19.08.2017, 16:00 | czytano: 3373

Z Krynicy na nowotarski Rynek

W niedzielę po południu, w ramach ostatniego dnia 17. Jarmarku Podhalańskiego, na nowotarski Rynek przybędzie z Krynicy Jan Kiepura z małżonką Martą Eggerth.
W Krynicy, gdzie przez ostatni tydzień trwał 51. Festiwal im. Jana Kiepury, każdego dnia na uzdrowiskową promenadę przyjeżdżał otwarty, epokowy samochód z aktorami Jakubem Oczkowskim Katarzyną Laskowską, którzy wcielali się w role tenora i jego żony. Podobnie rozpocznie się niedzielne widowisko na nowotarskim Rynku.
Widowisko wymyślone, reżyserowane i prowadzone przez Łukasza Lecha cieszy się w Krynicy ogromną popularności i nawiązuje wprost do charakteru występów, z jakich słynął Jan Kiepura za życia. Choć nie obce były mu największe sale koncertowe świata, kiedy przybywał do Krynicy, do swojego pensjonatu Patria, dawał się chętnie namówić na spontaniczne występy. I tak słysząc z tłumu "śpiewaj Janek", śpiewał na balkonie, na promenadzie, a nawet na dachach zaparkowanych samochodów.

Przygotowane przez Łukasza Lecha widowisko "Uśmiechnij się z Kiepurą" jest tylko częścią kończącego się właśnie festiwalu w Krynicy. W sumie od 12 sierpnia odbyło się tam 35 wydarzeń wprowadzających publikę w piękno muzyki poważnej, ale trafiających też do tych, którzy za melomanów się nie uważają.

Nasz portal MalopolskaOnline.pl ma od kilku lat zaszczyt patronować krynickim festiwalom. Jeśli chcecie Państwo poczuć magię tej muzyki, tych miejsc i tych ludzi zapraszamy do zakładki "51 Festiwal. im. Jana Kiepury" na MalopolskaOnline.pl

W niedzielę o godz. 14.00 nowotarżanie i turyści będą mieli okazję "Uśmiechnąć się z Kiepurą" na nowotarskim Rynku. Polecamy i zapraszamy!

wr/zdjęcie Tomasz Cichocki / malopolskaonline.pl
Zobacz pełną wersję podhale24.pl