06.07.2017, 22:54 | czytano: 2291

Przebudowa ul. Podhalańskiej - podejście drugie

Urząd Miasta w Nowym Targu po raz drugi ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Podhalańskiej. Poprzedni unieważnił, bo oferty od wykonawców zainteresowanych otrzymaniem zlecenia na roboty były za drogie. Miasto liczy, że tym razem ceny spadną.
Urząd zabezpieczył w budżecie 400 tys. zł na ten cel. W pierwszym przetargu najtańsza oferta, jaka wpłynęła, była o 77 tys. zł wyższa, więc magistrat zdecydował się powtórzyć przetarg.
Do przebudowy zaplanowany został odcinek ul. Podhalańskiej o długości ok. 192 metrów - od skrzyżowania z ul. Podtatrzańską, wzdłuż bloków mieszkalnych nr 26 i 28, do skrętu w kierunku Pl. Evry. Zakres prac obejmuje sfrezowanie starej nawierzchni drogi oraz demontaż starego chodnika i zastąpienie ich nowym dywanikiem asfaltowym oraz nowym chodnikiem z kostki brukowej. W planie robót są również nowe miejsca postojowe.

Ulica, jeśli tym razem uda się wyłonić firmę do wykonania robót, powinna być gotowa na koniec października.

r/
zobacz także
komentarze
mieszkaniez z osiedla przy ul. Podhalańskiej11.07.2017, 16:25
Przypominam że pytanie przy głosowaniu na budżet obywatelski ,
wykonanie chodnika przy ul. Podhalańskiej nie było sprecyzowane że dotyczy to bocznej podhalańskiej z parkingiem i dojazdem do bloków
26,28. wielu mieszkańców głosowało za tym projektem myśląc że dotyczy to chodnika od biedronki do podtatrzańskiej .chodnika który od 40 lat tj od początku istnienia osiedla nie był remontowany, po którym chodzenie jest niebezpieczne a przejazd wózkiem z dzieckie prawie niemożliwy /nierówności, ubytki płytek/
boczna podhalańska ma wykonany chodnik z kostki brukowej,który stanowi dojście do w/w bloków. Mam pytanie do urzędników jak to się stało że chodnik już remontowany ma być ponownie przebudowywany.
Prawdopodobnie celowo nieprecyzyjnie zredagowano pytanie o budżet obywatelski.Remontowany powinien być chodnik przy ul Podhalańskiej po którym dziennie przechodzi kilka tysięcy ludzi z trzech osiedli.
LOL07.07.2017, 11:38
Najlepiej niech zrobią za darmo. Niech robotnicy w upale asfaltują za darmo, niech przedsiębiorca/właściciel firmy budowlanej z głową na karku nic nie zarobi,to wówczas zostaną pieniążki napremie dla jakże spracowanych urzędasków!
kierownica07.07.2017, 09:40
Podtatrzańska dalej jest polem minowym. Powiat z Szaflarską też nic nie robi! Po wsiach porobione takie autostrady a w mieście dziura na dziurze.
ciekawski07.07.2017, 09:05
To po ile metr remontu a ile by kosztowała nowa droga za metr
MiKi07.07.2017, 08:26
Tanio, taniej, najtaniej...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl