18.08.2017, 16:00 | czytano: 3865

Zawody konne w Rogoźniku (zdjęcia)

Fot. Andrzej Habina
W stadninie koni "Dworna" w Rogoźniku odbyły się XI Gminne Zawody Jeździeckie im. ks. profesora Józefa Tischnera. Odbyły się one w ramach III Rogoźnickich Dni Sportu i Rozrywki, których finał zaplanowano na najbliższą niedzielę 20 sierpnia.
Zawody rozpoczęły się konkursem ujeżdżenia KL.L1 o puchar stadniny koni "Dworna". Następnie przeprowadzono jeszcze trzy konkursy w skokach przez przeszkody o puchar Sołtysa Rogoźnika, o puchar rodziny Tischnerów oraz o puchar Wójta Gminy Nowy Targ. Po zakończeniu każdego konkursu zwycięzcy otrzymali puchary oraz pamiątkowe flots.
W trakcie trwania imprezy można było oglądać występ zespołu "Mali Gronkowianie" oraz pokaz strzelania z łuku w wykonaniu Wojciecha Mazurka. Nie brakowało także tradycyjnego góralskiego jedzenia, przygotowanego przez Koło Gospodyń z Rogoźnika oraz kiełbasek z grilla serwowanych przez strażaków. Jak co roku tradycyjnie odbyła się loteria fantowa, w której do wygrania był koń ufundowany przez stadninę. Szczęśliwym posiadaczem konia została Marzena Krupa z Odrowąża.

oprac. r/ źródło: organizatorzy/ zdjęcia Andrzej Habina
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl