03.08.2017, 10:25 | czytano: 3663

Jagnięta w prokuraturze

Prokuratura Rejonowa w Zakopanem przejęła z prokuratury w Nowym Targu prowadzenie postępowania w sprawie nieprawidłowości, jakie rzekomo miały mieć miejsce przy transporcie jagniąt z Podhala do Włoch podczas wielkanocnego skupu.
Postępowanie zostało wszczęte na wniosek działaczy Fundacji na Rzecz Ochrony Zwierząt Viva. Działacze organizacji w swoim doniesieniu główne zarzuty stawiają policji i Barbarze Zelek, Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w Nowym Targu, która nadzorowała transport małych owiec do Włoch. Tir, w którym nieprawidłowo miały być przewożone zwierzęta, został zatrzymany przez ekologów 3 kwietnia w Rogoźniku na drodze prowadzącej w kierunku przejścia granicznego w Chyżnem. Policjantom ekolodzy zarzucają niedopełnienie obowiązków służbowych w trakcie ich interwencji.
Jak wyjaśnia Rafał Porębski, zastępca prokuratora rejonowego w Zakopanem, obecnie jego jednostka zajmuje się sprawą, ponieważ nowotarska prokuratura wniosła o wyłączenie się z prowadzenia postępowania ze względu na to, że stroną są tutaj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, którzy na co dzień współpracują w ramach swoich obowiązków służbowych z tamtejszą prokuraturą.

- Obecnie to postępowanie jest na etapie wyjaśniającym – informuje prokurator Porębski. – W tej sprawie wyjaśnienia ma złożyć jeszcze jedna osoba.

js/
Może Cię zainteresować
komentarze
Smok06.08.2017, 11:20
Odnosnie tej całej fundacji viva i innych smiesznych tozów i innych cudów:

Dwa tygodnie temu znalazłem uszkodzonego ptaka, kulał i nie mógł chodzić, usilnie probowalem sie dodzownic do vivy - nic, znalesc numer do pani plaszczyk, bo jej tak na zwierzetach zawsze zalezalo, tak przekonaniem zawsze mowila o pomaganiu zwierzetom - nic, tozy i inne - brak kontaktu i numery podane chyba tylko dla checy. Nie pozdrawiam.
konkretów jak zwykle brak03.08.2017, 20:18
@bazyl to nie jest argument za poparciem ekologów, myślisz ze przewoźnik specjalnie to zrobił czy jak? w interesie każdej strony jest ab żywiec dotarł cały i zdrowy, a wyrzucenia tego do morza to już inna para kaloszy historia fajna ładnie powiązania ale nie oto chodzi,

dlaczego mamy popierać pseudo ekologów skoro jak czytam w artykule oskarżają wszystkich o wszystko , przewoźnika, policje, weterynarie ale nie napisali na jakiej podstawie i w jaki sposób przewoź odbywa się źle? konkrety konkrety a nie hurr dur antifa krzyczymy blokujemy i wszczynamy zadymy bo my wiemy lepiej
imbir03.08.2017, 18:00
ekologów do prokuratury za przedłużenie transportu
kaszalot03.08.2017, 17:33
Green pisi czy jako z ,,japońcami,, walczą o ,,wieloryby,,.Fastwoody czy jako górą, rozmnażają się.Popatrzcie ile teraz ,,wielorybów,, się wyleguje na plażach(miał łeb co wymyślił ,,elastyczne,,kostiumy).
luzak03.08.2017, 16:56
Zatrzymanie transportu posiadającego zezwolenie lekarza wet. to jakieś nieporozumienie. Kto im dał prawo do takich zachowań. Transport żywca ma określone zasady i powinien jak najszybciej dotrzeć do rzeźni, a nie stać na poboczu zatrzymany przez pseudo ekologów którzy w większości nie mają pojęcia o hodowli i użytkowaniu zwierząt. Policja też jest nie douczona i daje się wrabiać w takie afery.
Muchamed Ali03.08.2017, 16:20
Jak zobaczę ,,ekologa,, w skórzanych butach to ino buty ,,zostaną na ziemi,,.
bazyl03.08.2017, 15:22
Popieram ekologów.Są przepisy trzeba je stosować. Nie rozumiem wszystkich anty eko. Co wam zrobiły te bidne jagnięta że chcecie je w mękach transportować tysiące kilometrów. Rok temu do Egiptu płynął statek z owcami. Wszystkie zdechły z powodu warunków w jakich były transportowane. Ponad dwieście tysięcy owiec! Gdyby byli tam ekolodzy pewnie by do tego nie doszło. Egipcjanie wyrzucili martwe bydło do morza kilka kilometrów od brzegu co przyciągnęło rekiny. Zwielokrotniły się ataki rekinów na turystów. Kilka osób zmarło .Kilkadziesiąt zostało okaleczonych na całe życie.
PAL03.08.2017, 14:05
Prokuratura powinna zająć się tymi tzw ekologami jakim prawem zatrzymali transport ? Banda idiotów i pasożytów zabrać dotacje i pogonić do roboty
alik03.08.2017, 12:29
Czasami ekolodzy tak jak członkowie towarzystw opieki nad zwierzętami dużo szumią, a mało robią. Kiedy zwraca się do nich o pomoc to wówczas ich nie ma.
Anka03.08.2017, 11:36
Idioci, nie ekolodzy. Niech się lepiej wezmą do uczciwej roboty, zamiast robić zadymy. Ludzie zwierzęta jedli, jedzą i jeść będą.
Kamil03.08.2017, 10:35
Większość ekologów to eko-TERRORYSCI.
Zamiast argumentować swoje racje to starają się je na siłę wbijać swoim krzykiem i skakaniem.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl