25.08.2017, 11:31 | czytano: 2014

Arcybiskup poświęcił kaplicę pogrzebową w Czarnym Dunajcu. Zmiany w trasie konduktów pogrzebowych

Arch. UG Czarny Dunajec
Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski poświęcił nowo wybudowaną kaplicę cmentarną w Czarnym Dunajcu. Teraz to z niej, z pominięciem drogi wojewódzkiej, będą szły kondukty pogrzebowe na cmentarz.
Metropolita podkreślił, że przy grobach można, a nawet należy przeżywać tajemnicę chrześcijańskiej nadziei i wiary w Boże miłosierdzie.
Dzięki nowej kaplicy cmentarnej, która powstała dzięki ofiarności i zaangażowaniu parafian m.in. Czarnego Dunajca, Starego Bystrego i Wróblówki, od tej pory kondukt pogrzebowy nie będzie przechodził z kościoła na cmentarz wyjątkowo ruchliwą drogą wojewódzką. Zwiększy się w związku z tym bezpieczeństwo wiernych oraz polepszy komfort jazdy kierowców w tym miejscu.

Jak podkreślił abp Marek Jędraszewski, czarnodunajecki cmentarz i poświęcona świątynia są wyrazem wiary mieszkańców regionu w Jezusa Chrystusa, który jest zmartwychwstaniem i życiem. Pogratulował również księdzu proboszczowi Krzysztofowi Kocotowi i wszystkim osobom, które wsparły inicjatywę powstania nowej kaplicy.

Źródło: Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu, oprac. r/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl