08.07.2017, 15:15 | czytano: 2432

Wybory w Związku Podhalan. Skupień kontra Motyka

na zdj. Władysław Motyka
Rozpoczęły się wybory na prezesa Związku Podhalan. Zgodnie z naszymi wcześniejszymi przewidywaniem swoją kandydaturę na szefa ZP zgłosili: Władysław Motyka z Milówki i obecny prezes Andrzej Skupień z Poronina.
W swoim przemówieniu Władysław Motyka przypomniał, że pracuje w Związku od ponad 25 lat. Jak mówił "rzucił rękawice obecnemu prezesowi, aby nie było zarzutów, że prezes nie miałby z kim wygrać ani przegrać".
- Tradycja jest dla nas święta – mówił Motyka. - Ja sam jestem z góralskiego gniazda z Beskidu Żywieckiego. Startując w tych wyborach chcę jednak pokazać inną stronę górali. Nie tylko takich, którzy za dutkami pójdą nawet z diabłem. Chcę wrócić do zwyczaju prawdziwej dyskusji w Związku. Prezes Związku Podhalan nie musi być Podhala.

Motyka wypomniał Skupniowi, że zaprosił na ostatni Zjazd Karpacki, który miał miejsce w trakcie kampanii prezydenckiej, jedynie Bronisława Komorowskiego zapominając o drugim kandydacie Andrzeju Dudzie.


(na zdj. Andrzej Skupień)

Andrzej Skupień odparł, że daleki jest od upolityczniania Związku Podhalan, dlatego apelował do członków Związku startujących w wyborach, aby tworzyli własne komitety wyborcze. Przypomniał, że większość Zarządu była za zaproszeniem prezydenta Komorowskiego.
- Ja bronie się od polityki, a Władek jest politykiem. Partie się zmieniają, ale związek trwa – mówił Skupień.- Wybory nas różnią, bo każdy może zagłosować na swojego kandydata, ale związek pozostaje jednością.

Obecnie trwa liczenie głosów.

js/ zdj. arch. podhale24
zobacz także
komentarze
jaś08.07.2017, 19:29
Zwiazek Podhalan dla podhalan a nie dla niepiloców
jagna08.07.2017, 17:35
oby ten zwiazek trwal bez polityki i polikitierow gazdo skupien
Lauren08.07.2017, 16:10
To znaczy, że Beskid Żywiecki też leży na Podhalu? Coś mi tu nie gra. Może wybierzmy kogo ze Szczecina. Mam kandydata...
STAŚ08.07.2017, 15:26
Nie mieszać diabła, do naszych góralskich, spraw !
Zobacz pełną wersję podhale24.pl