24.07.2017, 21:45 | czytano: 5396

Prezes PZHL do nowotarskich radnych: "To nie jest czas na finansowanie kilku dyscyplin"

NTvK
NOWY TARG. Radni zdecydowali o przekazaniu na nowotarski hokej 300 tys. zł. O wsparcie dla tej jednej dyscypliny apelował do samorządu niespodziewany gość - prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Dawid Chwałka.
Temat hokeja i sportów zimowych przewijał się podczas dzisiejszej sesji kilkakrotnie. Najpierw burmistrz Grzegorz Watycha poinformował radnych, że nie ma powodu do niepokoju, bo chociaż przed miesiącem okazało się, że "Na ministerialnej liście inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu nie widnieje Podhalańskie Centrum Sportów Lodowych" to nie oznacza, że zniknęła ona z wieloletniego programu.
- Na stronie Ministerstwa Sportu została opublikowana aktualizacja - edycja 2017 i tam to zadanie jest umieszczone. Chciałem państwa uspokoić, że pracujemy nad tym, żeby w najbliższym czasie ogłosić już procedurę wyłonienia wykonawcy dla tej inwestycji - zapewniał burmistrz.

Trzy w jednym

Potem, zgodnie z zapowiedzią przed radnymi wystąpiła Agata Michalska. Prezes spółki Tatry Ski Podhale miała przedstawić "osiągnięcia i potrzeby" Klubu Hokejowego Podhale Nowy Targ S.A. Nie ograniczyła się jednak tylko do I drużyny. Mówiła o szkoleniu dzieci i młodzieży, bo jak wyjaśniła na początku "MMKS to KH Podhale, a KH Podhale to MMKS". Choć sytuacja już jest zagmatwana dla przeciętnego odbiorcy - trzeba jeszcze dodać, że istnieje też spółka Tatry Ski działająca w ramach Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego Podhale.

Prezes Tatry Ski - z definicji kojarzona ze sportem kwalifikowanych, czyli z KH Podhale zaprosiła na sesję (sic!) prezesa MMKS Podhale Zdzisława Zarębę, byłego burmistrza, zawodnika, olimpijczyka, trenera, prezesa Nowotarskiego Klubu Olimpijczyka Czesława Borowicza, prezesa Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska, czyli tytularnego sponsora oraz - Dawida Chwałkę, prezesa Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Z taką drużyną przegrać nie mogła. I wygrała. Radni większością głosów zdecydowali o przyznaniu z budżetu na hokej - kolejnych 300 tys. zł.

Oczekiwania wobec Miasta: 800 tys. zł rocznie

Ale nim do tego doszło, panowie Czesław Borowicz, Tomasz Paturej i Zdzisław Zaręba mówili zarówno o dniach chwały nowotarskiego hokeja, jak i o kosztach związanych z tą dyscypliną, o korzyściach jakie niesie ze sobą wspieranie utytułowanej drużyny i o konieczności finansowania szkolenia młodych zawodników.

Padły nawet konkretne kwoty. MMKS potrzebuje rocznie 200 tys. zł na młodzież, a KH Podhale - 600 tys.

Trzeba skupić się tylko na hokeju

Ciekawe było wystąpienie Dawida Chwałki. Prezes PZHL zwracając się do radnych powiedział: - To nie jest czas na finansowanie przez małe samorządy, takie jak wasz - kilku dyscyplin sportu. Miasto powinno skupić się na hokeju.

Prezes mówił, że PZHL docenia dotychczasowe działania samorządu polegające na finansowym wsparciu dla hokeistów. On sam "całym sercem" popiera projekt wybudowania w Nowym Targu Podhalańskiego Centrum Sportów Lodowych. Ale jak dodał, nawiązując do umieszczenia tej inwestycji w programie ministerialnym - "na tej liście nie można być w sposób nieskończony, a jesteście na tej liście przez swoje działania na rzecz sportu i hokeja".
Swoje wystąpienie Agata Michalska zakończyła słowami, iż to od radnych zależy "czy hokej będzie istniał w Nowym Targu czy nie. I liczymy na to że będzie istniał."

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom radnych - nie było wielu pytań do prezes KH Podhale. Padło jedno - ilu jest zakontraktowanych zawodników obcokrajowców w nowotarskiej drużynie. - Przepisy pozwalają na zakontraktowanie pięciu zawodników i bramkarza, a my mamy zakontraktowanych obcokrajowców czterech i bramkarza. Chcę dodać, że sięgamy po obcokrajowców tylko i wyłącznie wtedy, kiedy są "luki" i nie mam naszego "narybku" - zapewniała prezes Michalska.

Hokeiści dostaną wsparcie z budżetu Miasta

Już pod sam koniec sesji radni decydowali o "zwiększeniu planu wydatków bieżących o kwotę 300 tys. zł z przeznaczeniem na dofinansowanie udziału drużyny hokejowej w rozgrywkach ekstraklasy w drugi półroczu 2017 r. ".

Komisja Sportu zgłosiła poprawkę, by 250 tysięcy otrzymał KH Podhale, a 50 tysięcy przeznaczyć na szkolenie dzieci i młodzieży. Wcześniejsze wskazanie, że ma to być kwota przeznaczona na szkolenie stricte hokeistów - zostało zastąpione stwierdzeniem ogólniejszym, otwierającym innym klubom szansę starania się o te środki w drodze konkursu.

Także na kwotę 250 tysięcy rozpisany zostanie konkurs, ale już w jego tytule zaznaczono, że chodzi o sport kwalifikowany, konkretnie o hokej - co praktycznie zawęża potencjalnych beneficjentów do jednego podmiotu.

Za takim rozwiązaniem głosowało 16 radnych, nikt się nie sprzeciwił, 3 osoby wstrzymały się od głosu.

Sabina Palka
zobacz także
komentarze
?28.07.2017, 09:02
@ widz
A jednocześnie w końcu PHL została wzięta pod uwagę w Hokejowej Lidze Mistrzów gdzie Mistrz gra bez kwalifikacji a Reprezentacja cały czas jest o włos od awansu do Elity. A jak tam liga kopaczy? Dalej przegrane z bananowymi drużynami w eliminacjach?
widz27.07.2017, 23:35
Poziom naszego hokeja na lodzie jest bardzo niski. Reprezentacja nie zakwalifikowała się do igrzysk olimpijskich od 1992 roku. Ten sport w Polsce wydaje się umierać. Czy jest sens go reanimować?
skromny obserwator27.07.2017, 22:27
Jeszcze WW dać na piłkę , bo on biedny. Dać mu kasę , stadion i wybudować hotel panie burgmajter , a on niech zbija grubą kasę jak dotychczas kosztem miasta .
Bolek27.07.2017, 08:43
Ja bym chciał te pieniądze dla MOK-u. Wydawanie na sport to marnotrastwo. Dajcie na kulturę.
mrówka26.07.2017, 21:06
I to mają być radni. ??? Gdzieś maja społeczeństwo nowotarskie. Łatwo sie wydaje cudzą kasę. Postawcie na młodych na nie na starych, którzy maja juz swoje "widzi mi się". Niech się hokeiści biorą do prawdziwej roboty a nie biorą kasę z podatników nowotarskich za free
Dobble26.07.2017, 15:09
Ile medali zdobyli młodzi hokeiści w tym sezonie?! Chyba żadnego...Dzieci i młodzież z KS Gorce zdobyły w tym sezonie 6 medali Mistrzostw Polski i 2 medale Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. Te dzieci też ciężko pracują, może nawet ciężej, a przez tą uchwałę próbuje się je pominąć. Prawdopodobnie w Klubie Sportowym Gorce i NKP Podhale trenuje obecnie więcej dzieci i młodzieży niż hokeistów. Tak naprawdę pieniądze w naszym mieście powinny znaleźć się dla wszystkich młodych sportowców, a w miarę możliwości miasto powinno pomagać WSZYSTKIM sekcjom seniorskim. Pan Burmistrz po swoim wyborze obiecywał pomoc wszystkim klubom w mieście. Chyba już o tym zapomniał...
CIEKAWY25.07.2017, 20:17
Do Hejterzy
A czy ty interesujesz się innymi dyscyplinami.
Wspominasz w swoim wpisie o klubie karate, który prowadzi mistrzyni świata. Piszesz, że nic nie osiągają. Czy sprawdzałeś osiągnięcia dzieci i młodzieży w tym klubie. Nie wiesz o tym, że niektóre mają wpisane już punkty aby być może wystartować na Olimpiadzie w Tokio w 2020 roku. Ale niestety nie wszystkich rodziców stać na to aby wysyłać dzieci na trening. Czy karate czy jakiś inny trening (siatka, piłka nożna, tenis stołowy w Nowym Targu jest wiele klubów). A gdyby MIASTO dało dotację na dzieci a nie na starych , którzy i tak nic nie zdobywają to być może w hokeju, karate czy innej dyscyplinie jakiś mistrz byłby odkryty.
Czy zastanowiłeś się ile kosztuje rodziców hokeistów, karateków, piłkarzy, siatkarzy aby dziecko mogło uczęszczać na treningi, jeździć na zawody. Rozmawiałeś z któryś z rodziców tych dzieci aby się ich spytać czy miasto dało im na utrzymanie tego dziecka w klubie. A podatki płacą.
Niczym się coś napisze to najpierw trzeba sprawdzić.
A co ze stypendiami dla tych dzieci, które ćwiczą i coś osiągają. Czy to by nie była dodatkowa zachęta. Stypendia zostały poodbierane wszystkim a zostawione tylko dla drużyny hokeja, która i tak nic wielkiego nie zdobywa.
sportowiec25.07.2017, 17:52
No brawo, jeszcze nie rozliczyli się z poprzedniej dotacji a już dostali nową, skandal, a jakież mają osiągnięcia ..........marne. Dyplomatycznie ominięto inne dyscypliny, szkoda bo dzieci i młodzież mają sukcesy, ale panowie widzą tylko hokej, ciekawe jak głosował radny Mozdyniewicz........
Fan25.07.2017, 15:10
Właśnie Buczek 93%skuteczności w meczu z Tychami w tym sezonie a Bolkowi też nieźle wyszedł sezon niech dadzą im szansę a nie ściągają obcokrajowca.
Hejterzy25.07.2017, 13:59
Hejterzy piszecie o innych sportach zasługujących na dotację a ja nie bardzo wiem jakie to inne sporty. Owszem innym też należy się wsparcie nawet w sportach indywidualnych nie olimpiskich, tylko co do wielkości wsparcia należy podejść według możliwości rozwoju kariery zawodnika. Nie dziwcie się że hokej ma tradycje i jest naszą marką najlepiej dotowaną. Mamy sekcje karate i mistrzyni świata - ile ma zawodników w sekcji i materialnie, medialnie, czy to wysoki sukces dla niej i miasta przy takim wysiłku i wielkim wspaniałym tytule ? Tadek Błażusiak - ilu przy nim zawodników Nowotarżan się podciągnęło i odniosło sukces ? Kto tam następny ze sportowców nowotarskich nie bardzo teraz kojarzę ? Sory zapewne dużo osób pominąłem.

Proszę o wymienienie listy innych sportów poza hokejem gdzie dziecko/ następnie wyszkolony zawodnik w naszym mieście ma szansę na medal Olimpijski, na miejsce w kadrze polski i przejście na sport zawodowy, W jakim innym sporcie lokalnym mamy tak wysoki poziom szkoleniowy i tylu dzieciaków ? Tylko piłka pozostała do wyboru, ale w niej się przebić do najlepszych klubów przy tej konkurencji i chudym portfelu prawie niemożliwe.
dylemat25.07.2017, 13:35
Problem dofinansowania hokeja jest nie nowy.
Właśnie z tego powodu 9 października 2011 urządzono
Konsultacje Społeczne .
Pytanie brzmiało "Czy jesteś za współfinansowaniem z PIENIĘDZY
PODATNIKA udziału drużyny SENIORÓW w rozgrywkach
POLSKIEJ LIGI HOKEJOWEJ"
Frekwencja mała 20 % ? Jednak 80% odpowiedzi TAK ?
Dawało to mandat społeczny do pomocy również z budżetu miasta.
Jednak tylko do 2013 roku kiedy to przestała funkcjonować PLH !

Mam pytanie czy powinno się powtórzyć referendum na potrzeby
ROZGRYWEK Polskiej Hokej Ligi ?
Czy kasa była wpłacana bez legitymacji prawnej od 2013 roku?
Jak do tego podchodzi RIO czy NIK ?
Wojtuś25.07.2017, 12:43
3 mln ile by można było za to pieców wymienić spożytkować te pieniądze jak należy.Czyste powietrze,turystyka to może być wizytówką miasta na tym miasto może zyskać hokej to nie potrzebne obciążenie dla budżetu miasta.
gagatka25.07.2017, 11:05
ja już zgłupiałam to ile total kosztuje hokej w Nowym Targu
1)ile kosztuje utrzymanie obiektów sportowych ..... mln zł ?
2)ile wynoszą nagrody i wynagrodzenia zawodników ....tys zł ?
3)ile wynoszą umarzane pożyczki ....tys zł ?
4)ile wynoszą dotacje subwencje z budżetu miasta ...tys zł zł?
5)inne kwoty obciążające budżet miasta ....tys zł?
6)ile będzie miasto kosztowała nowa hala (projekt 5 mln?)
(total 100 mln?)
7)ile od referendum wydano total na hokej

i czemu to nie jest informacją publiczną?
bodiczek25.07.2017, 10:15
Buahaha! Ale teatr absurdu. Pan Chwałka najwyraźniej przyjechał bronić swojego lukratywnego stanowiska jak i wspierać nie hokej nowotarski, tylko tak zwanych społeczników z Podhala. Przecież jak rozsypie się ta układanka to nie ma Federacji i nie ma kasy. Jak tak bardzo zależy mu na wspieraniu młodzieży to niech walczy o środki w Ministerstwie, które jest odpowiedzialne i za sport i za wychowanie młodzieży w Polsce, a zatem w Nowym Targu również. Niech walczy również o wpływowych sponsorów dla całej ligi, a nie tylko kadry, która nie potrafi zagrać jednego turnieju na równorzędnym poziomie. Bujać to tam w Warszawie, panie Chwałka. Miasto odpowiada za całą usportowioną młodzież i nie ma lepszych, czy gorszych indywidualności gdy są osiągane sukcesy. Wczoraj w podsumowaniu nie padło żadne zestawienie ile realnie Nowy Targ w ostatnich latach wpompował w zawodową drużynę!, nie MMKS, do którego ma tytuł na wydatkowanie publicznego grosza - milion, dwa czy więcej (obiekt, lód, oddanie wpływów, umorzenia, iluzję marki). Wtedy bardzo szybko można by wyliczyć ilu moglibyśmy się za te pieniądze spodziewać złotych medalistów, olimpijczyków, wybitnych mistrzów w każdej innej dyscyplinie. Farsa jakaś chyba ...
sportowy25.07.2017, 09:51
@ Amiko
Tak, utworzono w NT Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży i to wspólne działanie PZHL i Ministerstwa Sportu.
Dawid25.07.2017, 09:36
Z roku na rok coraz więcej. !!!! a gdzie pozostała młodzież. w zasadzie , gdzie w ogóle dzieci i modzież. Ile można żebrac od miasta. ? Ile jeszcze Miasto ma dokładać na starych. Od kilku lat są zwodzenia , że to tylko chwilowa pomoc finansowa. To są podatki od mieszkańców miasta i przede wszystkim powinny byc przeznaczone na dzieci i młodzież....w każdej dyscyplinie , a nie tylko hokej dla starych.
Ola25.07.2017, 09:35
Krótko i na temat. Skandal!!!
Amiko25.07.2017, 09:12
a czy pan Chwałka przywiózł z warszawy dodatkowe wsparcie finansowe dla hokeja czy tylko gadu, gadu na sesji !!?
Płatnik25.07.2017, 08:44
Przecież za te pieniądze można by zapłacić kilka patrolnocnych polcji.
Niezadowolony25.07.2017, 08:16
Czyli Pani Prezes potrzebuje 800 tys. na zawodową drużynę, która powinna sama na siebie zarobić, a jest jak ... na utrzymaniu "kochanka" - Miasta.
A dzieci o kasie mogą zapomnieć, rodzice zapłacą
Tak było, jest i chyba zostanie, bo nie zapowiada się na zmiany
Analityk25.07.2017, 07:47
Prezes PZHL tez się nażreć nie może jak cały zarząd Nowotarskiego hokeja, się wszyscy stołków trzymają i swoje kariery prywatne ino robią!! Zawodników 30 a otoczka w koło 60 osób i cały klub 100 ino żreć chodzą tam do loży VIP, kto za to płaci?
Przez PZHL taki mądry to niech sam dofinansuje hokej Nowotarski. Jak można dorosłym i nawet starym nierobom finansować wiecznie swoje hobby, bo 30 latek chce pobiegać z kijem to buch Miasto musi dać i tak w koło. A jak można dyskryminować inne dyscypliny??!! Może w końcu trzeba postawić na inne??!! Mamy Dawida Kubackiego, kto mu kiedy pomógł?? Chłopaka miliony polaków oglądają i to niby nie promocja nowego targu. Rzygać mi się chce całym hokejem, zacząłbym od zmiany zarządu, zatrudnienia prawdziwego menadżera, bo Pani od Coca Coli nie bardzo sobie radzi.
Bilans25.07.2017, 07:20
Ile by to było ławek ile drzewek czy placow zabaw przy różnych osiedlaxh. Nie mówiąc już o pokryciu kosztów wyżywienia przedszkolach czy etatach pielęgniarek w szkołach! Zastanówcie się radni.
DR MARTENS25.07.2017, 07:11
Najwiecej o hokeju mowia ci co raz na rok przyjdą na mecz hokejowy.Nowy Targ zawsze będzie kojarzone tylko z hokejem a nie z amatorska pilka nozna...pilka nozna,dobre żarty na meczu 30 kibicow mowie o 3 lidze tzw pilce gminno-buraczanej!!!Pilkarzykow niech sponsoruje najlapszy pracodawca na Podhalu,Wojas...
Micke25.07.2017, 03:08
Wiem, że to co napiszę, będzie niepopularne, ale powiedzmy szczerze: Chwałka ma rację. Budżet Nowego Targu nie jest zbyt wielki (w porównaniu z takimi Katowicami) i nie sposób finansować z niego wszystkich sportów. Tak jest na naszym podwórku, ale tak jest i w Polsce. Zawsze będzie ktoś poszkodowany - na to rady nie ma. Czy nie lepiej skupić się na kilku (lub nawet w przypadku niewielkiego budżetu) jednej dyscyplinie, która daje pewne nadzieje. Nie da się wszystkich uszczęśliwić.
To może - przejaskrawiając - ale złóżmy protest, żeby były finansowane inne dyscypliny, jak: dog frisbee, rzut podkową, skakanie w workach, wyścigi kotów i zapasy wielbłądów; które też są dyscyplinami sportowymi wg Wikipedii (tak wiem, jak wiarygodne to źródło). Jak wszyscy to wszyscy. Bo co biedne koty, wielbłądy, psy i ich właściciele są winni temu, że NT hokejem stoi. Równość dla wszystkich, zwłaszcza dla kotolubów!
A tak już bez zbędnych sarkazmów: z kim nie rozmawiam i gdziekolwiek nie jadę, NT jest kojarzony w Polsce z kombinatem, miastem po drodze do Zakopanego i hokejem. Kombinatu już nie ma, statusem miasta przy drodze nie ma co się szczycić; zróbmy coś, żeby chociaż ten hokej nam pozostał.
o.25.07.2017, 01:11
powinno się zapytać mieszkańców, czy chcą dotować hokej, czy nie.
Niezadowolony25.07.2017, 00:54
To co się stało to zawiało głęboką komuną. Cóż za dyskryminacja innych młodych ludzi. Fatalnie to się skończy dla wszystkich a hokeja i tak nie uratujecie bo nie macie na to pomysłu.
Koperta25.07.2017, 00:30
Niezależny a ilu jest tych kibiców? Ilu chodzi na piłkę albo unihokwj? 100? 200? 300? Dobry mecz ligowy hokeja to minimum 1500 osób, play off to minimum 3000 a gra o medale to tyle osób ile wejdzie do tego kórnika, który już dawno winien być zastąpiony przez nową halę
jolka sąsiadka julki.25.07.2017, 00:16
Nie tak powinno być. Te pieniądze przeznaczono dla kogo? dla młodzieży i dzieci grających w hokeja? To śmieszne. A gdzie cała reszta która uprawia inne dyscypliny sportowe, co z innymi młodzieżowymi klubami w mieście? a co z młodzieżą naprawdę utalentowaną która osiąga wyniki tylko dzięki wsparciu finansowemu rodziców???? to jest dla mnie nie pojęte. Widzę też młodzież i dzieci w tym mieście rozwijające talenty artystyczne. SEPTYMĄ zapycha się wszystkie imprezy kulturalne w regionie. Kto ich wspiera finansowo???? osiągają sukcesy na aranie międzynarodowej mając wielki talent i dodając przy tym swoją pracę. Radni i pan burmistrz to widzi? Dlaczego hokej??? to nie jest sprawiedliwy podział publicznych pieniędzy.
Expert25.07.2017, 00:14
@pyszny
Akurat w Polskiej lidze to krajowy zawodnik zarabia dużo więcej niż zagraniczny przy prezentowaniu podobnego poziomu. Szvzególnie tyczy się to bramkarzy a wynika to z limitów i ograniczeń. Podhale akurat przy stosunkowo niewielkim budżecie potrafi zmontować zawsze silny skład a to dzięki swojej młodzieży.
Tarżanin Nowy25.07.2017, 00:11
I bardzo dobrze, oby też nowa hala powstała jak najszybciej :)
pyszny24.07.2017, 23:19
Proszę teraz innych sportowców z Nowego Targu (uważam, że bardzo dyskryminowanych) o mobilizacje w zbliżających się wyborach i pokazanie Grzesiowi Kłamczuszkowi że też można wybrać tylko jeden podmiot ( tak jak teraz hokej) i wybierzcie kogoś innego.
Hokej jest świetną dyscypliną, sam go lubię ale drodzy czytelnicy w naszym kraju on jest na poziomie bardzo niskim, rywalizujemy z takimi "potęgami' tej dyscypliny jak np. Węgry...
Uważam, że te pieniądze zostaną w lwiej części zabrane przez kontrakty zagranicznych graczy, a Ci zgarniając po kilka tysięcy miesięcznie będą się bawić w bananowej lidze...
tt24.07.2017, 23:11
Panie Prezesie,może zamiast szantażu poda Pan osiągnięcia polskich hokeistów na arenie międzynarodowej.W Nowym Targu oprócz hokeja jest kilka innych dyscyplin,a miasto powinno wprowadzić jasny,czytelny regulamin
finansowania sportu zawodowego i młodzieżowego,wtedy będzie jak w większości polskich miast i gmin.
Niezależny24.07.2017, 23:08
Radni bezradni jak zawsze dużo mówili nic nie zrobiliby uzdrowić hokej w Nowym Targu znów polegli złudnym obietnicom ratowania hokeja przez Panią Prezes. Przyjechał Prezes PZHL i radni wymiękli jak zawsze 50 tyś na młodzież i dzieci chyba na lizaki dla dzieci na cały sezon może zwiększy się nabór w młodszych grupach jak będą lizaki rozdawać w szkołach i przedszkolach żałosne i znowu wszystko zostało na barkach rodziców a radni, czyli miasto dobroczyńcy 50 tyś dali śmiech na Sali.
Fajnie rozdaje się nie swoje pieniądze nie biorąc żadnej odpowiedzialności ciekawe jak były by to ich ciężko wypracowane pieniądze czy tak szybko przekazali by do klubu na pewno nie.
Inne dyscypliny sportowe nikomu nie potrzebne miastu w Nowym Targu takie mam odczucie, więc najwyższy czas, aby ludzie wszystkich innych dyscyplin sportowych i ich kibice pokazali radnym swoje niezadowolenie i pokazali to w najbliższych wyborach, po co nam tacy radni i burmistrz, którym przeszkadzamy, bo uprawiamy inne sporty a nie hokej.
kibic24.07.2017, 22:40
kolejne tysiące w błoto pójdą a z hokeju w N. Targu i tak nic nie będzie, lata świetności mają już za sobą
baciok@24.07.2017, 22:38
Prezes PZHL zwracając się do radnych powiedział: - To nie jest czas na finansowanie przez małe samorządy, takie jak wasz - kilku dyscyplin sportu. Miasto powinno skupić się na hokeju.
To jest szantaż. Pozostałe kluby i dyscypliny niech tupną nogą i też domagaja sie godnego wsparcia.
Zgadzam się z nick ewelina. Po co kupować średnich grajków z zagranicy, a młodzież hokejowa kończy kariery w wieku 20 lat bo nie ma gdzie grać.
Na KH Podhale dac nawet kilka milionów, ale ścisła kontrola, a nie tajemnica handlowa(jak to powiedziala pewna Pani)
NT G24.07.2017, 22:35
"Wbrew wcześniejszym zapowiedziom radnych - nie było wielu pytań do prezes KH Podhale. Padło jedno - ilu jest zakontraktowanych zawodników obcokrajowców w nowotarskiej drużynie. - Przepisy pozwalają na zakontraktowanie pięciu zawodników i bramkarza, a my mamy zakontraktowanych obcokrajowców czterech i bramkarza."

Ogorodnikov, Biezajs, Samarin z pola i bramkarz Raitums. Kto jest tym czwartym zakontraktowanym z pola...?
szantażyk?24.07.2017, 22:32
Jak rozumieć słowa prezesa PZHL? Czy to znaczy, że jak miasto przestanie finansować de fakto sport zawodowy - to pan prezes sprawi, że budowa centrum sportowego spadnie z listy ministerialnej? Bo tak rozumiem to co powiedział. Taki mały szantażyk?
Farmaceuta24.07.2017, 22:11
Brawo ! Nowotarski hokej to wizytowka Podhala i szybko sie to nie zmieni.
ewelina24.07.2017, 21:56
Skoro jest Kapica i Buczek to po co został zakontraktowany bramkarz obcokrajowiec?
Jakich zawodników wyszkolimy takimi powinniśmy grać.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl