18.07.2017, 15:04 | czytano: 3806

"Podhalańska" uruchamia kolejne studia magisterskie

Arch. Podhale24.pl
Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu uzyskała uprawnienia do prowadzenia studiów magisterskich na kierunku filologia angielska.
Kształcenie trwa 4 semestry, kandydaci mają do wyboru specjalność nauczycielską bądź tłumaczeniową.
Ukończenie studiów drugiego stopnia pozwala absolwentowi legitymować się zbliżoną do rodzimej znajomością języka angielskiego na poziomie biegłości C2 i znajomością języka niemieckiego lub języka rosyjskiego na poziomie komunikacyjnym oraz posługiwać się językiem specjalistycznym niezbędnym do wykonywania zawodu nauczyciela lub tłumacza. Absolwenci zdobywają również pogłębioną wiedzę o historii, literaturze i kulturze krajów danych obszarów językowych oraz posiadają kompetencje interdyscyplinarne pozwalające na wykorzystanie wiedzy o języku i jego znajomości w różnych dziedzinach nauki i życia społecznego.

Studia drugiego stopnia na kierunku filologia angielska mogą podjąć kandydaci, którzy uzyskali tytuł zawodowy licencjata na kierunku studiów związanym z kształceniem w zakresie języka angielskiego. Natomiast na kierunek filologia, specjalność filologia angielska - nauczycielska mogą zostać przyjęci absolwenci z tytułem zawodowym licencjata, którzy w toku studiów pierwszego stopnia zrealizowali wszystkie efekty kształcenia dla modułów specjalności nauczycielskiej, uzyskując kompetencje do wykonywania zawodu nauczyciela.

Rejestracja elektroniczna i przyjmowanie dokumentów na studia stacjonarne i niestacjonarne trwa do 22 lipca.

Źródło: PPWSZ, oprac. r/
zobacz także
komentarze
terenzo21.07.2017, 21:58
Po co komu dzisiaj wiedza o historii, literaturze i kulturze akurat krajów anglojęzycznych??? Przecież język angielski już dawno oderwał się od swoich anglosaskich korzeni! Tworzenie nowego kierunku po to aby torturować studentów zbędnymi zawiłościami z zakresu języka staro-angielskiego to anachronizm.
terenzo19.07.2017, 23:17
Parę lat temu np. Holandia przeszła na język wykładowy angielski na wszystkich swoich uczelniach wyższych. Swego czasu głośno było na temat głosowania specjalnej ustawy w parlamencie szwedzkim, która nakazywała aby w wielkich aglomeracjach po urzędach wolno było mówić tylko po szwedzku, bo Szwedzi spontanicznie w pracy przechodzili na angielski. Obecnie w Niemczech ma miejsce istny zalew studentów z USA (ze względu na fakt że studia w Niemczech są bezpłatne), którzy mówią po angielsku i tym sposobem wymuszają używanie angielskiego w dobrze wykształconych środowiskach akademickich. Do kogo my równamy gdy wprowadzamy naukę Boewulfa i inne kulturoznawcze gnioty na jeszcze jednej uczelni, zamiast np. otworzyć kierunek medycyny naturalnej z językiem wykładowym angielskim i zatrudnić tam chociażby pana Jerzego Ziębę, który angielski zna perfekcyjnie, a kierunek taki ściągnąłby do Nowego Targu naprawdę rzesze studentów z całego świata).
Minik19.07.2017, 12:08
Czy są tylko 4 dni na rejestrację? (artykuł z 18, a można rejestrować się do 22)
Obserwator19.07.2017, 11:09
kolejni bezrobotni?
terenzo18.07.2017, 22:03
Absolwent będzie się legitymował zbliżoną do rodzimej znajomością języka angielskiego niezbędną do wykonywania zawodu tłumacza, ale tłumacza czego? Tekstów historycznych, literackich, kulturoznawczych? Zresztą, wystarczy urządzenie do rozpoznawania mowy, tłumacz goggle (coraz sprytniejsza bestia się robi), oraz generator mowy, następnie wystarczy 'press the button' i nie potrzeba nikomu żadnego tłumacza - "dziś stało się jutro" (czy pamiętacie to hasło z książek science fiction 30 lat temu?). Ale tak w ogóle to nauczycieli angielskiego trzeba, bo za moment to będzie równie ważny jak język polski przedmiot w szkołach (będzie język polski, język angielski, matematyka, a dalej inne przedmioty).
Student18.07.2017, 17:19
A ja pytam kiedy Wydziały - nr 1 programu Księdza Dyrektora Sorry Rektora
ja18.07.2017, 16:57
oby nigdy
.18.07.2017, 15:49
Kiedy przemianowanie na Akademię?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl