13.07.2017, 18:01 | czytano: 1475

Wystartował festiwal literatury dziecięcej

Fot. Piotr Kuczaj
RABKA-ZDRÓJ: Publiczne czytanie książek przez pisarzy i aktorów, warsztaty, spotkania autorskie czy wystawy ilustracji książkowych, to główne atrakcje Rabka Festival - Festiwalu Literatury Dziecięcej, który w uzdrowisku odbywa się już po raz czwarty.
Mózgiem całego przedsięwzięcia jest Iwona Haberny, której do współpracy przy festiwalu udało się zaprosić miasto, tutejsze organizacje i stowarzyszenia i gości festiwalu, wśród których co roku są polscy i zagraniczni autorzy książek dla dzieci, ilustratorzy, pisarze i aktorzy, którzy czytają dzieciom bajki m.in. w Parku Zdrojowym.
Podobnie jest w tym roku. Wydarzenia odbywają się w wielu miejscach Rabki-Zdroju. Przedpołudnie zajmują warsztaty dla dzieci i młodzieży m.in. lalkarskie, farbiarskie, tworzenia bajki modułowej, literackie czy muzyczne. Popołudnia go wystawy, spotkania autorskie i projekcje. Wśród tegorocznych gości festiwalu są m.in. popularyzator biologii i autor komiksów Tomasz Samojlik, dziennikarz i autor książek o przyrodzie Adam Wajrak, znana ilustratorka książek Emilia Dziubak, Alexander Steffensmeier - niemiecki ilustrator książek dla dzieci czy uznany polski pisarz, dziennikarz i grafik Marcin Szczygielski oraz wielu innych.

Festiwal potrwa do soboty. Szczegóły na www.rabkafestival.pl/rabka/

r/ zdjęcia Piotr Kuczaj
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl