21.06.2017, 23:33 | czytano: 2434

Nowotarskie obchody Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych (zdjęcia)

W Nowym Targu odbyła się dziś integracyjna impreza plenerowa w ramach projektu „Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych na Podhalu”, mająca na celu integrację społeczną oraz promowanie osiągnięć osób niepełnosprawnych z terenu subregionu podhalańskiego.
W programie znalazły się gry i zabawy sportowe, mini park linowy, dmuchane zjeżdżalnie, zabawy strzeleckie, profesjonalny pokaz motocyklowy, zajęcia z hipoterapii, fotobudka, malowanie twarzy oraz kącik plastyczny.
Impreza ta była okazją do sprawdzenia swoich możliwości w atmosferze zdrowej rywalizacji, współzawodnictwa i pełnej integracji, do wymiany doświadczeń i nawiązania przyjaźni. Słoneczna pogoda i rześkie powietrze zachęcało do ruchu i aktywnego udziału w kolejnych grach i konkurencjach sportowych.
Dla wszystkich uczestników przygotowano pieczone kiełbaski i bigos, nie zabrakło też słodkości i napojów.

Inicjatywa ta dofinansowana została ze środków Województwa Małopolskiego, a jej realizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 1 w Nowym Targu.

Partnerami projektu są Powiat Suski, Powiat Tatrzański, Teatr Lalek „Rabcio”, Fundacja na Rzecz Pomocy Niepełnosprawnym Wychowankom Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Nr 1 w Nowym Targu i Stowarzyszenie Dasz Radę – Inicjatywa Społeczno- Edukacyjna.

źródło: organizatorzy
zobacz także
komentarze
opiekun23.06.2017, 11:23
Impreza piękna dzieci bawiły się doskonale,(z małym mankamentem , tego pana na czarno ubranego przy rożnie trzeba wymienić, w brudnych rękawicach podawał kiełbaski boczek , żądał kartek od dzieci, A SAM SIĘ NAPYCHAŁ JAKBY NIGDY NIE JADŁ, stałem z boku obserwowałęm ,wstyd panie czarny.)
do ~zygfryd22.06.2017, 17:49
Uczniów niepełnosprawnych to zazwyczaj rodzice na siłę umieszczają w szkołach masowych. Imprez takich za dużo nie ma, ale to już druga edycja, zeszła odbyła się w 2016roku.
uaioy22.06.2017, 10:31
@zygfryd - może ty powinieneś leczyć te swoje kompleksy. W kółko bredzisz o zacofaniu. Umiesz coś więcej niż wstawiać takie głodne kawałki?

Zaproponuj coś.
zygfryd22.06.2017, 09:04
Impreza świetna, szkoda tylko że tego typu imprezy odbywają się od święta, a nie na co dzień (bo na co dzień to tnie się koszty na cele socjalne, na dofinansowanie miejsc pracy chronionych, uczniów niepełnosprawnych na siłę usiłuje się wstawić do zwykłych, regularnych klas, tnąc w ten sposób koszty na działanie szkół specjalnych, a wszystko to nazywa się również działaniami integracyjnymi). W tak niesłychanie zacofanym cywilizacyjnie społeczeństwie jakim niestety jesteśmy, taka impreza to naprawdę promyczek nadziei że coś się zmieni na lepsze.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl