26.07.2017, 09:34 | czytano: 1458

Pieniądze dla uzdrowisk. Żeby było ładniej

Fot. Michał Adamowski
Szczawnica i Rabka-Zdrój dostaną dotacje z budżetu państwa z tytułu popieranej opłaty uzdrowiskowej.
- W tym roku 8 małopolskich gmin uzdrowiskowych otrzyma prawie 7 milionów z budżetu państwa. Środki zostaną im przekazane w sierpniu. Są to dotacje przyznawane od 2006 roku i przeznaczone na sfinansowanie zadań własnych gmin związanych z zachowaniem funkcji leczniczych uzdrowisk. Wysokość tych dotacji jest ustalana proporcjonalnie do wpływów z tytułu pobieranych opłat uzdrowiskowych – informuje wojewoda małopolski Piotr Ćwik. - Środki każda gmina może wykorzystać w sposób dowolny. Wśród inicjatyw, które gminy przewidziały do realizacji za przekazane w tym roku środki, są m.in. pielęgnacja oraz utrzymanie zieleni czy zagospodarowanie terenu małą architekturą. Szczególnie istotnym celem, jaki mogą wskazać gminy, jest oczywiście realizacja zadań związanych z poprawą jakości powietrza i dbałością o rozwój uzdrowisk.
Do Szczawnicy trafi kwota ponad milion złotych, a kwota ta zostanie wydana na utrzymanie zieleni, oświetlenia oraz na bieżące remonty nawierzchni dróg i chodników.

Rabka-Zdrój (na zdjęciu) otrzyma niespełna 700 tys. zł. Pieniądze pójdą m.in. na utrzymanie Parku Zdrojowego.

oprac. r/ źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki
zobacz także
komentarze
steve26.07.2017, 23:25
Powoli, bo ja tu czegoś nie rozumiem: jeżeli miasto pobiera opłaty uzdrowiskowe to przecież powinno podziękować za dodatkowy milion, no bo im nie jest potrzeba dotacji, no bo mają środki własne z opłat uzdrowiskowych.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl