16.06.2017, 16:09 | czytano: 1837

Szlak Znakomitych Zakopiańczyków oficjalnie otwarty

Fot. Marcin Szkodziński
Muzeum Tatrzańskie wspólnie z Urzędem Miasta Zakopanego uhonorowało osoby zasłużone dla miasta tworząc kolejny tematyczny szlak oraz wydając przewodnik.
W pierwszej części przewodnika uwzględniono osoby urodzone w XIX w. – Tych nazwisk można wytrząsać jak z rękawa – mówi dr Zbigniew Moździerz z Muzeum Tatrzańskiego. – Nie bylibyśmy w stanie uwzględnić wszystkich zasłużonych nieżyjących zakopiańczyków. Stwierdziliśmy, że na początek takim kryterium, to będą osoby urodzone w XIX wieku, co sporą część ważnych osób odcięło – dodaje.
W nowym przewodniu znalazły się osoby, które nie tylko zasłużyły się dla miasta, ale także mieszkały w Zakopanem. Znaleźć możemy znane nazwiska jak Chałubiński, Zaruski, czy ksiądz Stolarczyk oraz osoby mniej znane. – Pojawiają się też nazwiska mniej znane np. Dionizy Bek, który dłuższy czas mieszkał i był redaktorem gazety zakopiańskiej – dodaje dr Moździerz.

Szlakiem Znakomitych Zakopiańczyków możemy spacerować ze 148-stronicowym przewodnikiem w ręku, a od lipca będzie można podróżować także z telefonem komórkowym posiadającym funkcję czytania kodów QR. Wszystkie miejsca będące na szlaku zostaną wyposażone w tabliczki z kodami, które ułatwią zwiedzanie.

ms/ zdjęcia Marcin Szkodziński
zobacz także
komentarze
>((16.06.2017, 20:42
Ceprostrada !
Zobacz pełną wersję podhale24.pl