26.06.2017, 11:16 | czytano: 6380

Rowerzysta został prawdopodobnie śmiertelnie potrącony przez samochód. Policja prowadzi śledztwo i szuka świadków

13 czerwca w Groniu przy drodze krajowej nr 49 został znaleziony nieprzytomny mężczyzna. Leżał obok roweru na poboczu drogi. 72-letni mieszkaniec Gronia nie odzyskawszy przytomności zmarł w szpitalu.
- Z charakteru obrażeń wynika, że kierujący rowerem mógł zostać potrącony przez innego użytkownika drogi. Mężczyzna poruszał się od strony Białki Tatrzańskiej w kierunku Nowego Targu, a do zdarzenia doszło kilkadziesiąt metrów przed skrzyżowaniem z drogą prowadzącą w kierunku miejscowości Trybsz, pomiędzy godzinami 13.00 a 13.55 – informuje mł. asp. Krzysztof Waksmundzki, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.
Policja, pod nadzorem prokuratury, wszczęła śledztwo w tej sprawie i zwraca się z apelem do wszystkich osób, które przejeżdżały w tym okresie w pobliżu wskazanego miejsca i mogły być świadkami potrącenia, zauważyły coś co pomoże ustalić jego przebieg, ewentualnie posiadają jakiekolwiek informacje, które mogłyby być przydatne w powyższej sprawie, o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem osobiście lub pod numerem telefonu 18 20 23 465 lub 997.

oprac. r/ źródło: KPP Zakopane
zobacz także
komentarze
Smok27.06.2017, 10:46
Wysyp się zrobił tych rowerkowców, którzy za nic mają samochody i się im wydaje, że mają takie samo prawo jechać drogą jak samochód. Otóż nie. W starciu rowerzysty z samochodem efekt mamy jak opisany powyżej, zatem jak wam życie miłe drodzy chamorzysci to z łaski swojej zjeżdżajcie na to pobocze jak za wami auta jadą, przynajmniej na wojewódzkich drogach, bo tam jeździ transport a nie rekreacyjnie samochodziki 25km/h za rowerkiem, bo on robi czas.
Smutny26.06.2017, 21:57
ja piernicze co Ci ldzie wyrabiajo , szybko i szybko tak im się spisy na tamten swiat poslali Pana :(
Zobacz pełną wersję podhale24.pl