12.07.2017, 10:43 | czytano: 1990

Podhalanie na obchodach rocznicy Rzezi Wołyńskiej (zdjęcia)

zdj. Wiesław Dobrowolski
W Warszawie upamiętniono kolejną rocznicę Rzezi Wołyńskiej - ludobójstwa dokonanego przez Ukraińców spod znaku UPA i SS Galizien na Polakach mieszkających na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. W obchodach uczestniczyła delegacja z Podhala.
Marsz został poprzedzony uroczystościami przed Grobem Nieznanego Żołnierza z udziałem kompanii reprezentacyjnej WP. Głównym organizatorem społecznych obchodów wydarzenia był Patriotyczny Związek Organizacji Kresowych i Kombatanckich.
W uroczystościach uczestniczyła siedmioosobowa delegacja "Porozumienia Orła Białego": przewodniczący Wojciech Orawiec, Czesław Kuruc, Maria Jarząbek, Anna Rusnak, Zofia Kikla, Wiesław Dobrowolski i Bogusław Kubasiak.

POB znajduje się Komitecie Honorowym obchodów.

źródło: POB, zdj. Wiesław Dobrowolski
zobacz także
komentarze
B13.07.2017, 16:23
Nie rozumiem spolegliwości Polski w temacie Ukrainy. Tam mamy do czynienia z ludobójstwem. Doskonale znam Zachodnią Ukrainę i wszechobecny kult Stepana Bandery. Liczne pomniki banderowców są otaczane kultem i szacunkiem. Nikt nie słowem nie wspomina o krwawej niedzieli. Celem było zabicie wszystkich Lachów. Atak nastąpił w 100 miejscowościach .Akcja zaplanowana świadoma i nie sposób pomijać milczeniem bestialskich mordów na niewinnych ludziach.
Sobek13.07.2017, 15:22
No był taki burmistrz nawet w Zakopanem, co to do KPN-u przynależał i to akurat się mu chwali, bo burmistrzem był słabym (tylko na posyłki Makusia był).Fotorelacja dotyczy jednak rocznicy rzezi wołyńskiej więc po jakie licho wtrąca jakiś dzięcioł Konfederację? Nie umie czytać regulaminu komentarzy? A na marginesie, KPN programowo był bardzo zbliżony do PiS-u i jako jedna z nielicznych formacji (obok Solidarności Walczącej Morawieckiego) krytykował okrągły stół, blokował siedziby PZPR-u a nawet jednostki wojsk sowieckich.
ppf13.07.2017, 12:52
Wreszcie dociera do PiS-u choć pro-banderowców tam nie brakuje że z taką Ukrainą nam nie po drodze Coś się powoli zmienia nie zaproszono ukraińców na szczyt Miedzymorza w trakcie wizyty prezydenta USA ,wczorajsze obchody rocznicy Rzezi Wołyńskiej takie niemrawe ale zawsze coś w poprzednich latach przemilczano 11 lipca aby nie urażić banderlandu
PiS nadal blokuje ustawę Kukiz 15 o zakazie propagowania banderyzmu i należy o tym pamietać przy okazji kolejnych wyborów
Zaraz zaraz13.07.2017, 11:23
Patriotyzm nie jest na wyłączność ultra prawicowych krzykaczy. Nie dajmy się zwariować i zmanipulować tym co to wszystko wiedzą najlepiej. Co złego w pytaniu o KPN. Pytać wolno i ataku tu żadnego nie ma. A ze pytanie nie wygodne to już co innego.
do Mądrego13.07.2017, 10:33
Co ma piernik do wiatraka? Nie stać cię BIEDAKU na komentarz związany z tematem, tylko prymitywnie próbujesz atakować ludzi dla których patriotyzm nie jest pustym słowem?
Mądry13.07.2017, 09:33
Wojtuś jak tam było z tym KPN em? Żenada!
Patriota12.07.2017, 23:13
Brawo!
józefa12.07.2017, 22:02
Chwała tym którzy postanowili czcić ten dzień rzezi na Polakach ...nie wiem tylko czemu zaniżają liczbę wyrzniętych w bestialski sposób Polaków przez Ukraińców ...dlaczego obecny Rząd upamiętnił tamte straszne wydarzenia a jednocześnie swoim działaniem prowadzi do jakiegoś nieszczęścia z Rosją z powodu Ukrainy ? A przecież oni dalej nas nienawidzą ...dlaczego jesteśmy zmuszani słuchać jaka to wspaniała ta nacja ukraińska dlaczego nas okłamujecie ? My im Wołynia nie zapomnimy ...opamiętajcie się zanim ściągniecie nieszczęście na nas z powodu bezwzględnej Ukrainy
pipi12.07.2017, 20:32
pamiętamy i będziemy pamiętać o zbrodni
bardzo dobrze ze pojechali na uroczystości przedstawiciele Podhala chwała im
igor12.07.2017, 14:09
OUN-UPA wykazywało taką doze okrucieństwa i bezgranicznego bestialstwa że trudno nawet komentować to co się wówczas działo. Opis tortur polegajacy na rozcinaniu brzucha ofiarom a następnie posypywania wnętrzności karmą dla świń. Wygłodniałe zwierzęta wyrywały wnętrzności żyjącym ludziom. Oczywiście pomysłodawca tych makabrycznych tortur był sowicie wynagradzany. Dzisiaj na Ukrainie mówi się /bardzo niejasno/ o krzywdach których mieli doznawać ludność ukraińska od Polaków. Szok.
HR12.07.2017, 13:26
Okrucieństwo z jakim mordowano Polaków jest niepojęte. Coś tkwi w tym narodzie od wieków . Patrząc na dzisiejszą Ukrainę ,Bieszczady widać jasno jacy kiepscy z nich gospodarze. Co oni sobie myśleli mordując z takim okrucieństwem kobiety w ciąży ,dzieci ,starców. Niemcy snuli propagandę o wolnej Ukrainie a grunt był niesamowicie spragniony tej złudnej melodii. Oczywiście mógł wytłumić ich zapędy Kościół Prawosławny ale jakoś nie słychać było żeby się ku temu kwapił. Co nie zmienia i nie usprawiedliwia w żaden sposób faktów które miały miejsce. Ukraina jaka jest ,każdy widzi. Wymordowali sąsiadów zagrabili ich majątki a ich wnuki dziś szukają pracy u tych co musieli im wszystko oddać. Włącznie z życiem.
czytelnik12.07.2017, 11:51
Brawo POB, ze pamietacie o takich wydarzeniach!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl