18.07.2017, 12:30 | czytano: 2182

Straż graniczna sprawdza cudzoziemców

Strażnicy Graniczni z Zakopanego zatrzymali czterech cudzoziemców, którzy nie mieli przy sobie dokumentów.
- Trzech obywateli Ukrainy nie posiadało przy sobie żadnego dokumentu, natomiast obywatel Salwadoru podróżował na podstawie karty pobytu, która jako samodzielny dokument (bez paszportu) nie uprawnia do przekraczania granicy państwowej. Po ustaleniu, że cudzoziemcy przebywają legalnie na terytorium RP, zostali oni ukarani manatami karnymi gotówkowymi oraz pouczeni o obowiązku posiadania przy sobie dokumentów podróży - informuje Michał Tokarczyk z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.
oprac. r/
zobacz także
komentarze
terenzo18.07.2017, 21:44
Sprawa jest bardzo delikatna, ale zastanówmy się czy chcemy kiedyś zajechać pod supermarket i żeby nam samochód ze wszystkich stron otoczyło z piętnastu imigrantów proszących o jedzenie, bo są głodni i bez dachu nad głową. Dlaczego rząd polski nic nie pomaga Ukrainie ani Niemcom w przyjmowaniu uchodźców? Na co rząd pani Szydło czeka? Czy nie lepiej już teraz wybulić sporą składkę na uchodźców w Niemczech aniżeli za moment mieć ich pod swoim supermarketem w Polsce?
Maria18.07.2017, 14:44
Brawo wkoncu sie wzieli za nich jest ich pelno w koscielisku po pensjonatach ich trzymia a powinny sie przejsc specjalne sluzby sa tak wyszkoleni ze nie mowia gdzie mieszkaja robia zakupy do pensjonatow trzeba sie przyjrzec towarzystwu po wsiach
Zobacz pełną wersję podhale24.pl