04.07.2017, 15:12 | czytano: 4555

Chcą budować hotel koło basenów termalnych. Gmina daje zielone światło

Gmina Czarny Dunajec zgodziła się wprowadzić zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego, aby spółka Chochołowskie Termy mogła wybudować hotel przy kąpieliskach w Chochołowie. Przy okazji skorzystała na tym parafia w Cichem.
Na sesji rady gminy radny Marcin Ratułowski skrytykował władze, że gdy do urzędu zwróciła się parafia w Cichem z prośbą o punktową zmianę planu zagospodarowania, by było można wybudować kaplicę cmentarną, gmina odpowiedziała, że nie ma na to pieniędzy. - A gdy zwrócił się o zmianę w planie zagospodarowania prywatny inwestor, żeby wybudować hotel, to pieniądze się znalazły i zmianę w planie się robi - wytykał.
Sekretarz Urzędu Gminy w Czarnym Dunajcu Michał Jarończyk tłumaczył, że jeśli chodzi o kaplicę w Cichem, to gmina liczyła, że prace nad ogólnym planem zagospodarowania przestrzennego dla całej gminy, które wciąż trwają, zakończą się szybciej i pozwolą wprowadzić zmiany, które by satysfakcjonowały parafię. - Ale już wiemy, że będą problemy z dotrzymaniem terminu - wyjaśniał. - Zgodziliśmy się natomiast na zmiany w planie związane z budową hotelu, bo taka inwestycja będzie generowała zyski dla gminy w postaci podatków. I będą to zyski przewyższające koszty przeprowadzenia punktowej zmiany w planie - mówił na sesji.

Reklama


Dyskusja na ten temat doprowadziła do kompromisu. Uzgodniono, że przy okazji zmian w planie chochołowskim, projektant dokona zmian również w planie dla Cichego tak, aby i parafia mogła rozpocząć starania o pozwolenie na budowę kaplicy cmentarnej w Cichem.

r/
zobacz także
komentarze
Leming doskonały05.07.2017, 14:02
Buduje się na Podhalu piękne hotele, pensjonaty na kilkadziesiąt - kilkaset osób i jest dla mnie niepojęte na jakiej podstawie obiekty te są odbierane przez SANEPID i dopuszczane do użytkowania, gdy w danej miejscowości NIE MA OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW.
austriak z szaflar04.07.2017, 20:37
hotele...a gdzie chlodnia dla zmarlych???
ag04.07.2017, 19:20
kto te budynki" bedzie uczymywał"
Zigzag04.07.2017, 15:51
Wiadomo trudno mieć udziały w kaplicy cmentarnej.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl