30.06.2017, 09:00 | czytano: 3231

Powiat tatrzański razem z gminami chce kupić PKL

Fot. Marcin Szkodziński
Przedstawiciele powiatu tatrzańskiego i gmin Kościelisko, Zakopane, Poronin i Bukowina Tatrzańska prowadzą rozmowy z funduszem Mid Europa Partners dotyczące zakupu akcji Polskich Kolei Linowych.
Wymiana pism pomiędzy starostwem, a funduszem trwa od stycznia 2017 roku, kiedy to starosta Piotr Bąk wystąpił z propozycją zakupu akcji PKL. Niespełna miesiąc później Mid Europa Partners odesłał wzór potencjalnej oferty zakupu, a starosta po usunięciu niewygodnego zapisu "braku gwarancji przekazania rzetelnych informacji" podpisał w maju umowę o zachowaniu poufności. Obecnie na zlecenie starosty trwa wycena majątku Polskich Kolei Linowych przez niezależną firmę.
Reklama


Kolejnym krokiem niezbędnym do zakupu PKL-u będzie utworzenie spółki celowej, w skład której wejdą cztery tatrzańskie gminy oraz powiat. Bardzo możliwe, że do spółki dołączy także duży inwestor. Starosta nie zdradza jeszcze kto to ma być, wiemy jednak, że prowadzone są rozmowy z instytucjami finansowymi z terenu Polski.

Radni powiatu tatrzańskiego jednogłośnie podjęli w czwartek intencyjną uchwałę upoważniając starostę oraz zarząd powiatu do podjęcia dalszych czynności mających na celu zakup akcji PKL.

ms/
zobacz także
komentarze
tołchaj02.07.2017, 07:23
I to jest słuszna doga rozwoju ,po to jest handel ,aby można było kupić ,sprzedać i znowu kupić i sprzedać - zawsze ktoś na tym zarobi
Polka01.07.2017, 15:17
Do baciok@ ...niestety muszę Ci przyznać rację ...w szeregach PiS jest wielu takich których powinni wykluczyć z tej partii ...wszystkich tych którzy maczali brudne łapska przy sprzedaży PKLu powinni skreślić z listy PiSu ...ale może na górze tej partii o tym nie wiedzą a może nie chcą wiedzieć ? zdecydowanie powinni wyciągnąć konsekwencje takie jak wyciągnęli wobec ,,szanowanego ,, senatora z Podczerwonego ...dzięki jego staraniom wieś ta ma najgorszy odcinek drogi na całym Podhalu ...jednym słowem dziękować dziękować że w mojej miejscowośc nie mieć senator z PiSu bo my mieć dobra droga i chodniki dla ludziki ...pozdrawiam
baciok@01.07.2017, 07:45
Do nick Polka. Masz rację, ale PiS też maczał w tym palce. Przypomnij sobie jacy to działacze PiSu zasiadali we władzach PKL przed sprywatyzowaniem.Kto z lokalnych polityków PiSu udzielał cichego poparcia, a jak sygnały były wysyłane to nie protestował i nie nagłaśniał medialnie.Zobacz, kto z lokalnych działaczy PiSu pracuje na eksponowanych stanowiskach w PKLu już wobecnej strukturze.
Polka30.06.2017, 20:28
Do Józef ...powinny odkupić POokemony POopaprańcy którzy sprzedawali wszystko co nie mieli prawa sprzedać ...kolejka to coś co nasi dziadowie na plecach wynieśli...cała ta prywatyzacja Zakopanego i kolejki na Kasprowy to sprawa której powinni się przyjrzeć tak jak w Warszawie ...mam nadzieję że kiedyś i do tego dojdzie ...polityka POopaprańców sprawiła że multimilionery rosły jak grzyby po deszczu a reszta żyła na granicy nędzy po środku byli ci którzy korzystali z dobrodziejstw Europy lub tak jak na Podhalu z Ameryki ...mam nadzieję że POokemony odeszły już na zawsze do djabła i nigdy już nie będą mogli nic sprzedać i że już nigdy nikt nie będzie musiał pracować u takiego nowobogackiego za 4 zł ...w 1995 za pracę na czarno było 3 zł a w 2016 roku za godzinę pracy było 6 zł ...jednym słowem kradli i sprzedawali ...
DO Turysta30.06.2017, 15:16
Z tego co wiem jedynie Rada Powiatu Tatrzańskiego podjęła uchwałe , że są przeciwni sprzedaży PKL w czasach gdy rządził Starosta Makowski. Więc zwalanie winy na niego to nie do końca fair...
kasa130.06.2017, 13:23
...Bardzo możliwe, że do spółki dołączy także duży inwestor. Starosta nie zdradza jeszcze kto to ma być, wiemy jednak, że prowadzone są rozmowy z instytucjami finansowymi z terenu Polski...

No, niezłe jaja sobie robią. Przecież cała Polska wie jak traktują obecnego inwestora. Myślą naiwniaki, że znajdą drugiego? A jeśli już nawet jakimś cudem znajdą to, po tym co zobaczył, na pewno zadba on by nie mieli nic do powiedzenia w spółce.
turysta30.06.2017, 11:43
Przekręty jedne- najpierw - sprzedali w powiecie z makowskim i majchrem koleje , a teraz zamiast wyciągać wnioski służbowe i polityczne wobec przekrętów poprzedników , to będą odkupować to co sprzedali. Taka polityka tych nieudaczników samorządowych tatrzańskich . A my obywatele mamy bezkarnie patrzyć na te pokrętne interesy .Kolejny temat z tej samej beczki to zamknięty most w śladzie zakopianki w Białym D. Także bezkarne działanie starej ekipy , a nowa nic nie zrobiła przez ostatnie trzy lata. Korki jak były tak są , a tyle Bak obiecywał. Jedni warci drugich .
pytanie z Orawy30.06.2017, 11:09
następny przekręt z samorządami w tle - będą mieć 0,05 a reszta "strategiczny inwestor" czyli znów zakopianski interes
skarb państwa przekazał miastu Zakopane swoje udziały a czemu to skarb nie przekazuje innym samorządom swojego majątku ??
Józef30.06.2017, 10:54
Ja się pytam kto to sprzedał??? POLSKIE koleje linowe, Polacy muszą odkupić?! Śmiech na sali...
ekonom30.06.2017, 09:38
...Bardzo możliwe, że do spółki dołączy także duży inwestor. Starosta nie zdradza jeszcze kto to ma być, wiemy jednak, że prowadzone są rozmowy z instytucjami finansowymi z terenu Polski...

Dziwnie to wygląda...coś znowu kombinują ??
Wszystko powinno przejść na rzecz skarbu państwu.
Koniec kropka.
baciok@30.06.2017, 09:35
Cytat,,Bardzo możliwe, że do spółki dołączy także duży inwestor". I to jest niestety sedno tej sprawy. Albo panowie samorządowcy kupujecie sami albo znów zostaniecie zrobieni w wała.
mn30.06.2017, 09:24
Czy tym inwestorem będzie niejaki T.Ż. z NT? Walnie na Kasprowym leclerca :)
Zobacz pełną wersję podhale24.pl