i oczywiście wczorajsi goście mieli prawo być ,tam gdzie byli. Ale bez fanfar na cztery strony świata. Bo albo skromnie i po cichu. Albo głośno, politycznie i w określonym celu.
Agata07.06.2017, 13:08
Dla mnie i sporej grupy osób - ważne jest to co się wczoraj stało. Dziękuję, że najważniejsze osoby w Państwie wzięły udział w tej uroczystości.

Nie rozumiem skąd w niektórych komentujących tyle frustracji.
Z jednej strony wyzywacie prezydenta że tyle jest do roboty, a on nic nie robi tylko jeździ, a z drugiej śmiejecie się z niego że niewielkie ma kompetencje. Zdecydujcie się.
ogr07.06.2017, 13:04
Państwo to wspólnota wszystkich obywateli .Wierzących i nie wierzących. Mam wrażenie ze ktoś tu o tym zapomina. Biorąc pod uwagę całokształt tego co nam zafundowali ciekaw jestem intencji tych modłów.
sokrateles07.06.2017, 12:41
Problem w tym że oni to robią w naszym (sic!) imieniu!!! Prezydent reprezentuje nas, wszystkich Polaków, w tym oddaniu się Maryi. Oni nie mają kompletnie pomysłu jak zapewnić trzydziestu milionom Polaków trwały rozwój gospodarczy, cywilizacyjny, itd., więc oni powierzają nas, Kościół w Polsce, czyli 95% społeczeństwa polskiego, Niepokalanemu Sercu Maryi i po problemie. Po co czytać, słuchać, wygłaszać, konsultować, przygotowywać, publikować itd. jakiekolwiek wnikliwe analizy dotyczące funkcjonowania państwa, po co bawić się w tink-tanki, jak to robią rządy na zachodzie? Wystarczy oddać naród Maryi pod opiekę i balować dalej. Mimo wszystko Prezydent Duda jest człowiekiem i jak każdy człowiek może on zmienić swoje postępowanie, skończyć z tanim gwiazdorstwem celebryty i zabrać się za sprawy ojczyzny, a jeśli Matka Boska mu w tym dopomoże to tym lepiej. Człowiek zawsze może się zmienić, również na lepsze i również za sprawą Maryi.
wojtek plus07.06.2017, 12:30
Najwyższe władze: Bóg jest miłosierny i chciałby, abyście wszystkich miłowali, w tym uciekających przed wojną. Pani Premier- czy Ks. Tymoteusz też jest nieposłuszny Papieżowi Franciszkowi?
Mt 6,1-6.16-1807.06.2017, 12:16
1 Uważajcie, by swoich czynów sprawiedliwych nie spełniać przed ludźmi po to, aby was oglądali. Jeśli nie, nie będziecie mieć zapłaty u Ojca waszego, który jest w niebie. 2 Kiedy więc będziesz spełniał uczynek miłosierdzia, nie otrąbiaj [tego] przed sobą, jak to robią obłudnicy w synagogach i na ulicach, by zdobyć pochwałę u ludzi. Tak, mówię wam: oni [już] odbierają swoją zapłatę. 3 Gdy natomiast ty spełniasz uczynek miłosierdzia, niech nie wie twoja lewa [ręka], co czyni prawa, 4 aby twój czyn miłosierdzia był w ukryciu. A twój Ojciec, który widzi w ukryciu, odda tobie. 5 Kiedy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Bo [oni] lubią się modlić, stając w synagogach i na rogach ulic, aby się ludziom pokazać. Tak, mówię wam: oni [już] odbierają swoją zapłatę. 6 Gdy ty się modlisz, wejdź do swojego domu i zamknąwszy drzwi, pomódl się do Ojca swojego, który jest w ukryciu. A twój Ojciec, który widzi w ukryciu, da ci. 16 Gdy pościcie, nie bądźcie posępni jak obłudnicy, bo oni zmieniają swoje twarze, by ludziom pokazać, że poszczą. Tak, mówię wam, [już] odbierają swoją zapłatę. 17 Kiedy ty pościsz, natrzyj [olejkiem] swoją głowę i umyj swoją twarz, 18 by nie ludziom pokazać, że pościsz, lecz twojemu Ojcu, który jest w ukryciu. A twój Ojciec, który widzi w ukryciu, da ci.
Mateusz Józef Możdżeń07.06.2017, 11:01
Pozdrawiam Prawo i Sprawiedliwość :)
wojtek07.06.2017, 10:39
Konstytucja! Panie Duda. Objawienia nic tu nie pomogą.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl