17.06.2017, 13:54 | czytano: 3900

Rówień Krupowa do odnowy

Wizualizacja projektu
Urząd Miasta w Zakopanem wszczął dwa postępowania przetargowe mające wyłonić firmy, które przebudują i odnowią tereny zielone w centrum miasta - Dolną Rówień Krupową. Przy pierwszym przetargu pojawił się jednak problem i urząd będzie musiał jeszcze raz ogłosić przetarg.
Magistrat był już bliski wybrania firmy do pierwszego zadania - wykonania i pielęgnacji terenów zielonych - ale okazało się, że urzędnicy popełnili błąd, bo w ogłoszeniu o przetargu pojawił się wadliwy zapis. Gdyby umowę zawarto, urząd musiałby podwójnie zapłacić za część robót. Przetarg, mimo iż oferta była korzystna, został unieważniony i będzie powtórzony.
Trwa natomiast procedura przetargowa na remont, rozbudowę i przebudowę ciągów pieszych, ścieżki rowerowej, miejsca postojowego (bike stop), montaż ławek, stojaków rowerowych, koszy na śmieci, lamp parkowych, tablic informacyjnych, budowę zjazdu z drogi publicznej, wzmocnienie terenu zielonego pod namiot festiwalowy, budowę toalet i remont instalacji na Dolnej Równi Krupowej. W tym przypadku wykonawca powinien być znany na przełomie lipca i sierpnia. Wstępnie zaplanowano, że roboty potrwają do połowy przyszłego roku.

Rówień Krupowa od ponad wieku jest miejscem szczególnym na mapie Zakopanego. Już na początku zeszłego stulecia wybudowano na niej istniejące do dziś ścieżki spacerowe, by w ten sposób uchronić łąkę przed zabudową. W dwudziestoleciu międzywojennym na Równi powstały stadiony sportowe, a w latach 30. XX wieku na dolnej części zaczęto organizować także spektakle Opery Górskiej. Dziś ten zielony teren w sercu miasta, wpisany na listę zabytków, wymaga odnowy i przystosowania do organizowanych na niej imprez.

r/ UM Zakopane
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl