01.08.2017, 14:18 | czytano: 4865

Będzie nowy dyrektor MCSiR w Nowym Targu

NOWY TARG. Zaledwie w połowie marca br. nowym dyrektorem Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Nowym Targu został Cezary Szaframiec. Urząd Miasta ogłosił właśnie konkurs na to stanowisko.
Cezary Szafraniec zastąpił Bartosza Ścisłowicza, który został kierownikiem pływalni.
Wobec Szarfańca podnoszono zarzut, iż prowadzi działalność gospodarczą, wobec czego nie może pełnić funkcji kierowniczej w spółce miejskiej. Sam zainteresowany mówił, iż zamyka swoją firmę - co "wyprostuje wszystkie kwestie prawne". Okazało się, że mimo wymaganego przepisami terminu - nie zamknął jeszcze swojej firmy.

- Niestety nadal pan Szafraniec prowadzi działalność gospodarczą. W związku z tym byłem zobowiązany do rozpisania konkursu na stanowisko nowego dyrektora - potwierdza w rozmowie z Podhale24 Grzegorz Watycha. - Ubolewam nad tym, bo jestem z jego pracy bardzo zadowolony. Ale takie są przepisy - mówi burmistrz. Pytany, czy Cezary Szafraniec może wystartować w nowym konkursie dodaje: - Oczywiście. Jeśli tylko spełni warunki konkursu.

Na stronie Urzędu Miasta czytamy, że od kandydata wymagane jest: obywatelstwo polskie, pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych, brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe oraz nie toczy się przeciwko niej postępowanie karne, nieposzlakowana opinia, stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na przedmiotowym stanowisku, wykształcenie wyższe, staż pracy minimum 5 lat na stanowisku kierowniczym, doświadczenie w organizacji przedsięwzięć (również komercyjnych) z zakresu kultury fizycznej i sportu, znajomość zagadnień związanych z funkcjonowaniem obiektów sportowo – rekreacyjnych, znajomość przepisów prawa niezbędnych do właściwego wykonywania obowiązków z zakresu: kultury fizycznej i sportu; samorządu gminnego; finansów publicznych; zamówień publicznych; prawa pracy w tym przepisów o pracownikach samorządowych, prawo jazdy kat. B.

Termin składania dokumentów upływa 11 sierpnia br.

s/
zobacz także
komentarze
bingo02.08.2017, 14:05
Bartosz był lubiany i ceniony w COS-ie????? Przypomnij nam przez kogo. Bo albo jest ich dwóch. Albo jakieś rozdwojenie jaźni a może choroba dwubiegunowa? Nic nie rozumiem.
Masza02.08.2017, 13:36
Hahaha Monika
I pisze o tym Monika która została po znajomościach na kasy basenowe przyjęta...., ręce załamywać
X.02.08.2017, 12:45
Czas Watychy powoli dobiega końca. Został mu jeszcze rok z małym zapasem. Szans na re-elekcję raczej nie ma żadnych. Jego nieporadność pokazuje między innymi to, że w trzecim roku swojego "rządzenia" dalej zatrudnia dyrektorów i kierowników. Może się nie znam, ale wydawało mi się, że ekipę zmienią się od razu, a potem dąży się do założeń z ulotek wyborczych. Widać tym razem to tak nie działa. A może burmistrz założył sobie tak jak MF - 18 lat na zrealizowanie obietnic? Niedoczekanie. Za rok o tej porze powinno się już zacząć pakowanie kartonów.
Obserwator02.08.2017, 11:55
Tragikomedia w wydaniu UM Nowy Targ, te psełdo nabory to już robią się zabawne, to oni wszyscy przepisów nie znają ? A przecież zawsze warunkiem w naborze jest znajomość właśnie tych przepisów, ale kto to tak naprawdę weryfikuje ? Jakieś ba...ny z UM co też przepisów nie znają, bu ha ha ...Taka kompromitacja, a przypuszczam, że to dopiero początek skutków decyzji naszych " bardzo inteligentnych" włodarzy.
do prawda02.08.2017, 11:13
Na czym polegała ta "dobroć Ścisłowicza" Powstrzymać się nie mogę od pytania bo odpowiedź jest zgoła inna niż ścieżka brązowego nosa która nam tu koloryzujesz i ubarwiasz farmazonem bez odrobiny prawdy.
też byznesmen02.08.2017, 11:04
Do COS-u to MOSiR-owi daleko, bo gdyby to był COS to już jakiś warszawiak od bańki by miał ciepła posadę na lata , a burmistrz to by się mu nisko kłaniał, ale nie jest to COS i miasto kasę wykłada na te miernociny . Najlepiej byłoby to wszystko Wojasowi dać , najlepiej za frico, to on by to zagospodarował. Część na fabrykę , część na hotele i byłoby git.
tyle w temacie02.08.2017, 10:52
niech wyjaśnią kto pracuje na basenie w obsłudze i w jakich okolicznościach dostał pracę
Sportowiec02.08.2017, 10:23
W MCsiR pracuje już jeden młody zdolny i co najważniejsze chętny do pracy oraz współpracy gośc. Dajcie się mu wykazać !
@ Monika02.08.2017, 09:20
Nie chcę zeby tak daleko sięgała moja wyobraźnia odnośnie grupy na tle której intelektem miał by się wyróżniać BŚ. Tak sobie myśle o co wam chodzi wypisując te pochwalne niczym nie uzasadnione pianie w jego kierunku. I tak sobie przypominam ile było szumu iniesnasek jak zatrudniał ludzi do pracy na basenie. A potem to już ruszyła lawina : Ratownicy,pozary,plemniki i końca nie było widać. Chyba komuś się marzy powtórka?
Margo02.08.2017, 08:15
Monia myślę, że masz dużo racji
git:-)01.08.2017, 23:23
Do prawda:
Masz rację zgadzam się był idealny.
l dobrym dyrektorem i idealnym do zarządzania ta jednostka:-)
lepszy nigdy nie bedzie najlepszy01.08.2017, 22:48
Nie wróżyłem długiej pracy na tym stanowisku Szafrańcowi. Jak się chce komuś przyłożyć , to zawsze się znajdzie kij.Na nic kurtuazyjne słowa burmistrza. Trza szukać gościa z Noego targu , z miasta , bo inaczej ani burmistrzowi , ani dyrektorowi żyć miescuchy nie dadzą , a nawet wtedy tez mu nie dadzą .Taki tu klimat , a i burmistrz ma czas policzony , bo nie zrobił to co miał zrobić , bo obiecał: prywatyzację MZK i zlikwidować miał sprzątaczy z zieleni , bo te zakłady bardzo drogo miasto kosztują , a mogłoby kosztować dużo , dużo mniej. To będzie kij na burmistrza w wyborach w 2018 roku.
Monia01.08.2017, 22:12
P.Bartosz był lubiany i ceniony w Cos-ie..w NT,jak to w "miescie" zawsze sie znajda mądrzejsi,mocni w gębie ,bo anonimowi..poznałam go na jednym ze szkoleń ,merytorycznie i intelektualnie wyróżniał sie na tle innych,zaimponował mi wiesza i determinacja w zdobywaniu wiedzy.Uwazam ze był bardzo dobrym dyrektorem,basen funkcjonował dobrze,a potknięcia..no cóż zdarzają sie wszystkim...jest takie powiedzenie:kto nic nie robi,nic nie psuje...a kolejny p.dyrektor,no nie mógł nic schrzanić ...bo nic nie robił ????
nowotarżanka01.08.2017, 21:58
tylko nie Ścisłowicz
G?ralka01.08.2017, 18:22
Zaden im nie bedzie pasowal niech wraca Scislowicz przynajmniej wie na czym polega ta cala szopka
prawda01.08.2017, 18:01
Pan Ścisłowicz był bardzo dobrym dyrektorem i tak jak napisał @to nie jest żart - to nie jest żart. Wsadził dużo pracy w tą jednostkę a zwłaszcza w pływalnie.
siostra basen01.08.2017, 16:32
A kiedy zmiana kierownika basenu.
miescon01.08.2017, 16:10
Wybiorą go raz jeszcze i znowu będzie miał kilka miesięcy na zamknięcie działalności. I tak w koło...
to nie żart01.08.2017, 15:38
Jak nikt inny nadaje się na to stanowisko Pan Ścisłowicz, tylko czy ma poparcie w aktualnej władzy???
bomba01.08.2017, 15:24
Wspaniale. To właśnie jest przykład pracy UM: niespełniający wymogów przepisów prawa dyrektor, szef biblioteki nie-bibliotekarz, kierownik MOK -menadżer restauracji ....
ja01.08.2017, 15:13
a mozna być ateistą ? bo resztę spełniam wymagań .
Zobacz pełną wersję podhale24.pl